Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz #72042496 #25 üzenetére

    a szápságet úgy értem, ha valaki nem a teljesítményt hajkurássza, hanem más dolgok fontosak
    nagyon szép teljesítményt tudnak ezek olyan étvággyal, amit egy 2060 szik, de közelében nincs annak a szintnek mint egy "lefojtott" 160w-os 3070
    de igaz ez minden vga-ra
    én a non-ti 3060 gaming x-et vártam a 12gb vram miatt
    ami két ventis, nem akarok 25cm-nél nagyobb vga-t, már az is dög
    leveszem 100-120w-ra, egész biztos teljesen néma lesz és cw sem lesz

    szerk:
    haxiboy
    amit én látok, sokaknál kevés a háttér info ismerete

    ki gyártja a konzol soc-okat?
    az amd - bizony, series x oldalán ott virít az amd neve, az rdna2-vel együtt, többször is, tehát nem titok -
    hány nm-es a soc?
    7nm
    pont mint a korábbi 3xxx cpu , rdna1 vga
    emellé az okosak betették az 5xxx-eket és az rdna2-t ugyanarra a tsmc 7nm-re
    és emellé még a konzol soc-okat IS - aikből magukban 5-5m db-ot rendelt a két konzol tulaj, amit meg is dupláztak rövidesen -
    az előző soc-k valami 1x nm-en készültek, közük nincs a mostaniakhoz, ahogy az 1xxx/2xxx cpu szériának sem

    az eredménye az lett, hogy nagyon sokáig nem lehetett 5xxx-eket venni, ha igen drágán, rdna2-t meg annyira sem
    kellett hozzá fél év, hogy azt lehessen mondani hetek óta van készlet 5xxx.-ekből és csökkennek az árak
    a kisebb 3xxx-ek decembertől eltűntek/megdrágultak, mikor mi, ez viszont a mai napig tart
    mivel kénytelenek voltak gyártani a soc-okat
    ha nem, akkor ms és sony felköti őket az első fára
    konzol soc-okkal kihozatali probléma is lehetett, de mivel közben a vga-k eltűntek, így sokan vga helyett vettek konzolt, ami a mai napig is tart - emllett persze az első igazi hardcore konzolok ha lehet így mondani, hülyének is egyértelmű volt, hogy óriási kereslet lesz rájuk...kiéve az ms-t és sony-t..hatalmas ( : -
    ezért hiány van a konzolokból is, és lesz is ha a vga helyzet marad
    mivel az amd-nek sokkal nagyobb deal a cpu-k gyártása - több a profit -, nyilván nem is erőltették túlzottan az új rdna2-k gyártását, régieket meg felszippantotta a gaming/bányászda
    előbb felsoroltak mellett ott mennek a tr-ek, talán epyk cpu-k is
    amd-nek egyetlen nagy gondja lehet mostanában, mikor mit gyártson a "muszáj" soc-ok mellett
    nv senkinek nem gyárt semmit, csak gyártat chipet a samu-val - ahogy az amd a tsmc-vel, talán 20%-ot kapacitást kapott tőlük az amd, nincs több -
    nv sem kapta meg samutól a végtelen kapacitást nyilván
    ez nem úgy működik, besétálsz és azt mondod bratyó, rúgd ki a többi hülyét, nekünk holnaptól nem elég a 20%, 80 kell
    ezt kb egy évre előre le kell jelenteni
    és hiába építenének bármit, amire az a gyár felépül több év, 4-5 is lehet ha ma kezdik építeni
    és végtelen pénz kell hozzá
    de 4-5 év múlva lehet a bányászda már sehol nincs, nem lesz igény, te beletennéd így a pénzed?:)
    én sem
    ők sem

    ez a chip hiány hatalmas ( :
    és akkor meg szoktam kérdezni:
    a kw-os tápok eltűnését/megdrágulását is a chipek hiánya okozta? ( :
    az ótóiparnak' ehhez köze nincs
    szilicium biztos nem hiány, intelnél semmilyen cpu hiány nem volt
    amd-nél is csak azért, mert nem volt kapacitásuk gyártani
    a vga-kat beszippantotta a bányászda, ennyi
    nézz rá az eth-ra tavaly nyár végétől, elég egyértelmű
    decemberre már nagyon megugrott - a köztes időben pedig "felélték" a korában legyártott több hónapos készleteket -
    az ugrás után tűntek el szinte teljesen a vga-k is
    januártól robbant, a vga piac pedig kvázi megszűnt létezni
    alt="" title=""
    az a qrva' chip hiány ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák