Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    Szerintem a gép itt csak átalakítja digitális kijelzett értékekké a mért eredményt, nem maga a gép számol, hanem egy a féltengely kalibrálását végző gép mechanikus kijelzőműszerét váltja ki, kijelzi digitális formában a monitoron az eredményt, és rögzíti a legnagyobb kilengést számokkal. Nem kell leolvasni magáról a műszerről abban a pillanatban amikor a legjobban kileng a mechanikus mutató. Igazából nem is mér, nem is számol, csak "digitálisan kijelez." legalább is nekem ez a tippem a képernyőt böngészve.
    A mai gépek már természetesen mind ilyenek, csak beépített comodorral . :DDD

    DE mondjuk más oldalon azt írják, hogy adminisztratív munkára használják. Most akkor mire? lehet kacsa az egész :)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz cacasz02 #45 üzenetére

    nem tudom. A másik oldalakon annyit írnak, hogy adminisztratív munkát lát el, a méréseket rögzítik vele.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz hcl #66 üzenetére

    Miért az új nem fekszik meg? 3-4 éves gépek azonos gyártótól nem kompatibilisek egymással, vagy egy idős gépek más gyártótól szintén. Erre épül a fogyasztói társadalom.

    Erre jó példa az 5 éves hőközpontunk, amit 500 ezer forintért vettem és van hozzá egy külső jeladó, mérőműszer, ami a kinti hőmérséklet és az aktuális idő függvényiében állítja a vízhőfokot be a fűtéshez, meg úgy általában mindent., hány égőfej megy milyen százalékos teljesítményben. Az utolsó télen megadta magát, beballagtam a boltba ahol vettem illetve hozattam egy új jeladót hozzá, 20 ezer volt kb. Mikor rászereltettem szakemberrel, kiderül, hogy nem kompatibilis a kazánommal, mert újabb szoftver kell rá, amit földön égen senki nem tud frissíteni a közelünkben, Pestről meg 6 számjegyű összegért jönne le a szerelő és frissítené a kazánt, Újra bementem a boltba és vettem egy új vezérlőegységet a kazánhoz, amin új szoftver volt, 80K ból meg is úsztam az egészet, remek....

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz hcl #68 üzenetére

    Persze , jót rendeltek, típusszám stb+ sorozatszám alapján, nagyon minőségi és régi gyártó, talán az egyik legjobb. csak ugye újabb szoftverrel tudott csak együtt működni az új jeladó, a kazán meg 5 éves volt eredeti szoftverrel.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz bambano #82 üzenetére

    Fejér megyei kis városban elek.Nálunk még a maszek pék kenyere ,amit itt veszek az utcában,de a a többi 5 pékség amit így hirtelen tudok,azok is remek,finom kenyeret sütnek.Lényegesen jobb lett a pékáruk minősége és mennyiségi fajtája,mint annó,nem is tudom hogy mondhatsz ilyen dolgot.
    Nem mai legény vagyok,en még vettem 50 filléres kiflit magamnak de hogy jobb nem volt a kenyér mint most,az biztos.Ma bemegyek a pékségbe és vehetek korpás,rozsos,barna, felbarna fehér,kovászos,paraszt stb kenyeret.Elelmiszermernok a nővérem,most ellenőr,volt bent több pékségben is már nálunk vizsgálaton.Lisztbol készül a kenyér ma is.Van több pékség,lehet válogatni.Aki becsületes és minőségi anyagokkal dolgozik az meg él ma is.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Geller72 #87 üzenetére

    Nem nem arra gondolt, hanem áltaánosságban beszélt. nem az volt odaírva, hogy a nagy élelmiszerláncok pékségeiben. Van ezer pékség mindenhol, nem ott vásárolni.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Dr. Akula #98 üzenetére

    Ezt témát le is zárhatjuk mert szimplán nem igaz amit írsz. Úristen. kardoskodsz a jó kenyér mellett és inkább bemész a Tescóba mert az is jobb szerinted. Nálunk vidéken meg az emberek nagyrészt nem veszik meg a tecóban a kenyeret, mert vannak helyi pékek akik még értenek a szakmájukhoz.Meg gondolom Pesten ismered az összes pékséget.
    Én emlékszem mikor bementem a helyi ABC-be és volt házi jellegű kenyér meg ha szerencséd volt akkor kaptál Erzsébet kenyeret. Az 5- számú sütőipari szövetkezet boltjáéban lehetett vásásrolni tőlük, de a patkányok ott lakmároztak a keverőgép szélén és néha a kenyeres rekesz alja tele volt egérszarral. Ez volt a szép szoci kenyér világ. Hiába volt az egyik legjobb Búza hozzá, a Bánkúti. Hát kösz nem.. Most is vannak ocsmány vállalkozók meg mocskos pékségek, de vannak olyanok is, ahol a kenyér az kenyér, akár 3. napon nyugodtan eszed mert nem savanyú és kemény, vagy éppen szikkadt. Nálunk pont van ilyen pékség, de szerintem a legtöbb helyen akad már normális minőségű kenyér. A legnagyobb gond azzal van, hogy általánosítasz és azt gondolod, hogy ismered az egész országot és hogy az az általános, amit te megtapasztaltál a közvetlen környezetedben.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Dr. Akula #110 üzenetére

    vicces. pontosan erre gondolok.

    "Igen, mint a fehér holló. Talán 3-at is fel tudnék sorolni az egész országból. ""
    ismered az ország összes pékségét ezek szerint. Nincs miről tovább beszélnünk, mert ez kb óvodás szint.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Dr. Akula #113 üzenetére

    Én egyetlen egy sarki közérttel se jöttem még véletlenül sem.,ezzel szemben ez volt az első komentemben:
    " Fejér megyei kis városban elek.Nálunk még a maszek pék kenyere ,amit itt veszek az utcában,de a a többi 5 pékség amit így hirtelen tudok,azok is remek,finom kenyeret sütnek.Lényegesen jobb lett a pékáruk minősége"

    Van azért nálunk Tesco, Lidl, penny meg egy halom pékség. kisvárosban lakom. meg üzletkötőként bejárom a Dunántúlt 12 éve és nem egyszer veszek magamnak ennivalót, pékségekben.
    tehát részemről lezárnám mert én ilyen ideológiákból meg üldözési mániás gondolamenetekből pár óra alatt elolvadó zsemlékből és az országból 3 pékséget elfogadó és hasonló költői túlzásokból merítkező dolgokból nem kérek, főleg hogy Pesten van Magyarország legjobb fehér kenyerét sütő pékhálózata a Pipacspékség. Igen ők mindent úgy csinálnak ahogy a nagykönyvben meg van írva . A legnagyobb gond itt veled van, mert meg kellene válogatnod azt, hogy hol vásárolsz.
    Én elfogadom, hogy negatív tapasztalatokat gyűjtöttél, de ezt ráhúzni az összes pékségre nem szabad. lehet kapni itt is jó kenyeret sok helyen, meg persze szart is sajnos, sok helyen.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz fordfairlane #126 üzenetére

    A topik legjobb hozzászólása volt :) :R

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák