Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz PowerBuldog #6 üzenetére

    +1
    A Google-nek más dolga se lenne, csak a főzött ROM-okból kivenni a legkedveltebb finomságokat. Kezdhetnék mondjuk az Xposed, ill. GravityBox integrálásával ...
    Ez a hír annyira ciki, hogy én szégyellem miatta magam. Azt hiszem erre mondják, hogy szekunder szégyenérzet.
    Ja, azt hiszem e mellé a nagyszerű hír mellé ez is ide tartozik: Android Q kills its default gesture navigation if you install a launcher like Nova

    (#26) sheratan
    " ... miért nem próbálták meg soha alulra tenni Androidban, sokkal inkább kézre állna ott, főleg nagyobb képernyőkön."
    Szerintem mikor elkezdték anno tervezni a rendszert, akkor legmerészebb álmaikba sem gondoltak arra, hogy az emberek valaha olyan telefonokra vágynak majd, amiket egy kézzel képtelenség kezelni és lassan kistáska (kanretikül) kell majd a hordozásukhoz.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz #16820480 #83 üzenetére

    Ez valamilyen régi probléma lehet(ett). Én ugyan nem, de a kolléga Strava-t használ, és nincs vele semmi gondja.
    Egyébként nem a GPS-t kapcsolta le a rendszer, hanem az alkalmazást "fagyasztotta" le. Ezért történhetett az, hogy ha ébresztette, akkor "ugrott" a pozíció, és a régi és az új pont között húzott egy egyenest.
    Ugyanezt tapasztaltam Locus és Orux Maps alatt is. Illetve ezeket elég sokáig (az Oreo két verziójában lett javítva) ki is lőtte a rendszer, ha a felhasználó háttérbe tette az alkalmazást v. kikapcsolta a kijelzőt.
    Az viszont tény, hogy agyon van bonyolítva (ill. kicsit hülyén működik) az Emui alatt ez az egész "optimalizáció". Mert van alkalmazás, amit gondolom ismer, ezért rendesen kezel. Aztán van, aminél elég a Battery / Launch alatt felvenni a kivételek közé, de van olyan, aminél az "Ignore battery optimisation"-t is be kell kapcsolni.
    Nagyon nem jó ez így, de ki kell ismerni a rendszert, és akkor - tapasztalatom szerint - most nincs olyan alkalmazás, amit ne lehetne így v. úgy rendesen működésre bírni (Oreo utolsó verzióiról és a Pie-ról beszélek)

Új hozzászólás Aktív témák