Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TGYI

    csendes tag

    válasz NoMagix #335 üzenetére

    SMS Backup and Restore heti mentésből pár perc alatt az SMS-eket is (kb 6000 db) és a híváslistákat is hiba nélkül áttette.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz wihay #368 üzenetére

    Nekem sosem volt gondom egyetlen MIUI-s telefonon sem: Redmi3, Redmi Note3, Redmi6, Poco F1 és most ez. Van vagy 6-7 vándorló mikroSD-m. Az elmúlt erős évtizedben egyetlen egy db 32 GB-os mikroSD purcant ki egy tabletben, Wayteq Xtab 8x quad. De ez végleg. A 2006-ban a Garmin GPS-hez vett 64 MB-os kártya is még működik.

    [ Szerkesztve ]

  • TGYI

    csendes tag

    válasz LLKobe #343 üzenetére

    Kedves LLKobe, hiszek neked, de nálam az akkukímélőnek semmi hatása sincsen. Én is észrevettem egy hete az akadozást, és játszottam kicsit, és arra jutottam, hogy a kikapcsolhatatlan digitális képstabilizátor a bűnös. Ezt arra alapozom, hogy a GCam-on viszont állítható ennek a jellege és ki is kapcsolható és kikapcsolt állásban amikor svenkelek, nem ugik a kép. Amúgy szépen vonaglik oldalra ami felettébb idegesítő. És igen, én sem értem, ha egy cég egyszer már legyűrt egy gyártmányában egy problémát, akkor miért kell felbukkannia annak ismét. Péládul a Poco F1 és F2-ben kifejezetten jól működik a digitális képstabilizálás.

    A GCam-mel nekem a fehéregyensúly a problémám, ha valaki tud erre jó megoldást, tegye közkinccsé.

    Megtenné valaki, hogy elpróbálgatja amiket írtunk, megerősíti vagy cáfolja?

    [ Szerkesztve ]

  • TGYI

    csendes tag

    válasz FeRkE #326 üzenetére

    Kedves FeRkE!
    Sikerült megoldani a wifi problémát?

    Az én telóm ma megtalált egy frissítést, letöltöttem, feltettem és a wifi-t nem lehet bekapcsolni. A kis húzókapcsolót látszólag be lehet kapcsolni, de nem látja a hálózatokat, a saját wifi-met sem. Újraindítás megvolt, a wifi router pedig biztosan működik (most is azon keresztül írok). Az új ROM a MIUI Global13.0.10. ezelőtt at 5-ös végű volt fent, probléma nélkül.
    Emellett a frissítés alatt a telefonban pihenő SD kártyát sem ismeri fel, holott laptop, és asztali gép tökéletesen kezeli. Más SD kártyát sem ismert fel, csak akkor használható SD kártya, ha "megjavíttatom", magyarul formázom.

    És még egy kérdésem lenne, a xiaomi.eu romot szeretném feltenni. hátha az jobb lesz, mert sajna annyi kisebb hibája volt az 5-ös végűnek is, hogy az számomra használhatatlan. Tehát kellene a xiaomi.eu_multi_HMNote11_V13.0.9.0.RGCMIXM_v13-11-fastboot.zip file. Igen ám, de minden link az ...RGKMIXM... nevűre mutat, képtelen vagyok a C-betűset megtalálni. A 326-os hozzászólásban levő linkre azt válaszolja, hogy a keresett ROM nem elérhető, válasszak másikat. Hol lehet hozzájutni a xiaomi.eu ROM-hoz? Egyébként a HMNote-ból hogyan derül ki, hogy ez épp a Redmi Note 11-re való ROM?

  • TGYI

    csendes tag

    válasz TGYI #446 üzenetére

    Csináltam egy gyári visszaállítást, a wifi látszólag elindul,de egyetlen hálózatot sem lát. Van egy hardver tesztet (CIT Test) és a wifi ott sem éledt föl. Meg több más dolog sem, pl. a gyorsulásmérő, mágnesen szenzor, giroszkóp, stb. A teszt az összes jellemző - kernel verzió sokszori érintése után jön elő.
    Még sose ment tönkre telefonom, főleg egy saját updater-es frissítéstől. Kipróbálná valaki ezt a hardver tesztet?

  • TGYI

    csendes tag

    válasz ironbed #449 üzenetére

    Sziasztok!

    Előszöris kösz a segítő szándékot.
    Másodszor: ott tartok, mint amikor megvettem a telefont, a 13.0.5.0 ROM van rajta. De működik, a hardverteszt végigment, van wifi.
    Harmadszor: van némi veszélye a Magisk-nak, illetve a boot.img cseréjének, még pontosabban az utána történő verziófrissítésnek, és legfőképp a 13.0.5.0 Magisk-kel modifikált boot partíció flashelésének a 13.0.10.0 ROM-ra. Szóval ezt ne tegyétek.
    Negyedszer: a flash nem mindig megy végig, nekem a XiaomiTool elakadt a legnagyobb partíció flahelésénél, és innentől fogva csak a Fastboot ment, ezen kívül az égvilágon semmi. Almost brick...
    Ötödször: én Linuxos vagyok. Nem egy tudós, épp elhasználgatom. A TGZ kiterjesztésű Fastboot ROM-okba beteszik a flash-elést segítő parancsállományokat és a user mergeli össze magának az ADB-vel. A Linuxos esetben nem *.bat fájl, hanem sh fájl van, a szerepe ugyanaz. Viszont látszik, hogy sose próbálták ki, mert az eredeti nem futhat. Ennek oka egy rakás szintaxishiba, mert a Linux ADB-ban me Fastbootban a ./ prefixszel kezdődnek a parancsok, amit lazán lehagytak a bash fájlok beltartalmában. Rögtön az elején elakadt Mismatching image and device üzenettel. Na most már marha könnyű, mert megfejtettem, kicseréltem az összes fastboot parancsot és lefutott a flash. A kütyü elindult, hepiség - lenne, ha már a xiaomi.eu lenne rajta. Na ez majd holnap.

    Búcsúzóul egy kis részlet a lefutott, helyes szintaxisú flash_all.sh állományból:

    ./fastboot $* getvar product 2>&1 | grep "^product: *spes$"
    if [ $? -ne 0 ]; then
    ./fastboot $* getvar product 2>&1 | grep "^product: *spesn$"
    if [ $? -ne 0 ]; then echo "Missmatching image and device"; exit 1; fi
    fi
    #check anti_version
    if [ -e $(dirname $0)/images/anti_version.txt ]; then
    CURRENT_ANTI_VER=`cat $(dirname $0)/images/anti_version.txt`
    fi
    if [ -z "$CURRENT_ANTI_VER" ]; then CURRENT_ANTI_VER=0; fi
    ver=`./fastboot $* getvar anti 2>&1 | grep -oP "anti: \K[0-9]+"`
    if [ -z "$ver" ]; then ver=0; fi
    if [ $ver -gt $CURRENT_ANTI_VER ]; then echo "Current device antirollback version is greater than this pakcage"; exit 1; fi
    #CURRENT_ANTI_VER=1
    #anti=`./fastboot $* getvar anti 2>&1 | grep anti: | cut -f 2 -d ' '`
    #if [ -z "$anti" ];then
    # anti=0
    #fi
    ./fastboot $* getvar crc 2>&1 | grep "^crc: 1"
    if [ $? -eq 0 ]; then
    ./fastboot $* flash crclist `dirname $0`/images/crclist.txt
    if [ $? -ne 0 ] ; then echo "flash crclist error"; exit 1; fi
    ./fastboot $* flash sparsecrclist `dirname $0`/images/sparsecrclist.txt
    if [ $? -ne 0 ] ; then echo "flash sparsecrclist error"; exit 1; fi
    fi
    ./fastboot $* erase misc
    ./fastboot $* erase apdp
    ./fastboot $* erase multiimgoem
    ./fastboot $* flash abl_a `dirname $0`/images/abl.elf
    ./fastboot $* flash abl_b `dirname $0`/images/abl.elf
    ./fastboot $* flash bluetooth_a `dirname $0`/images/BTFM.bin
    ./fastboot $* flash bluetooth_b `dirname $0`/images/BTFM.bin
    ./fastboot $* flash boot_a `dirname $0`/images/boot.img
    ./fastboot $* flash boot_b `dirname $0`/images/boot.img
    ./fastboot $* flash vendor_boot_a `dirname $0`/images/vendor_boot.img
    ./fastboot $* flash vendor_boot_b `dirname $0`/images/vendor_boot.img
    ./fastboot $* flash devcfg_a `dirname $0`/images/devcfg.mbn
    ./fastboot $* flash devcfg_b `dirname $0`/images/devcfg.mbn
    ./fastboot $* flash dsp_a `dirname $0`/images/dspso.bin
    ./fastboot $* flash dsp_b `dirname $0`/images/dspso.bin
    ./fastboot $* flash dtbo_a `dirname $0`/images/dtbo.img
    ./fastboot $* flash dtbo_b `dirname $0`/images/dtbo.img
    ./fastboot $* flash hyp_a `dirname $0`/images/hyp.mbn
    ./fastboot $* flash hyp_b `dirname $0`/images/hyp.mbn
    ./fastboot $* flash imagefv_a `dirname $0`/images/imagefv.elf
    ./fastboot $* flash imagefv_b `dirname $0`/images/imagefv.elf
    ./fastboot $* flash keymaster_a `dirname $0`/images/km41.mbn
    ./fastboot $* flash keymaster_b `dirname $0`/images/km41.mbn
    ./fastboot $* flash logfs `dirname $0`/images/logfs_ufs_8mb.bin
    ./fastboot $* flash modem_a `dirname $0`/images/NON-HLOS.bin
    ./fastboot $* flash modem_b `dirname $0`/images/NON-HLOS.bin
    ./fastboot $* flash qupfw_a `dirname $0`/images/qupv3fw.elf
    ./fastboot $* flash qupfw_b `dirname $0`/images/qupv3fw.elf
    ./fastboot $* flash rpm_a `dirname $0`/images/rpm.mbn
    ./fastboot $* flash rpm_b `dirname $0`/images/rpm.mbn
    ./fastboot $* flash storsec `dirname $0`/images/storsec.mbn
    ./fastboot $* flash tz_a `dirname $0`/images/tz.mbn
    ./fastboot $* flash tz_b `dirname $0`/images/tz.mbn
    ./fastboot $* flash uefisecapp_a `dirname $0`/images/uefi_sec.mbn
    ./fastboot $* flash uefisecapp_b `dirname $0`/images/uefi_sec.mbn
    ./fastboot $* flash xbl_a `dirname $0`/images/xbl.elf
    ./fastboot $* flash xbl_b `dirname $0`/images/xbl.elf
    ./fastboot $* flash xbl_config_a `dirname $0`/images/xbl_config.elf
    ./fastboot $* flash xbl_config_b `dirname $0`/images/xbl_config.elf
    ./fastboot $* flash featenabler_a `dirname $0`/images/featenabler.mbn
    ./fastboot $* flash featenabler_b `dirname $0`/images/featenabler.mbn ...

    stb.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz TGYI #452 üzenetére

    Fent van a xiaomi.eu!

    Érdekes módon a linuxos bash állomány szintaxisa itt jó volt, gond nélkül felment. És előkerültek a híváscsoportok, előkerült a hívásrögzítés, stb. Nagy érzés.

    Kíváncsi vagyok május 11-re, vagy 12-re, amikorra a Google ígérte a hívásrögzítés végét, legalábbis az appok segítségével végzettét.

    Kitalálunk egy remek eszközt, a világot függővé tesszük s majd szépen egyenként megszüntetjük a funkcióit. Vajon megéljük, hogy a kihangosítást kiveszik, mert bárki hallhatja azt, akivel beszélek? Vagy a fényképmegjelenítést, mert megmutathatom valaki képét egy harmadik személynek? Vagy a mikrofont, mert lehet így vele hangfelvételt készíteni? És a kamera, amivel képet lehet? Folytassam???

  • TGYI

    csendes tag

    Sziasztok!

    Két dolog. Első a Bluetooth kapcsolat állandó megszakadása. Xiaomi.eu ROM 13.0.7.0 verzió. A Samsung okosórámmal a BT kapcsolat mindig megszakad, ehhez akár 10 másodperc is elégséges. Teljesen független attól, hogy mobilnet vagy Wifi be van-e kapcsolva, vagy sem. A probléma a telefonnal van, mert kontrollképpen egy vénséges vén Redmi 3s Lineage 18.1 pazarul csatlakozik automatikusan és napokon át megmarad a kapcsolat, ha a távolság miatt mégis megszakad, akkor közelebb érve automatikusan helyreáll a kapcsolat. Pont úgy viselkedik, mint egy szép álom. Természetesen minden fellehető ide vonatkozó energiatakarékosság ki van kapcsolva a Redmin. Épeszű javaslatokat nem találtam a neten sehol, csupa gyerekes trivialitás lelhető csak fel.

    A másik kérdésem, hogy a Xiaomi.eu 13.0.8.0 verzióját feltette-e valaki, hoz-e bármiben javulást, illetve van-e vele valami probléma esetleg.

    Előre is köszönet a segítségét!

  • TGYI

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hátha valakit érint a xiaomi.eu ROM frissítése: egy hete láttam a telefonomon, hogy elkészült az SKGKMIXM 13.0.2.0 verzió. TWRP-ből tettem fel, dalvik+cache wipe után rendben elindult. Valamennyi alkalmazás természetesen a helyén maradt, beállítás, stb. szintén.

    Az RGKMIXM sokat laggolt, néha sok másodpercig elmélázott, nem tudom min. Szerencsére ez megszűnt az Android 12-es ROM esetében. Megmaradt a hívásrögzítés is, ez a fő oka ennek a ROM-nak az én esetemben. A laggoláson kívül még egy nagy gondom volt az RGKMIXM-mel, ez pedig a videok akadása. És láss csodát, ez is nagyjából megjavult. A nagyjából annyit jelent, hogy egy pár perces video esetén kb egyszer csinálja, szemben az előző ROM-mal, amelyik két másodpercenként tudott ugrabugrálni.

    Én részemről elégedett vagyok most a telefonnal, ami nem lett ettől csúcskészülék, de a céljaimnak megfelel. Az akkuidő nem változott, ezt még nem írtam.

    Azt hiszem ennyi.

  • TGYI

    csendes tag

    Sziaszok!

    Xiaomi.eu romot használok. A 13.0.5.0-ről 13.0.6.0-ra frissítettem és ezt követően a widgetek kezelése átalakult. A képernyő tartós nyomását követően két tíous jelenik meg: ajánlott és kategóriák (angolul). Az ajánlottban órák, jegyzetek, biztonság és időjárás. A kategóriákban egyéni órák és pajtások (macska és kutya). Sehogy nem tudom az épeszű widgeteket előszedni, amik a feltett appoké. Így aztán nem tudom persze a képernyőre kihúzni. A neten körülnéztem, ott a MIUI widgetek elővarázslása a slágertéma.

    Találkozott valaki ezzel a jelenséggel? És netán valaki tudna segíteni, hogy miként érem el a feltett appok widgeteit???

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák