Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    Az autó egy használati eszköz. Az ember nagyvárosi használatra olyan autót vegyen, amit nem sajnál, vagy ha igen, és emiatt szépen akarja tartani akkor tudja fizetni a rendszeres bádogozást, újrafényezést meg polírozást.

    Amikor Pesten kezdtem vezetni, én is féltettem a kocsimat és minden ilyen szituáción felhúztam magam. Azóta rengeteg bevásárló kocsit nekitoltak, beletolattak és ajtót rányitottak. Egy incidensen ami csak egy kis karcolást okoz már csak legyintek. Annyit tudsz tenni, hogy felismered a problémás helyzeteket, parkolóhelyeket és kerülöd őket.

    Ennek megfelelően bár azért próbálok vigyázni hogy ne nyissam az ajtót másra, ne tolassak bele senkibe stb, de ha mégis megesne -ami nem nagyon esik meg, mert nem véletlenül vagyok B10-ben- és a kár kimerül egy kis karcolásban a másik autón, akkor én is továbbhajtok lelkiismeretfurdalás nélkül. Ha szenvedő fél nekiállna pattogni, türelmesen elküldeném az anyjába :) Ilyen szituációm még nem volt.

    A kis karcolásoknál komolyabb kár már más tészta, ha ott van az elkövető azt én sem nyelném le szó nélkül illetve én sem hagynám ott a tett helyszínét mint eb a szarát.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz balajti #15 üzenetére

    Tehát, ha csak egy karcolásnyira is meghúzod más autóját és netalántán tetten is ér a tulaj, még TE küldöd el az anyjába? Ez ám a hozzáállás. Remélem fordított esetben TE is szépen visszaülsz a karcos kocsidba és konstaatálod, hogy el lettél küldve ugyan oda.

    Nos ha elolvastad a hsz-emet, akkor benne van, hogy körültekintően közlekedek, parkolok és nem nagyon húzom meg más autóját, ennek megfelelően olyan még nem történt, hogy meghúztam volna egy autót és pont tetten is értek volna. 13,5 évnyi bp-i közlekedésem alatt 2 max 3 eset volt, hogy enyhén meghúztam egy autót illetve ajtónyitásos karcolást (tudtommal) még soha nem okoztam (tudod, manapság már nem nézem annyira :) ). Szerintem ez elég jó arány.

    még TE küldöd el az anyjába?

    Ha egy apró piszricsáré karcolásról vagy egy kicsit nagyobb karcolásról van szó, ami lejön polírozással, akkor igen. Elküldeném az anyjába. Fizetni csak végső esetben fizetnék, töltenék ki betétlapot.

    Remélem fordított esetben TE is szépen visszaülsz a karcos kocsidba és konstaatálod, hogy el lettél küldve ugyan oda.

    Nem, én csak akkor kezdek el pattogni, ha valami kár is keletkezett. Egy kis karc az nálam nem a kár kategória. Már régóta nem az.

    Nekem is meghúzták legalább tucatszor az autómat, rányitották az ajtót sőt bele is tolattak az oldalába úgy hogy horpadás lett. Ezek között tehát olyan dolgok is voltak amelyek KÁR-t is okoztak.

    13,5 év alatt mindössze egyetlen egy ember hagyott nekem cetlit. Vele megegyeztem valami reális KP-ban aztán jó napot. Én nem nagyon okozok kárt és piszricsáré dolgokból ügyet sem akarok csinálni akkor sem amikor én vagyok a farok rossz végén.

    Kis mini-karcolásoknál (bevásárlókocsi) nem is érzem reálisnak azt hogy bármelyik fél követeljen a másikon bármit is.

    _______________

    Még valami:

    Azokkal akik nem tudják fenntartani az autójukat, és ebbe beletartozik az is, hogy néha bizony egy sűrűbb parkolóban meghúzzák, rányitják az ajtót, de mégis mindig szépen csillogó polírozott autóban akarnak feszíteni, na azokkal nem tudok együttérezni. Vegyen olyan autót amit fent is tud tartani. Ha műtárgyat szeretne, akkor azt vegye meg hétvégi autónak.

    De mondom, neked nem tőlem kell félned a parkolóban, mert én nem szoktam meghúzni autókat, ajtót figyelmetlenül kivágni.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Chaser #18 üzenetére

    Az utakon is ilyen dühhel közlekedsz, vagy most itt adod ki mielőtt autóba szállnál? ;]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Bird #21 üzenetére

    Direktíváid:

    1. Dögöljön meg a szomszéd tehene is, ha a Tiéd már döglött.
    2. Neked mindenki szembe jön az autópályán, de kit érdekel?! Hisz megtehetem!
    3. Belőlem egy van, de ti sokan vagytok.

    Posztoddal nem egy szimpatikus magyar ember benyomását kelted bennem... Próbáltam finoman fogalmazni.

    Valamikor és is ilyen naív meg heves voltam mint némely "megmondom a frankót hogyan kéne működjön a világ" arc itt a topikban. Aztán megnevelt az élet :)

    Ki tudja mennyi parkolói incidens elszenvedőjeként, ahol ugye egy kivételével sem betétlap sem cetli nem várt, már nem tudom túlságosan komolyan venni ezt a témát.

    És számomra annak az ára, hogy én nem veszem komolyan a dolgot és nem idegeskedek minden apró karcon amit más okoz nekem, az hogy én sem fogok minden apró karcon idegeskedni amit majd talán én okozok másnak, ha a körültekintő közlekedés ellenére (amely B10-be juttatott) véletlenül meghúzom a kocsiját vagy rányitom az ajtót a parkolóban. És részemről ezek nagyon ritka incidensek szemben azzal amennyit ezekből én kaptam már be.

    Az én hozzáállásom a dologhoz az, hogy az autó egy használati tárgy aminek van egy elfogadható és egyidejűleg elkerülhetetlen amortizációja. Én már nem fogok visszamenni ahhoz a világnézethez, hogy az autó egy műtárgy amit mutogatni kell és ha van rajta egy apró karc, azt azonnal ki kell javítani.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz 66zio #26 üzenetére

    Csúúúsztatsz :)

    Egész eddig ajtórányitásokról meg kis karcokról volt szó, te meg idejössz egy komoly kárt okozó eseménnyel ami ráadásul szándékos rongálás is.

    Áruld el nekem erkölcsileg tévedhetetlen Fórumtársam:
    Te hogyan kezelnéd ezeknek a parkolói karcolásoknak a problematikáját? Azokét amelyekből Budapesten szinte mindenki kap évi 2-3-at akinek utcán parkol a kocsija és forgalmas bevásárlóközpontba jár vásárolni?

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz rdt89 #27 üzenetére

    "Ha egy apró piszricsáré karcolásról vagy egy kicsit nagyobb karcolásról van szó, ami lejön polírozással, akkor igen. Elküldeném az anyjába. Fizetni csak végső esetben fizetnék, töltenék ki betétlapot."

    De akkor gondolom ott helyben fel is políroznád, hogy ami okozva lett hiba eltűnjön. Igen is a mikro karcolás is a másik tulajdonának rongálása és ne annak álljon feljebb és okoskodjon aki okozta a hibát hanem kérjen elnézést ha volt bőr az arcán telibe verni akkor legyen bátorsága bocsánatot is kérni és a hibáiért vállalni a felelősséget és ne kihúzni a nagy szájával alóla magát.

    Nézd, mint már 10x leírtam, én óvatosan közlekedek, nem verem rá az ajtót senkire. Ezen felül nem bánok a másik autójával csak azért figyelmetlenebbül vagy máshogy mert az öreg és vagy értéktelenebb vagy akár csak ütött-kopott autó. Sokkal egyszerűbb figyelmesen parkolni, mint utána magyarázkodni meg ügyet intézni.

    Ha véletlenül megtörténik a baj és egy picit meghúznám a másik fél kocsiját nyilván nem én leszek az aki elkezd arcoskodni. Bocsánatot kérek stb.

    Abból viszont nem engedek, hogy csórikámnak nem leszek a balekja. Azért mert csináltam egy mini-karcolást nem fogom betétlap kitöltéssel kezdeni vagy teljes elem fényezését fizetni. Akkor sem ha szép az autója. Ezek olyan dolgok amelyek évente több alkalommal fordulnak elő azzal aki itt BP-en az utcán parkol. És a legritkább esetben lesz a kis károknak meg az elkövetője.

    Azt hogy mennyire tele vannak itt Pesten a parkolók és mennyi ilyen incidens van, vidékről elég nehéz elképzelni.

    Szóval ha valaki nekem esne, hogy itt van a piszricsálé karc "húdemostaztán ez meg az", és bolhából próbálna elefántot kreálni, nos akkor kénytelen lennék elküldeni az anyjába.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz 66zio #29 üzenetére

    A túlzás az más, Te még mindig csúsztatsz.

    Segítek, hogy megértsd a különbséget:
    én végig kizárólag arról beszéltem, hogy a napi közlekedésben gondos, körültekintő vezetés mellett is előfordulnak apró sérülések, horzsolások, konkrétan ajtónyitásról és parkoláskor horzsolásról volt szó).

    Részemről irreálisnak tartom azt, hogy ezekből az évente több alkalommal (ÉRTSD: én 13,5 év alatt 2 max 3 ilyen apró horzsolást okoztam, de én évi 2-3-at tuti bekaptam amíg az utcán parkoltam) előforduló apró károkból amelyek érdemben nem befolyásolják sem az autó műszaki állapotát, de igazából még a kinézetét sem. Mert nekem ne mondja senki, hogy egy 2-3cm-es kis horzsolás esztétikai tényező. Ha valaki full végighúz egy elemet az nekem már nyilván más kategória.

    Szóval én nem érzem reálisnak azt, hogy az emberek évente többször ebből ügyet csináljanak (vagy engem akarjon rákényszeríteni valaki, hogy az üggyel évente többször foglalkoznom kelljen) ilyesmiből. Úgy hogy az ügynek a költsége tehát az elem számlával igazolt fényezése vagy éppen Bónusz fokozat csökkenése no meg a kárszakértőhöz járkálás meg igazolások beszerzése az eléri mondjuk az 50E forintot. Aztán 3-4 hónap múlva jön a következő mutatós karc.

    Ezt én nonszensznek tartom. Lehet velem egyetérteni vagy sem, de ne kérd azt tőlem, hogy úgy gondolkodjak, mint ahogy 15 évvel ezelőtt tettem amikor anyukámtól kaptam kocsit és zsebpénzből tankoltam...

    Attól még, hogy mész a tömeggel és leszarod, hogy kárt okozol másnak, attól még nem lesz elfogadható. Vagy ha így gondolod tessék lópikulát is enni, hisz 100 millió légy nem tévedhet.

    Nem nagyon okozok kárt másnak. :U

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #32 üzenetére

    Azt megnézném, amikor ilyen esetben igazságügyi autószakértőt kérsz, hogy számolja ki neked mennyi részed lesz a festésben

    A biztosító _ki_fogja_ számolni, ha addig eljut az ügy. Sokra egy kis karcolásocskánál nem kell számítani.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz 66zio #35 üzenetére

    A hsz-eidből én azt szűrtem le, hogy ez szerinted is így van, csak változott a véleményed, de nem azért mert rájöttél, hogy ez mégsem károkozás, hanem mert belefáradtál a többi ember leszaromságába és te is olyanná váltál, bocs.

    Valamikor úgy gondoltam, de most már máshogy gondolom. És nem, én a dolgoknak a lényegi részét nem szarom le. Deffenzíven közelekedek, nem sodrok másokat veszélybe, vigyázok parkolásnál és vigyázok ajtónyitásnál. Ez sokkal több, mint amit az autósok 80%-a megtesz. Sokkal.

    Ha ezek ellenére mégis rányitnám valakire az ajtót és lenne egy hajszálkarc, vagy 2-3cm-en meghorzsolnám a fényezést, akkor a dolog súlyára való tekintettel elhajtanék a francba.

    Mégpedig azért, mert pontosan tudom, hogy nem akarom magamnak a procedúrát ami egy ilyen semmiségnél van illetve tudom hogy fordított helyzetben én is pontosan ugyanerre számíthatok. 13,5év alatt egyetlen arc volt aki hagyott egy cetlit. Megegyeztünk egy jutányos (alacsony) összegben és kész mindenki ment útjára.

    Figyelj, én arról próbálok veled vitázni, hogy a „Részemről irreálisnak tartom” egy hülyeség. Nem az a lényeg, hogy te mit gondolsz (Pontosabban gondolhatod azt, hogy ez nem kár, de attól még az lesz). Az már a te döntésed, hogy karcolás esetén te konkrétan mit csinálsz, de attól még az károkozás. Ennyi.

    Na látod ebben éppen igazad van :)
    A tényeknek nincsen szüksége a hitünkre. Velem a tapasztalatok -tények- tanították meg, hogyan működik a rendszer. Te pedig itt okoskodsz arról, hogy mit hogyan kellene csinálni. Sok sikert a magasztos elvek gyakorlatba való átültetéséhez.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Kalandor #59 üzenetére

    A "nincs annak semmi baja" kollégáddal már találkoztam (törölt poszt, de újratettem a kedvedért).

    Megtisztelő, de a posztban egy reccsenésről írsz, ami a belvárosi hangos utca másik oldalán is hallható volt. Én pedig apró karcolásokról. Innentől kezdve nem látom, hogyan releváns a posztod rám nézve, és az illető akiről szó volt hogyan a "kollégám"!?

    Ha a kritériumaidat összehozzuk a tapasztalataimmal akkor ezek szerint az autósok 95%-a féreg. Vagy esetleg Te jársz túlságosan a föld felett...

    1. Felvállalja a felelősségét és hagy cetlit az elérhetőségeivel - ekkor felnőtt ember.
    2. Nem vállalja fel felelősségét, de bántja a lelkiismeret és hagy egy elnézést kérő cetlit - ekkor gyerek.
    3. Nem vállalja fel felelősségét és eltűnik - ekkor féreg.
    4. Nem vállalja fel felelősségét, de ha rajtakapják, még vissza is támad - ekkor aljas féreg.

    Had tippeljek Te a korábban beíró és személyeskedő hozzászólókkal együtt az első kategóriába tartozol ugye?
    ;)

    Kíváncsi lennék, hogy az itt a fórumon a meleg szobából, monitor mögül arcoskodók meg moralizálók közül amikor páran kimennek a hideg esős valóságba és rányitják egy másik kocsira az ajtót vagy picit meghúzzák, hányan hagynának ott egy cetlit (ismétlem egy piszricsálé ajtónyitás-karc vagy felületi horzsolás miatt)?

    Tudva hogy nekik -hasamra ütök- az 50E-be fog kerülni a B/M fokozat esése miatt illetve ők ugyanúgy bekapnak pár havonta (évente többször) ugyanolyan apró karcokat amelyek után _SENKI_ nem hagy ott semmit. Nekem 13,5 év alatt 1x volt olyan, hogy valaki adott elérhetőséget, 1x. az autót ellenben sokszor meghúzták. Már rég nem számolom. Eddig velem szemben egyetlen embert leszámítva mindenki a könnyebbik alternatívát választotta.

    Te lehet hogy hagynál elérhetőséget, de az is lehet hogy nem. ;) Nem tudom és nem kell a fórumon becsületszavadat adnod, hogy te nem hajtanál el...

    Abban viszont biztos vagyok, hogy a sok hangos huszonéves hőzöngő és erkölcscsősz döntő többsége nagyon hamar angolosan távozna...

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz bitpork #79 üzenetére

    Nem kell előkotorni, mert semelyik kategóriába nem esel bele amit itt kritériumként felsoroltam:
    -Nem osztottad két pofával az észt
    -Nem nyilatkoztattad ki az egyetemes erkölcsi igazságot
    -Nem vagy huszonéves
    -És nem is személyeskedtél

    ezekkel elég rendesen diszkvalifikáltad magad...

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    Volt-e már?

    https://tenyek.hu/musoraink/tenyek/252895_egymas-autoit-tologatjak-a-lakok.html

    Én korábban a 13. ker Angyalföldön laktam az egyik olyan környéken, ahol utoljára szüntették meg az ingyenes parkolást. Este néha 10 percig kellett körözni míg lett valahol parkolóhely. Néha nem lett. Elég sokszor kellett az anyósoldalon be-/kiszállnom annyira nem volt hely.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #93 üzenetére

    Úgy jön ide, hogy arrafelé minden talpalatnyi földre ahol lehet parkolni jut egy autó, meg még este 5-6-7-8 körül több is, de azok keringenek a háztömb körül meg a szűkebb környéken és várják, hogy felszabaduljon egy hely. Aztán amikor parkolni lehet, akkor a rendszer az, hogy kb elég jó, ja a mellette levő autóba az anyós oldalon be tud szállni annak gazdája. Na meg ugye a 60 éves Marikának és a friss joggsis Tecának is van joggsija és néha megpróbálnak 20cm oldaltávolsággal parkolni.

    Azért írtam, hogy arrafelé, mert már szellősebb környéken lakom és van teremgarázshelyem, de ettől függetlenül 2005-2017 között laktam az VI-XIII kerületekben úgy hogy 0-24 utcán parkoltam. Vidéki szemmel aligha tudja elképzelni valaki, hogy ezeken a helyeken milyen parkolási nyomor van.

    Pedig szerintem is joysefke mentalitása a helyes, sőt követendő

    Az. Basszus, tényleg csak nekem vannak aggályaim más tulajdonának megrongálásával szemben?

    El vagy tévelyedve. A rongálás az, amikor szándékosan kárt okozol. Én arról beszélek, amikor rányitják valakire az ajtót vagy esetleg kicsit meghúzzák az autót. Mindkettőt akaratlanul, kicsit hibázva, de akaratlanul. Ez nagyon nem rongálás.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    A keresett szó: megalkuvás. A példád pedig ott vérzik el, hogy a te csavarhúzódat te koptatod el és te csinálsz rajta bármilyen külsérelmi nyomot. Esetünkben viszont más szeretne a te cuccoddal ilyesmit művelni.

    Nem, nem megalkuvás, hanem az embernek előbb utóbb tucatnyi célja lesz ami fontosabb annál, hogy tökéletesen karcmentes legyen az autója és lehetőleg minden kis rányitás elkövetőjén megtorolja a vélt sérelmet és ilyeneken napokig rágja magát.

    Aztán ezeket a megváltozott életcélokat követi a prioritások változása. Szóval valószínűleg nem megalkudott, hanem más céljai és prioritásai vannak...

    Másrészt pedig a közlekedés az multiplayer szórakozás, addig amíg nem tudsz a zárt garázsodtól privát autópályát építeni a munkahelyedig meg a rokonokig meg a nyaralóövezetig, addig nem reális az, hogy hogy ne történjenek kisebb incidensek még odafigyelés mellett is.

    Én pld. manapság jobban félek az M3-ason és főutakon száguldozó, kívülről előző, az előttem lévő féktávba bevágódó őrültektől és fáradt román/ukrán kamionosoktól mint a figyelmetlen szülőktől akiknek a gyereke kivágja az ajtót vagy Katikától akinek friss jogsija van és ennek megfelelő a parkolási tudománya is.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Kalandor #138 üzenetére

    Az anyjába elküldést joysefke írta le

    Én azt írtam le, ha valami piszricsári kis ajtónyitás-karcnál verné a másik fél a tamtamot és azt hinné talált egy fejőstehenet, akinek most ki lehet számlázni egy komplett elem újrafényezését.

    Na akkor türelmesen elküldeném az anyjába. Ez nem azt jelenti, hogy tahó módon beszélnék vele, de egyértelművé tenném az álláspontomat, hogy nem, én nem szándékozom az autójának a kiglancolását finanszírozni egy ilyen esemény után.

    Na én erről beszéltem, bár lehet, hogy nem mindenkihez jutott el...

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Kalandor #145 üzenetére

    Elküldenéd az anyjába azt, aki kárt szenvedett, mert a te értékrended szerint nem szenvedett igazi kárt kárt, azt a kicsit meg nyelje be.

    Mint ahogyan én is benyeltem már számtalanszor. Sokkal-sokkal többször mint ahányszor én okoztam ajtónyitásos vagy egyéb hajszál-karcot. Ajtónyitásost lehet hogy még nem is csináltam (nincs még gyerekem és nem rugózik az ajtóm).

    Elküldenéd az anyjába azt, aki kárt szenvedett, mert a te értékrended szerint nem szenvedett igazi kárt kárt, azt a kicsit meg nyelje be.

    Még mindig nem érted. Elnézést kérek, türelmes vagyok stb. De ha eszkalálódik a szitu és a "kárt" szenvedett fél veri a vasat, hogy márpedig biztosító (hint: Kgfb biztosító jó eséllyel nem fizet álló motorú már leparkolt autók közötti ajtónyitogatásra mert azok már nem tartozkodnak veszélyes üzemben. Persze ez gumiszabály) vagy fizessek neki KP-t egy újrafényezésre akkor illedelmesen "elküldöm az anyjába". Értsd: illedelmesen felveszem a nem fizetek álláspontot.

    A "kár" súlyosságától és szituációtól függően hajolhatok egy helyszíni készpénzes rendezés irányába feltéve, hogy az a "kár" általam vélt mértékével arányos. Azoknál a károknál amelyekről itt eddig szó volt és amelyekről én beszélek (ajtónyitás, enyhe horzsolás) az semmiképpen sem egy teljes elem újrafényezése és ezt a helyzetnek megfelelő módon tudatnám is a gk gazdájával.

    Egyszer nyisd rá az ajtót M. Richárd gyöngyházfényes kabrió mergájára, aztán majd ha már egyszer tudsz újra beszélni, újra megbeszéljük, hogy a társadalomképtelen emberek egyéni értékrendje vagy a modern, demokratikus társadalmi szerződések szerint éljünk egy országban.

    Számodra én vagyok társadalomképtelen, számomra pedig a te hozzáállásod az. M Richárddal pedig majd akkor foglalkozom amikor találkozom vele.

    BKV-n amikor ráléptek az új bőrcipőmre mit kellett volna tennem, rendőrt hívni? Ügyvédet fogadni? Ugyan már...

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Tikakukac #147 üzenetére

    Mint utólag kiderült európa bajnok bokszoló volt a srác. 10 évnyi "gyere ide szétütlek" mentalitását 10 másodperc alatt a betonba döngölték.

    Kívánok egy ilyen jó dupla összenyitást a megfelelő emberrel és utána lehet idézőjelbe tenni a károkat a megfelelő elsősegély ellátó helyen a "károkról".

    Mókás ahogyan itt folyamatosan prédikálod az erőszakot meg az önbíráskodást egy-egy ajtónyitásos karc (!!!) esetében, ezen felül arról álmodozol, hogy hátha engem is egyszer összecsuk egy ilyen boxos akinek én majd nyilván meghúzom az autóját (kettőnk közül én biztosan B10-ben vagyok), miközben én egyike vagyok azoknak, akik itt a topikban egyetlen-egyszer sem hozták fel az erőszakot mint értelmes megoldást ajtórányitásos sérelmek rendezésére.

    Akkor sem amikor én vagyok a szenvedő fél, és rám nyitják az ajtót. Én azt propagálom, hogy ne legyen minden kis ügy aránytalanul felfújva se akkor amikor nekem okoznak egy kis karcot/horzsolást és akkor sem ha estleg én nyitnám valakire az ajtót vagy horzsolnám kicsit meg a kocsiját. Nem hiszem, hogy ajtórányitásokból ügyet kell faragni meg rendőrt hívni meg hivatalokba járkálni.

    Aztán még te gondolod, hogy kettőnk közül én leszek majd előbb összeverve a "viselkedésem" miatt. No comment :C

    A kommentjeid alapján, Te a vidéki közlekedés és parkolás alapján alkotott elképzeléseidből nem tudsz kilépni. És valószínűleg nem tudod elképzelni, hogy BP-en a tágabb belvárosban hogyan működik az utcai parkolás meg a parkolóhely keresés. Megnyugtatlak, ha ide jönnél fiatal vidéki sofőrként, "jó nagy arccal és szilárd elképzelésekkel". Hamar rájönnél, hogy

    1, Képtelen vagy 5-6-7-8 órakor a lakóhelyeden olyan parkolóhelyet keríteni amibe be tudsz parkolni.

    2, Igazából nem is tudsz parkolni...
    A kocsid mondjuk 4,3 méter, és van 5,5 méter hely hosszában két autó között és nem tudod berakni a kocsit _időre_. Persze igazából fel sem tudod mérni elsőre a foghíjjak és az autód hosszát...

    3, Stressz alatt azt sem tudod felmérni, hogy melyik az a hely, ahová érdemes megpróbálnod a parkolást.

    4, Ami parkolóhelyet véletlenül találsz az mind problémás: vagy kevés a hely, vagy büntetés-veszély van.

    5, Próbálsz parkolni, de mögötted már türelmetlenek, hármad dudálnak, stresszelsz ezért balfaszkodsz. Végül feladod a parkolást, pedig nyugis körülmények között oda éppen tényleg be tudtad volna rakni a gépet. De nyugis parkolási körülmények hétköznap nem fordulnak elő.

    6, tolnak hátulról, bizonytalan vagy és 20 perc bolyongásba kerül mire három utcával arrébb találsz egy helyet ahová hosszában be tudsz állni (mert elsőre csak úgy megy) ahol nem fognak megbüntetni, de van egy bibi:

    7, bal és jobb oldalt 60cm helyet kell a két szomszéd között elosztani, hogy te is ki tudj szálni, meg az a jóember akinek a bal oldalára beállsz is be tudjon állni.

    Sok sikert!

    Persze tudom, Te ott vidéken ahol a parkolók csak néha vannak tele és a családi házad előtt az utcán két parkoló autó között általában mindig van 10m hely biztosan jól megtanultál parkolni, kisujjból fog menni.
    Én is azt hittem amikor felhoztam ide egy vidéki városkából a kocsimat és akkoriban csak pár évvel voltam fiatalabb nálad...

    Gondolom nem örülnél, ha az lenne a gyakorlat, hogy a legkisebb hibára ott teremne valaki aki
    A, "azt hinné a pók fogott egy legyet"
    B, csak simán össze akarna verni
    C, feltétlenül ügyeket akarna a nyakadba akasztani egy ajtónyitásért vagy mini-karcért. Évi mondjuk 3-4 alkalommal, mert hibázni ilyen körülmények között az _fogsz_.

    Megnyugtatlak én már _kijártam_ ezt a szamárlétrát, ráadásul GPS nélkül. Szóval sokkal valószínűbb, hogy itt te okoznál nekem karcolást mint fordítva. És én mégsem akarnálak: lehúzni, átbaszni, megverni azért mert odafigyelés és körültekintés mellett mégis sikerült egy kis bakit okoznod és lett egy hajszálkarc a kocsimon ami számomra egyébként nem oszt és nem szoroz, nem érzem magam ezért kevesebbnek. Remélem majd felnősz annyira, hogy fordított szituációban -és a fordított szitu a sokkal kevésbé valószínű- majd Te is ilyen megértő leszel.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz DraXoN #156 üzenetére

    Én a XIII egyik parkolóutcájában -ami mindig tele volt- szinte mindig csak fa alá tudtam beállni. Fától függően vagy mindig gyantás volt a kocsi vagy a fákon lakó varjú és szarkacsaládok szarták össze _masszívan_ a kocsit. Végülis feljelenthettem volna őket...

    Meg azt a balféket is aki a 14-es vilin nem tudott kapaszkodni és rálépett az új még gyári szagú bőrcipőmre a redvás talpával. De akár össze is verhettem volna ha nem fizet íziben...

    Esetleg a mellém beparkoló autóján kellett volna bosszút állnom, mert a gazdája visszahajtotta a tükrömet, és az én autómhoz nem érhet hozzá senki mert az tabu.

    A hülye biciklisfutárokra -akik az autósorok között cikáznak és néha hozzáérnek a visszapillantóhoz- is rá kell húzni a kormányt, had tanuljanak, mert csak ebből értenek :))

    ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák