Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz hcl #9 üzenetére

    Detto :R

    Az autó egy tárgy, nem életcél, vagy befektetés, használva van kopik törik....ÉS?

    Akinek nincs más pátyolgatni valója, hat na, ne az én problémám legyen mar :DDD

    Különben meg asszonykám járt úgy, hogy a szel szó szerint kitépte az ajtót a kezéből és rávágta a mellette levő autóra. Szépen megvárta míg megjön a tulaj, elmondta mi történt megadta a számát és azóta sem hallottunk semmit róla :R
    Ha mindenki így viszonyulna a használati tárgyakhoz lehet nem lenne ennyi ideges ember.
    De lehet tévedek mert sokszor nemzeti sportnak tűnik :K
    Különben meg szerintetek miért vettem egy 2006-ban gyártott autót? Pont ezert nincs értéke nincs min aggódni, kb 2 havi keresetem volt. Ha összetörik összetörik, veszek egy másikat.

    Aki meg azt akarja elmagyarázni, hogy mert éveket dolgozott egy autóért, hat tegye, csak azt nem értem minek :U Miért érzem azt, hogy ez nem releváns sehogy sem?

  • #90088192

    törölt tag

    válasz hcl #63 üzenetére

    Azt hiszem megfogtad a lényeget :R sajnos az emberek azt látják a tárgyakban mennyit tettek érte, pedig egy tárgy megítélése nem ezen kellene, hogy múljon, ha szükséges nem kellene hogy éveket kelljen elvesztegetni az életből azért, hogy legyen.
    Es ez az oka a frusztrációnak mert a jövőbe ugyan ez a kép vetül ki, az emberek elvesztegetik az életüket arra, hogy önfenntartással foglalkozzanak.

    Es ha nem is tudatos, de düh formájában kitör mindenhol sajnos.

    Amit írtál arról igen is fontos hogy tiszteljük egymást(áttételesen a vagyontárgyakat is), de pont ennek a tiszteletnek lenne a jele, hogy ha valaki hibázik, es azzal okoz minimális kart azt ne húzzuk karóba.
    Mert pont ez történik, ahogy az USA-ban is, annyira magas a büntetési tétel, hogy a legkisebb hiba eseten is érdektelenné válik az elkövető abban hogy, megbánja(jóvátegye) jobb neki hogy csinálja amíg tudja aztán úgyis vége mindennek.
    Ugyan ez a egy karcolásért akar egy Féléves-Éves jövedelem is ugorhat...Ennek fényében azért újragondolnám, ki is a hibás. Csak hogy tudjuk mi uralkodik a másik fejeben amikor így kezd el viselkedni.
    Senkinek nem jó de érdekes módon senki nem tesz ellene semmit :R

    Nem nem az autó tulajdonosa a hibás, es nem is az aki NEM SZÁNDÉKOSAN kárt okoz, hanem az egész koncepció sajnos :R

Új hozzászólás Aktív témák