Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz kretenallat #1 üzenetére

    A 2015-ös díjazottak közül ketten is tanítottak 4 éven át (Mike János és Mező Tamás). Egy percig sem vonom kétségbe a döntést. Mike részéről a végtelen türelem, a nagyon magasfokú és biztos tudás, az országos szintű részvétel a középiskolai életben (KöMaL és versenyek szervezése). Ez utóbbi Mezőre is igaz, volt olyan év mikor az ő feladatát oldhattam meg versenyen. Mező Tamás is elképesztő tehetséges, meg okos, viszont őt nem mindig tudtam szeretni. Ennek egyik oka a rendezetlen írásképe (Mikének gyöngy betűi vannak), másik a táblánál kitalált időnként elég defektes feladatok ami elvitte az időt és nem segítette a tanulmányi előmenetelt. Valamint állandó idő- és alváshiányban szenved a munka miatt (még ott a Maxim könyvkiadő, több fizikakönyv is), szóval a dolgozatjavítás időre se volt erőssége.
    Az más kérdés, hogy privátban bármikor elérhető, ott segít ahol tud, és képes egy embernek is különórát tartani, hogy aztán országos versenyen legyen. 14-ik, a többi ha jól emlékszek specmat és specfiz.
    Ami biztos hogy nélkülük megszívtam volna az egyetemen, emelt érettségi és még több amit átadtak. Más kérdés hogy azért ez nálam igen hamar megkopott, de számomra nem is az volt a lényeg hogy betűre tudjak mindent. Az évek során kiderült, hogy az elkényeztetett szerep és az unatkozás általános iskolában nem azt jelenti hogy hipertehetség vagyok, sőt, anyám antilogikáját örököltem. Ezt még meg tudtam spékelni egy adag stresszel. Annyira Mikénél nem teljesítettem jól, tisztességes 4-es voltam, érettségi előtt teljesen széthullottam, elfáradtam, komolyan aggódott mi lesz. Aztán 82%-os emelt érettségi lett ami nem várt jó eredmény tőlem.

    Egyébként egyetemen a legtöbb tanár elbújhatna szégyenében a két általam ismert díjazott tanár mellett. Se az anyagot nem tudják, se a diákok nem érdeklik őket, ha mellé még késik meg szemétkedik az külön jó. Meg van aki tud mindent, csak oktatni nem tud. Legalábbis Czédli Gábor hiába szimpatikus professzor, ha követhetetlen mind az előadása, mind a 800 oldalas jegyzete, aminek 2/3-a oldalak részismétlésével van kitöltve. (PPT animáció helyett külön oldal van egy új pontnak, sornak, kitakarandó infónak)
    Még ami Mike érdemeit mutatja, hogy egy nálam kicsit jobb képességű gyerekkori barátom meggondolta magát menet közben és humán tagozatra meg jogi pályára váltott. 4-es 5-ös matekból lett bukás. Mert annyira jó volt a másik tanár hogy semmit nem értett, de a kérdezése nélkül berakták emelt matekra. És nem, nem a feladatok voltak egyszerűek Mikénél, nekem sikerült elfogyasztanom egy magántanárt miatta, inkább elment halőrnek. Jó ez így nem állja meg a helyét teljesen, de más középiskolai matektanárok vagy MSc-s matekos egyetemisták is tudtak pislogni egy-két síkgeometriás szépségen.

    Szóval a Rátz Tanár úr életműdíjnál a magas tudás a hivatástudat kombinálva van

    Így utólag hiányoznak, csak a stresszt meg nem bírtam. Nagyon sok mindenben elgáncsolt... De ez már az egyéni problémám.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák