Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz dajkopali #45 üzenetére

    :R
    Bizony, magam is tanusíthatom :)
    A digiás srácok is szoktak foglalkozni a raspi-vel, bár most nem tudom, hogy a legfrissebb Qt változat mennyire könnyen fordítható le rá. Az armv6 gyengébb teljesítménye miatt nem annyira jó reklám ezen a boardon demózni szoftvert, de rendszeresen szoktak munkát fektetni a raspin való működőképességbe.

    A pi kapcsán azt szeretném megérni, hogy végre minden usb alrendszerbeli hibát kijavítanak és akkor nem akad ki a rendszer, ha egy aktuális kernel verzióval éppen instabilan működő eszközt kötök rá.

    Kár, hogy arról sem nagyon hallani, hogy bármi haszna lett volna a gpu részleges driver forrás közzétételének. Pedig már gpgpu és hasonló megoldások használatát is csiripelték akkoriban. A 20 ezer dolláros jutalom sem tudom mennyit lendített ezen, amiért a Quake3 újabb futási módjának fejlesztését jutalmazták.

    Picit pesszimista vagyok. Tényleg sokmindenre használható. De egy-két bosszantó hiba miatt mégis csak linuxszal és elektronikával való ismerkedéshez használható játéknak mondanám. Persze ez is volt a fő céljuk vele. Csak végre valaki rájönne, hogyan stabilizálja az usb-t :D

    Egy nagy érdeme mindenképpen van a Raspinak. Bebizonyította, hogy van kereslet ilyen boardokra. A belga olimex és a távolkeleti cubieboard és a többi relative olcsó board enélkül nem jött volna létre. Korábban is volt számos fajta fejlesztői board, de mivel azokat fejlesztők és geek-ek számára poziciónálták, így sokkal borsosabb árakon voltak és vannak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák