Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Reggie0 #46 üzenetére

    A 8k120fps tv vasarlok es a fillerekert diy kisteljesitmenyu medialejatszot vasarlok halmazainak metszete elegge kicsiny lehet.

    4K@60Hz azért nem egy nagy dolog manapság már egy TV-től.

    USB over IP rpi es desktop kozott elegge szar, egy pendrive-on mar elhasal, de egy ftdi usb-serial se megy. En az eltero endianra tippelek.

    Dunno, két hónapja USB3-as HDD-vel elég szépen muzsikált...

    baromira jo, mert az rpibe beepitett fos, mint mar fent irtam, ebbe pedig mini pcien barmilyet bele lehet tolni, amit egy modularisabb routerbe vagy laptopbba beletolnak es egy ufl-sma kabellel oda vezeted ahova karod, nem kell dzsunka usbs stickekkel sem szenvedni.

    Kérdés: miért nem vesz akkor a potenciális vásárló egy Mikrotik Routerboardot inkább? :F
    Az RPi Wifije amúgy tényleg nem egy csoda, de itt ugye abszolute nincs beépített Wifi.

    x86 kompatibilitasra vagy opencl futtatasra melyik ilyen kis meretu alternativa alkalmasabb?

    Évekkel ezelőtt jöttek az Intel Atom alapú Rpi x86 alternatívák (pl. SolidPC Q4, annak volt pl. 4K@60Hz dekódolás támogatása, és cirka 150 dolláros ára), aztán rájött mindenki, hogy annyira nem versenyképesek, mert valódi ITX-ekhez képest gyengék, az ARM-osokhoz képest pedig nem elég rugalmasak és pláne nem elég olcsók. A SolidRun pl. ki is szállt az x86 procikból, csak ARM alapúakat gyártanak már.

    Az ára nélkül nehéz ítélkezni, de ahogy korábban is írtam: ha árban nem lesz versenyképes az RPi 4-el, akkor a DIY rajongók nagyon gyorsan fogják elfelejteni. Önmagában az x86 pedig nem olyan erejű hívószó, amitől mindenki le fogja tenni a haját...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Reggie0 #46 üzenetére

    Az a másik kategória. Mint írtam, amit eddig sem pi-al oldottál meg (pl. x86 kompatibilitás, opencl), azokra a feladatokra ez sem lesz tökéletes. Jobban megéri egy ITX-es lap.

Új hozzászólás Aktív témák