Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Duree #26 üzenetére

    Felejtsd el, ez nem az RPi-nek fog alternatívát nyújtani, igazából fogalmam sincs, hogy pár x86 bázisú DIY projekten túl mi értelme van.
    HTPC vagy NAS alapnak nem az igazi és oda jobb ITX vagy mATX megoldások vannak.
    Aki meg minigépet akar, ARM szinten jobb opciók vannak. Szóval ez feltehetően ilyen semmire se jó, a két szék közé a földre eset lesz.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Reggie0 #43 üzenetére

    Ez tök jó, csak az RPi-ben van AC Wifi, van GPIO...

    A felsorolt lehetőségek közül kb. a vékonykliensnek lenne jó, meg az ilyen erősen specializált feladatra, mint a Xilinx háttér...

    -Médialejátszónak csak annyira jó 4K@24Hz-es kimenettel, mint az RPi4, ami már elérhető, akár 4GB-os változatban 24e Ft-ért.
    -USB over IP végpontnak megint akkor jó, ha qrta olcsó lesz, mert 15e Ft-ért van RPi4 2GB (igaz csak USB 3.0 és nem 3.1) és Mikrotik RBM33G (azon ráadásul USB 3.2 Gen1 van).
    -DIY Wifi / GSM AP/GW-nek beépített GSM/Wifi nélkül mennyire jó szerinted? Az RPi4-ben az is van, ráadásul olyan dedikált opciók vannak, mint a Mikrotik Routerboardok...

    A legtöbb opciónál akkor lenne versenyképes, ha tényleg filléres tétel lesz, mondjuk a 4GB-os verzió a 4GB-os RPi4 alatt jönne ki. Erre viszont nincs komoly esély...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Reggie0 #46 üzenetére

    A 8k120fps tv vasarlok es a fillerekert diy kisteljesitmenyu medialejatszot vasarlok halmazainak metszete elegge kicsiny lehet.

    4K@60Hz azért nem egy nagy dolog manapság már egy TV-től.

    USB over IP rpi es desktop kozott elegge szar, egy pendrive-on mar elhasal, de egy ftdi usb-serial se megy. En az eltero endianra tippelek.

    Dunno, két hónapja USB3-as HDD-vel elég szépen muzsikált...

    baromira jo, mert az rpibe beepitett fos, mint mar fent irtam, ebbe pedig mini pcien barmilyet bele lehet tolni, amit egy modularisabb routerbe vagy laptopbba beletolnak es egy ufl-sma kabellel oda vezeted ahova karod, nem kell dzsunka usbs stickekkel sem szenvedni.

    Kérdés: miért nem vesz akkor a potenciális vásárló egy Mikrotik Routerboardot inkább? :F
    Az RPi Wifije amúgy tényleg nem egy csoda, de itt ugye abszolute nincs beépített Wifi.

    x86 kompatibilitasra vagy opencl futtatasra melyik ilyen kis meretu alternativa alkalmasabb?

    Évekkel ezelőtt jöttek az Intel Atom alapú Rpi x86 alternatívák (pl. SolidPC Q4, annak volt pl. 4K@60Hz dekódolás támogatása, és cirka 150 dolláros ára), aztán rájött mindenki, hogy annyira nem versenyképesek, mert valódi ITX-ekhez képest gyengék, az ARM-osokhoz képest pedig nem elég rugalmasak és pláne nem elég olcsók. A SolidRun pl. ki is szállt az x86 procikból, csak ARM alapúakat gyártanak már.

    Az ára nélkül nehéz ítélkezni, de ahogy korábban is írtam: ha árban nem lesz versenyképes az RPi 4-el, akkor a DIY rajongók nagyon gyorsan fogják elfelejteni. Önmagában az x86 pedig nem olyan erejű hívószó, amitől mindenki le fogja tenni a haját...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák