Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dzsidzsas

    tag

    Érdekes dolgokat írtok, de nem akarok veszekedést félreértéseket a hozzászólásom miatt. Tény, hogy stratégiai partnerség megkötése után kitenni több mint 2000 munkavállalót és utána úgy tenni mintha nem történt volna semmi egyértelműen mutatja a magyar kormány impotenciáját. Tény, hogy egykor hiába kuncsorgot a kormánynál a finn vezetés meg se hallgatták őket. De ezt a helyzetet fenntartani, már nem volt értelme. A fórum témára visszakanyarodva, hiszen erről szól, sajnos arról nem írnak (mert nem szabad), hogy az elhelyezkedők mekkora része vált ismét munkanélkülivé 2-3 nap vagy hét után, mert még a segély is jobb mint a körülmények azoknál ahol munkát vállaltak, és vajon hányan mentek el külföldre dolgozni. Sajnos arról sem szól, hogy mire költötték az EU-tól felvett nagy összeget. Mert azok a képzések amiket indítottak, gyakorlatilag a nagy részének lehetettlen volt igénybevenni (lehetettlen időpontokban tartott órák, ahova egy munkáltató biztos nem engedi el a munkavállalót, ha nem fejezed be, ha hiányzól visszakell fizetni, stb.) Ugyancsak nehezményezem, hogy a "Nokiából" nem csak a "Nokiások" lettek elbocsátva, voltak ott takarítok, konyhások, raktárban dolgozok, kamion sofőrök, buszvezetők, külsősök, stb. Valamint, ott vannak azok a komáromiak, vállalkozok, akik magélhetését vagy csak a talponmaradását jelentette azon kicsi megrendelés amit a gyár jelentett. Nem kevés létszám, róluk miért nem szól a fáma? Komárom város költségvetése évekre, ha nem évtizedekre a 90-es évek szintjére eset vissza, na ott sem lesz fejlesztés. Bocsánat, ha ezzel valakinek az intim szférájába léptem, nem volt szándékos. Csak lássunk szélesebb körben. Nagyon remélem, hogy minden egykor ott dolgozó gyorsan talál jó és szerethető állást minél gyorsabban, én drukkolok nekik.

    https://rollerezz.blogspot.com/

  • dzsidzsas

    tag

    válasz azopi74 #37 üzenetére

    Erre azért nem vennék mérget, Nomen est Omen. Tudod te mennyit ér a brand? Tudod miért vették a win telefont? A név miatt! Ezért is érdekel mi lesz az ms telefonokkal, ha a Nokia tényleg gyártat androidost, szerintem vissza esik az eladás 5% alá. Persze csak kalkulálok majd meglátjuk, de érdekes lesz :)

    https://rollerezz.blogspot.com/

  • dzsidzsas

    tag

    válasz azopi74 #40 üzenetére

    Tudtommal 2008-ban volt némi probléma a biztonsággal, ezért akarták bezárni, mert így már túl drága volt a gyár. Voltak a piacon olyan eredeti Nokia telefonok melyeket soha nem gyártottak le. Aztán volt néhány rendőrségi razzia, fejek hullottak, és ment a gyár 6 évig. 6 évig senki nem müködtett egy gyárat, ha be akarja zárni. Az, hogy be akarta zárni az ms az biztos, ez már megvételnél biztos volt, mint ahogy az is, hogy így nem volt értelme fenntartani a gyár működését. Mindenesetre kiváncsi leszek, hogy Vietnánban lévő "selejt központ" {állítolag rengeteg a selejtes telefonuk), hogy fog minőségileg felnőni, főként úgy, hogy patkányok százai szaladgálnak a szerelő csarnokokban (ezt nekem is csak mesélték akik kint voltak). Meglehetett volna menteni a gyárat, óriási fejlesztéssel, újabb Széchenyi tervvel. De akkor is menni kellett volna a gyár nagy részének, mert robotokkal való gyártásra áltak volna át. Legalábbis ezt hallottam a madaraktól. ;)

    "Artu lehetne annyi eszed, hogy ne bízz egy idegen számítógépben

    https://rollerezz.blogspot.com/

Új hozzászólás Aktív témák