Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vehement69

    senior tag

    nekem soha nem volt qwerty, fizikai billentyűs telefonom, csak próbálgattam őket, viszont persze 'sima gombos' telefon 8 évig volt a tulajdonomban. amikor megvettem az iPhone-t, iszonyatosan el voltam keseredve, az első fél órában azon gondolkodtam, hogy hát, ez nagyon tuti, de nem nekem találták ki, és sajnos meg kell majd válnom tőle. aztán egyszercsak ráállt a kezem. azóta kb nem tudom kezelni a nem érintőképernyős telefonokat. szerintem ez a legkényelmesebb, leggyorsabb megoldás, alig kell hozzáérni a képernyőhöz (nem kell azzal szarozni, hogy benyomódott-e a gomb, vagy sem, netán beragadt, bár ez utóbbi azért persze ritka.. illetve a meghibásodás esélye, tehát hogy 'elkopik' a gomb, kilőve), a válasz azonnali. a rezisztív kijelzők nem pontosak szerintem annyira. nekem átlagos méretű a kezem, de nem tudom elképzelni, hogy lehet az, hogy valaki nem képes eltalálni azoknak a nem kicsi virtuális gomboknak a közepét. (persze ebben lehet előny az, hogy gitározok és pontosabbak az ujjaim) ráadásul én azt vettem észre, hogy egész jó kis 'hibajavító' algoritmus lehet a telefonban (valszeg csak bebeszélem :D ), mert sok melléütésből kitalálja mégis, hogy én nem is azt akartam leütni. az ékezetes betűk előhívása tényleg kissé körülményes, sajnos az a probléma megoldásra vár-bár nem hiszem, hogy sokat dob a latba, hogy egy sms-t az ember 1 perc, vagy 1perc 10 másodperc alatt ír meg.. az egyértelmű előnyeiről nem is beszélve. a két soros e-mail az tényleg necces, de sms esetében nem hiszem, hogy nem tudja az ember megjegyezni azt a pár tíz/száz karaktert, amit előtte írt :D

    és tényleg, a hardveres qwerty az csak annyit érne, hogy sok száz meghibásodási lehetőséggel bővül a készülék, a letisztultságát, egyszerűségét elveszti. kicsit olyan ez, minthogy pl anyám 15 év alatt nem volt képes megtanulni a számítógépet kezelni, pedig ügyvéd és egyfolytában azon írja a dokumentumait. szerintem az érintőképernyőé a jövő, bár remélem, soha nem kopik ki a gombos megoldás, sokaknak okozna gondot :(

    I am cancer in your bones

Új hozzászólás Aktív témák