Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz virkir #24 üzenetére

    Otthon 10GBase-T:
    Router 170k + svitch legyen 200k olcsóbbat hirtelen nem találtam + 2 hálókártya 100k -tartunk 470-nél
    És akkor még csak a gépek között tudod kihasználni, se TV se médialejátszó, se semmi nem profitál ebből a sebességből semmit.

    A Router ebbe a képletbe miért is kell? Van gigabit feletti internetelérésed? Ha nincs, akkor elég a szolgáltató HGW-je vagy egy alap gigabites router. Tehát eleve rosszul számolsz.

    Csak hogy lásd, hogy is néz ki alaphelyzetben:

    NAS + 1 gép elérés: Itteni helyzetben egy darab 10 Gbites hálókártya kell abba a gépbe, ez 32e Ft, plusz persze a NAS ára.

    Egy 4 portos Netgear XS505M ára cirka 100e Ft, egy nyolc portos Netgear XS508M ára nagyjából 140e Ft. Két géppel számoltál, akkor egy XS505M és két ASUS XG-C100C hálókártya ára nagyjából 180e Ft, tehát kevesebb, mint a fele annak, amivel te számoltál. Az internetet ez esetben szolgáltathatja a HGW, vagy beraksz egy sima gigabites routert a hálózatba.

    Mondjuk azt nem értem, hogy egy 300e Ft-s NAS-médialejátszó mellett miért sokallod a hálókártyák és a switchek árát... Ahogy azt sem, hogy miért visszafelé nézel egy új eszköz esetén. Innen nézve én ugyanis úgy látom, hogy ez az adott NAS időtálló befektetés, mert ha esetleg még ma nem is tudja a tulajdonosa kihasználni, egy vagy két év múlva a 2.5 vagy 5Gbit-es belső hálójához is felhasználhatja, vagy akár a 10Gbiteshez is.

    Ha pedig még neked ez is sci-fi, akkor meg be kellene látnod, hogy te magad nem tudod ezt kihasználni, nem neked született tehát eme NAS. Ezzel együtt nem kell multimilliomosnak lenni ahhoz, hogy 10Gbit-ed legyen, én a kis itthoni hálozatomban három gépet kötöttem össze 10Gbit-es kapcsolattal, összesen kevesebb, mint 50e Ft-ből...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Fex

    tag

    válasz virkir #24 üzenetére

    Most kezdtem bele az otthoni 10G-be. Csak a gépem és NAS-om között. 2 db 10GBe kártya a hozzá való kábellel 17.000,- Ft ebay-ről, nem kell sem router, sem switch, bár az is van már cirka 80K-ért, vadonat új.
    Kicsit szét kell nézni, és elég olcsón kijössz. Sokkal nagyobb probléma, hogy PCIeX8 kell hozzá, amiből elég kevés van a legtöbb alaplapon.

    "...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

Új hozzászólás Aktív témák