Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s4tch

    veterán

    válasz #16820480 #37 üzenetére

    Ez az erőszakos cache-ürítés meg automata tisztítás megvan flyme alatt is. Legalább miuinál meg tudod mondani, hogy mennyi szemét kell az értesítéshez. A memóriakezelés lehet, hogy flyme alatt jobb, ezt nem tudom megítélni (Mi3: 2gb, Pro 6: 4gb), de itt is köröket kell futni ahhoz, hogy az értesítések időben megjöjjenek, és lezárt képernyőnél ne lövöldözze ki a rendszer az alkalmazásokat. Ebben hasonlóak a kínai rendszerek; némi buzerálással mindkettőt be lehet lőni úgy, hogy a napi funkciók ne szenvedjenek csorbát. "hacsak nem valami EU vagy magyar romot használsz" - ebben ki gátol meg? :)

    A menü gomb annyira nem használatos, hogy pl. a chrome (csak rögzítsük, ez google app) könyvjelzőit a kijelző jobb felső sarkában lévő 3 pöttyön keresztül lehet elérni, ráadásul az utolsó chrome gui nélkülözi az alsó szoft gombokat is (könyvjelzők, előzmények). Ez menü gomb nélkül 5,2" kijelzőméretnél is kizárttá teszi az egykezes használatot. A Pro 6 Plus meg egy 5,7"-es telefon.

    Tudom, hogy nem szeretted a miuit, de nekem a kényelmi funkciói teljesen kézre álltak, és a sallangjait szépen le tudtam vagdosni.

    Viszont olyan jól összerakott Xiaomi, mint amilyen a Pro 6, még nem volt a kezemben. Ezen kívül a Xiaominak most nincs különösebben jó hangú telefonja. Ez is lehet egy szempont.

Új hozzászólás Aktív témák