Új hozzászólás Aktív témák

  • s4tch

    veterán

    válasz Wesder #17 üzenetére

    Mi3 után most szűk 2 hete Pro 6-ot használok. A MIUI okosabb, jobban testreszabható, de a Flyme is gyors, okos, letisztult. Ilyen hátrányai vannak a MIUI-hoz képest a Flyme-nek, hogy pl. nem 100%-os a fordítás, előfordulnak bugok (pl. az aliexpress appban a vonalkód-beolvasás esetében torz a kamera képe, MX Player alatt nem tökéletes a hangerő-állítás), hiányoznak MIUI alatt megszokott beállítások illetve funkciók (pl. nincs egykezes mód, vagy mondjuk lezárt, de felvillantott kijelzőnél a home gomb hosszú nyomására MIUI alatt bekapcsolt a zseblámpa; flyme alatt ugyanezt egy kevésbé kényelmes screen gesture segítségével lehet megoldani), illetve ez az egygombos megoldás alapvetően jó, de a menü gomb nekem eléggé hiányzik. Ja, és a meizus banda nem nagyon támogatja a romfejlesztést úgy, ahogy a Xiaomi: nincsenek kint a kernel források, gyakorlatilag nincs romolás a Pro 6-ra. (A Pro 5 legalább Exynos chippel jött, ahhoz van CM/RR.) Ezzel együtt klassz a rendszer, simán megszoktam, pl. a dupla kopp gyárilag jelen van, ami MIUI alatt csak kernel buzerálással oldható meg.

    Ami még nem elhanyagolható: a Pro 6 felépítése egyszerűen kifogástalan, és ha ilyen lesz ez a Pro 6 Plus is, akkor azt is nyugodtan oda lehet tenni bármilyen telefon mellé.

    (#27) A 2. Vesztes: azért ilyen messzire nem mennék. A nyakam rá, hogy ennek legalább 500 dollár körül indul majd az ára. Másrészt tudtommal a Oneplus ad európai garanciát, a Meizut viszont valami hivatalos európai eladótól kell venned, ha szeretnél gond nélkül érvényesíthető garit. (Én a francia amazonról rendeltem a Pro 6-ot, akciósan olcsóbb volt, mint bármelyik webshopból, szóval elvileg ki lehet fogni jó vételt is.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák