Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz noPublicFG #11 üzenetére

    Ebben mi a tré, elmagyaráznád...?
    Az alábbi oldalt gondolom ismered, ahol látszik, hogy a 7-es mainstream támogatása már 2015-ben véget ért. A kiterjesztett támogatási ciklusban pedig csak szimpla biztonsági javításokat kap. Ellenben a legújabb funkciókat, technológiákat értelemszerűen nem, mert azt csak az alap támogatási ciklusban lévő (újabb) Windowsok. De ennyi erővel lehetett volna ugatni anno az XP-nél is, hogy mért nem fejlesztették a Win7, vagy akár a 2012-es Win8 szintjére...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz noPublicFG #19 üzenetére

    Mért, talán a Windows 7-re jelenleg nem érkeznek biztonsági frissítések és nem fogja őket megkapni 2020-ig??? Dehogynem! Az említett cikkben meg nem írtak semmi extrát, illetve az a bizonyos része hasonló, mint ami itt korábban is volt. De az gondolom nem meglepő, hogy egy új és az alapvető támogatási ciklusban lévő OS-t biztonsági technológiák terén is fejlesztenek, ellenben egy régi a kiterjesztett támogatási ciklusban már nem fogja megkapni ezeket. Na meg az megint más dolog, hogy ők "azt" állítják, aminek nyilván az is az oka, hogy minél többen váltsanak. Illetve, ha váltás, akkor mindenkinek ott volt (van) ingyen a lehetőség, hogy váltson az egyesek által biztonságosabbnak mondott rendszerre.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #23 üzenetére

    Az első idézet nem tudom minek, arra az ismerjük az oldalt válasz meg pláne. Aztán a dátumok ki vannak másolva, kivastagítva, mintha nem tudná bárki is, illetve én fentebb már nem írtam volna le. Hát ebben nem tudom mi az ellentmondás, illetve egy biztonsági hiba javítása nyilván lefedi a kiterjesztett támogatási ciklusban a biztonsági javítások fogalmát.

    "zero-day sebezhetőség befoltozása az új funkciónak számít egy supportált operációs rendszernél?"

    Ezt megint nem tudom miféle logika, amikor a cikkben világosan leírják, hogy több Windowst is érint és szó sincs arról, hogy a 7-esre nem fognak majd kiadni biztonsági javítást. Illetve a kiterjesztett támogatás + biztonsági foltok fogalmába nyilván beletartozik egy ilyen hibának a javítása is. Ez pedig nem azonos és nem összekeverendő egy OS szintű új biztonsági funkcióval!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #23 üzenetére

    Amúgy gondoltam, hogy ebben a topikban is ez lesz...Másokkal érdekes módon lehet normális hangnemben társalogni, de egy bizonyos illetővel úgy látszik nem. Viszont ez a kényszeres kötekedés, ráadásul egyre gyengébb érvekkel megtoldva, már több mint fura. Valamint azt nem értem, hogy honnan veszi az illető a bátorságot, hogy rendre ilyen-olyan jelzőkkel és minősíthetetlen stílusban sértegessen és vegzáljon másokat? Csak egy friss példa egy másik topikból + azokat, amiket velem és másokkal szemben máshol leművelt, már jobb ha meg sem említem. Szóval, ameddig a másik fél nem megy le erre szintre, addig kb. semmi joga az illetőnek ilyen hangnemet megütni. Illetve, ha mégis, akkor az az adott felet minősíti. De nagyon remélem, hogy előbb-utóbb meglesz ennek a böjtje és akkor majd megtanulja!

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #32 üzenetére

    Aha, szóval miután a mainstream vs. extended fogalmak ki lettek vesézve, amelynél egyébként helyesen az előbbire írtam a 2015-ös dátumot, utána jön egy éles váltás. Azt nem az én dolgom megítélni, de már régóta így megy, szóval innen nézve mondhatni az. Másrészt ahol / akik megveszik, meg a hardverhez kapják vásárláskor, gondolom csak van valami oka. Ahogyan annak is, hogy egy réteg a free megoldások ellenében mégis inkább az előbbit választja, akár kerülő úton is. Na meg ott van egy másik rendszer, amely elvileg hiába lett ingyenes, ha megkérik a hardver árát és nem lehet akármilyen gépre felrakni.

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #31 üzenetére

    Igen, általában kettőn áll a vásár, az igaz. Viszont, ha jól emlékszem, nem én kezdtem ezt az egészet, pláne a különféle ms és egyéb ráaggatott jelzőkkel dobálózni...Amelyek rendre más témájú topikokban is előjöttek. Az ilyenekre pedig nem meglepő, ha egy idő után úgy reagál az ember, ahogy. Viszont újabban direkt kerültem a témát és próbáltam ignorálni az egyes topikokban egyik-másik hsz-t. Erre folyamatosan megtaláltál a szokásos stílusban...Szóval nem gondolnám! De, ha szerinted az, akkor mondhatom, hogy elnézést, felejtsük el stb. Viszont tudom, hogy vsz felesleges, mert úgysem rajtam múlik.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #37 üzenetére

    Ezt már ismerem. Emlékszem, hogy még tavaly volt egy téma, amelyben az 1 éves ingyenes frissítésről volt szó. Ott leírtam nyilvánvaló és ténynek tekinthető dolgokat, plusz talán még konkrét cikkeket is belinkeltem. Erre jött valaki és próbálta az egészet mindenféle fura dolgokra hivatkozva megkérdőjelezni, valamint még engem akart hülyének beállítani. Viszont, ahogyan ott, úgy itt is napnál világosabb, hogy mire megy ki a játék. Illetve az is nyilvánvaló, hogy egyesek a sajátos nézeteik miatt nem tudnak bizonyos dolgokkal azonosulni és akik mást állítanak, őket alapból nekiállják fúrni. Na persze szerencsére vannak olyan fórumtársak is, akikkel normális keretek között meg lehet tárgyalni a dolgokat, még ha olykor nem is értünk egyet.

    Egyébként meg teljesen felesleges ezt az egészet ragozni, mert a fentebb és korábban említett okok miatt egyetértés úgysem lesz. Azt tudnám tanácsolni, hogy ezentúl lehetőleg kerüljük egymást! Ja, és ha én valaki mással társalgok, másnak címzem a hozzászólást, akkor arra nem kötelező válaszolgatni!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák