Új hozzászólás Aktív témák

  • GerykO

    aktív tag

    Én tudok egy jó ötletet a tesztelésre, amiben kijön, milyen gyorsnak érezhető a rendszer.
    Tipikus eset, legalábbis ismereteségi körömben is.

    Emberke leül netezni, mielőtt egy cikk olvasásba belemélyedne, elinditja a kedvenc zenéjét, aztán lerakja tálcára. Jön a levélolvasás, kapott 3-4 videót, vagy youtube linket, és nem digi nete van, akkor kénytelen ezekre várni, míg betöltenek, ez is megy tálcára. Jöhet iwiw/facebook, persze szimultán, mert úgy az igazi, /hogy tudja küldeni a körleveleket egyikből a másikba is ;] , a sok vér-gizike/pistike/, persze a kedvenc farm, és egyéb online-tamagochiknak menni kell /éljen az adobe flash (csak intelre optimalizálunk), és repül tálcára, mert valaki már zörget msn-en, vagy skypeon. Beugrik beszélgetés közben kedvenc PH oldalára, látja van 3-4 cikk ami érdekli, megnyítja őket külön lapokon, de mivel szubjektív egy webáruház hasonló oldalán is olvasgatja a cikkeket, 6-8 oldal a böngészőben, háhá lejött az első videó, repülnek a cikkek a tálcára. Néha egy üzenet, sock-wave plugin összeomlott, "bezárja" "megvárja" /a narkós "**** ****" opciót miért nem kinálja fel? ;] /. És tunerkátyán megy a Mónika-show is :DDD . Persze a vinyó visít mert a vírusírtó dolgozik a háttérben, meg a torrent is firkálgat a lemezre, amitől persze akad a videó...

    Szóval valami hasonló "mega"taskos tesztre gondoltam, ami szerintem elég életszagú, és itt kijön a merevlemez sebessége, a vezérlője sebessége, proci magjainak száma, memória mérete, hardverek prociigénye /nem láttam még olyan tesztkonfigot sem, ahol mondjuk tv-tuner, dedikált hangkártya, plusz hálókártya is lenne a gépben, amik mind-mind hozzá akarnak férni a procihoz, ami a megszakításkérelem-kezelést is próbára teszi/. Emlékszem még arra amikor a remek VIA chipset mellett a 633 cerka @ 950-en 1 GB memória társaságában nem tudta folyamatosan lejátszani a zenét, ha két vinyó közt másoltam /nem két partició, két külön fizikai vinyó, harmadikról ment a zene/. Mert ezek a hétköznapi szituációk szoktak kidobni olyan hibákat, amit egy akármilyen tesztprogram sem mutat ki.

    Remélem látok azért majd ilyesmi tesztet is, mert itt jön ki, milyen gyorsnak is érezhetjük a gépet, főleg ha a sok nyitott ablak közt mondjuk a win7 csilli-villi lapozással keresgélünk. Tudom kicsit hosszú lett, de sokminden ugrott be menet közben.

    [ Szerkesztve ]

    Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

Új hozzászólás Aktív témák