Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Carlytoo

    aktív tag

    válasz jeriko2 #364 üzenetére

    Azért ez nem teljesen így van. Illetve én úgy gondolom ,hogy más az élethelyzet. Le is írnám, hogy konkrétan mire gondolok.

    Jobbágy: Ott ha nem tetszett nekik a dolog nagyon sok esetben fellázadtak. Az más, ha a földesúr keményebb bandériummal rendelkezett, aztán a porba verte őket, de legalább próbálkoztak. Rengeteg példával lehetne szolgálni, amikor a parasztok felkeltek. Tehát akármennyire egyszerűek is voltak tudták, hogy mi a jó és mi nem. Amúgy a jobbágyok sokan elszöktek a városba. És ha a földesúr nem talált rájuk 1 éven belül, akkor szabadok lettek.

    Piros lámpa: Ezt nem lehet negatív példának felhozni, vagy olyannak ,amit én esetleg rossznak élnék meg. Jól megindokolt az én és más embertársam védelmében meghozott óvintézkedés. Tehát nem azért találták ki, hogy engem rosszindulatú módon megállítsanak, hanem azért hogy megvédjenek egy közlekedési balesettől.

    Korea: Ott nyilvánvalóan látják, hogy ami van az nem jó. Akármekkora is a cenzúra hallanak ezt azt. Ha éhen hal melletted a szomszédod, vagy ezres nagyságrenddel hurcolnak el embereket gulágokba az nyilvánvalóan rossz. Ahhoz kevés a Kim által propagált maszlag, ami a többséggel próbálja elhitetni, hogy ez így jó. Azért kell a brutális fellépés minden egyes esetben, hogy elrettentse a többieket a hasonló megmozdulástól. Viszont csak jobb lenne fellázadni és vállalni, hogy egy golyó végez velem, mint hogy éhen/szomjan haljak, vagy esetleg belepusztuljak a robotba.

    Nyilván ez az én meglátásom és mivel amúgy is lázadó jellem vagyok, valószínűleg ezért is láthatom így. Minden esetre a te álláspontodat is maximálisan tiszteletben tartom.

    [ Szerkesztve ]

    "No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

Új hozzászólás Aktív témák