Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Dißnäëß #144 üzenetére

    Én a Ryzen 3500 várásában vagyok, kész az új konfig, "csak" a proci hiányzik belőle. Addig meg, amíg nem jön a rizsám, Intelen vagyok főként. Mégis zavar, hogy ebből ügy lett, és nagy hibának tartom az AMD előre nem látását.

    Nem vagyok a helyükben, talán hülyeség is, de lehetett volna csinálni mondjuk egy referencia konfigot minden procihoz, és megadni velük egy biztosan tartható garantált boost órajelet, ami ezen túl van, az pedig ajándék.

    [ Szerkesztve ]

  • Yany

    addikt

    válasz Dißnäëß #144 üzenetére

    Hogy összegezve reagáljak a gondolatmenetedre:
    - 1st world problem
    vs
    - Magasabb szintű elvek
    vs
    - Piaci verseny

    Három teljesen független kérdéskörök, s az egy seggel mindent megülni esete jut eszembe róla. Szimpik, amiket írsz, de nem gondolom, hogy egy reklámozott termék reklámban elhangzott és tesztekre biztosított teljesítményét elvárni hétköznapi körülmények között is túlzás lenne.

    Nagyon fontos ezúttal megérteni, hogy nem a teljesítménykülönbség (avagy annak kijelzése) a súlyos kérdés, hanem a kapitalista célok tiszta, vagy nem tiszta módon történő kergetése. Az már csak hab a tortán, hogy ez az apró ferdítés az AMD részéről jó eséllyel közép távon is már többe fog kerülni, mint amennyit nyernek vele, de majd a számok beszélnek...

    A fentiekből is látszik, hogy eszemben sincs a 3900X-emet lecserélni Intelre, hiszen a termék egyértelműen szenzációs és amúgy is szeretem a kisebbik szekerét tolni (ld. AMD vs Intel), csak éppen nem baj, ha törekszünk a korrektségre, vagy annak betartására (értsd: 4600-at hirdetek, de 4500-at adok).

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák