Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Kansas #25 üzenetére

    Nem mondom, hogy igaza van, mert szvsz nem sokat segít a fókuszváltáson a nagy monitor sem. De a fókusztávolságon biztosan hiszen távolabb fodog nézni jó eséllyel mint a kicsit.
    De ettől még amit írsz annak egy jó része is hülyeség. Másik monitoros topicban is sikerült már vitáznunk hasonlókról, szerintem, hogy a szemnek (vagy épp a szervezetnek a szemen túl) mi a jó: távolság, távolságváltás, kék fény (talán erről vitáztunk anno) annak érdemes lenne utánaolvasnod.
    Én sem vagyok orvos, de pár orvosi cikk ill. azok által végzett konkrétabb, akár klinikai kísérletek alapján van ami nem úgy működik mint ahogy te sejted/leírod.

    ON: A monitor szerintem korrekt. Nagyon kevés ami minden feature-t egyben ad és ott megszalad a ceruza mindig. Így lesz a sima FHD 35k-s monitorból 60k-s "ez is csak" FHD.
    De után hosszú lesz a lista mit adtak még hozzá...

  • sb

    veterán

    válasz Kansas #27 üzenetére

    Akkor kicsit konkrétabban:
    1. A kék fény hatásáról biztos nem olvastál (eleget) mert anno ezen vitatkoztunk és ott voltak tényezők amikről nem tudtál/dontcare volt számodra. (Már nem emlékszem, talán a hullámhossz hatása ill. a maradandó hatások kérdése...)
    2. A fenti hsz-edből ami szintén ilyen:
    a monitorbámulás legnagyobb problémája, hogy sokáig azonos távolságra fókuszálva valamiért kevesebbet pislogunk, és így a szemünk hajlamos kiszáradni

    A távolság fő gondként bőven nem erről szól. A fix és a közeli (nem fix) fókusz konkrétan ami rontja a szemet és pl. rövidlátást okoz. Könyv, de még úgy általában egy szobán belüli távolság is. Jóval messzebbre is kéne fókuszálni.

Új hozzászólás Aktív témák