Új hozzászólás Aktív témák

  • FefeeX

    veterán

    válasz dunkel #1900 üzenetére

    És NFS megosztáson keresztül tolod? Csak mert nekem azzal eddig még nem volt problémám... Ellenben ha lesz, tuti Dune vagy Popcorn lesz helyette, mivel a szívást már meguntam :)

    Indiant: a HD hang veszteségmentes, míg a nem HD veszteséges. Lásd mp3 vs wav/ape/flac/alac
    A csatornák számának ehhez semmi köze, a core DTS is tud 6, sőt talán még 7 sávot is.
    A DD hangsáv (magyar favorit, pfujj, ráadásul abból is az alsó vonal, max 480kbit) egy gyengébb mp3 minőségét hozza, csak 5.1-ben. Ehhez képest egy sima DTS 1,5 megabitjét is nagyon meg lehet érezni (szerintem ezt még a süketek is megérzik, akkora a különbség), ehhez képest rendszere válogatja, mennyiben jobb még a HD hang. Bár, hozzá kell tenni, hogy a TrueHD egy cseles konténer, gyakran ugyanolyan gagyi minőségű hangot tartalmaz, csak THD konténerben, mint a DD (szintén magyar specialitás) Mondjuk azt, hogy egy igazán minőségi filmnél adnak rá, persze többnyire csak eredeti szinkronnal, aki magyarítottat néz, annak kb mindegy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák