Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    Nagyon durván fel kéne lépni a versenyszféra felől érkező social engineering próbálkozásokkal szemben.

    A vállalatoknak az a feladata hogy a munkavállalókat az aktuális szabályozás betartásával foglalkoztatják, bérüket és az adót járulékokat befizessék. Nincsen társadalmi felhatalmazásuk arra, hogy önkényesen avatkozzanak bele társadalmi folyamatokba.

    Jól seggbe kéne ezeket rúgni.

    Itt van egy múlt heti példa, sokkal masszívabb, Google stílusban:
    https://adwords.googleblog.com/2018/05/google-bans-ads-for-bail-bonds-services.html

    Tehát a jóságos Google -a barátunk- saját hatáskörében kitalálta, hogy az óvadék-kölcsönökkel foglalkozó, Amerikában egyébként engedélyezett vállalkozásokat társadalmilag nemkívánatosnak tart (holott azok általában megfelelnek a törvényi szabályozásnak) és többet azok nem hirdethetnek nála. Mindezt úgy, hogy az online hirdetési piacon kvázi monopóliumuk van.

    Nyilván a MS is szeretne keményebben fellépni a saját "agendája" érdekében, de ugye ők már picik és puhák lettek. Ha nagyok és kemények lennének, ők is úgy csinálnák mint a G.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz proci985 #47 üzenetére

    skandinavoknal viszont ugyanugy megvan a problema, hogy nagyon keves a no a kepzesben

    Ez nem probléma, hanem adottság. Skandinávok elég előrehaladottak a "nemi egyenlőtlenség elleni harcban" ott a nők kb azt a hivatást gyakorolhatják, amik lenni szeretnének szeretnének (amihez affinitásuk és képességük van). Ha mégsem az informatikát választják annak oka van...

    mikozben kb fejlesztokent az ember kb ott dolgozik ahol akar (kisvallalat, nagyvallalat, embedded / front / backend / akarmi, egeszsegugytol oktatason at algoritmustervezesig es webshopig, mas orszagban, kozvetlenul a vevokkel szocialis tunderkent vagy a pinceben egy kis csapattal kvazi egyedul), jol megfizetve, rugalmasan, a kreativitast kielve es a tovabbkepzeseket fizetve, ahol az embernek van lehetosege jobba tenni a vilagot, remek szakmai eloremenetellel ha az ember ugyes. mikozben az ember ul a legkondis irodaban, otthon vagy a munkaido egy reszeben kb akarhol.

    Nem akarlak megbántani, de ez kb úgy hangzik, mint valami IT-ra szakosodott HR-es pályaválasztási/átképzési tanácsadó betanult szövege. Lehet hogy mi ketten nagyon más tapasztalatokat szereztünk, de nekem az a meglátásom, hogy ha az ember tényleg jól akar keresni a szakmában, akkor nem árt magát odatennie, mert az IT karrier nem tündérmese.

    Ahol engem képeztek, ott a felvettek (akkoriban azon a területen volt a legmagasabb a ponthatár) több mint feléből soha nem lett villamosmérnök/informatikus, akiből meg igen, azoknak többsége ráhúzott még 1-2 félévet.

    A szakmában pedig -tapasztalatom szerint- akkor fizetnek tényleg jól, ha odateszed magad, éles határidők és stressz van. Aki tizenkettő-egytucat informatikus valamelyik főiskoláról úgy hogy sosem tette oda magát sem a képzésen, sem az elején a munkában, a szabadideje, ifjúkora rovására az valószínűleg többet keresne autószerelőként, ablakosként vagy melegburkolóként sokkal kevesebb stresszel és frusztrációval. Mert aki olyan dolgot csinál, amihez nincs igazán meg a tehetsége, ott leginkább csak a frusztráció van nem a produktivitás..

    Nem hiszem, hogy Magyarországon nők százezres tömegeivel szemben reális vagy kívánatos elvárás lenne, hogy pártalálás meg babázás helyett húszas éveikben üljenek a félhomályos szobában és algoritmusozzanak utána pedig erősen kompetitív területen hajtsanak nyolc órában estefele meg önképezzenek.

    A munkaerőhiányról:

    Teljesen biztos vagyok benne, ha ma Magyarországon 150E forintért lehetne kompetens Java/C++/C# fejlesztőt vagy gépészmérnököt találni korlátlan számban, akkor a tízmilliós országunkban a nagy cégek ötvenmillió embert is tudnának a fenti bérért alkalmazni. Amit ezek a cégek szeretnének, az az irreálisan alacsony bérért kompetens embert találni. Ha másért nem, hát azért hogy a jelenlegi alkalmazottaikat lecseréljék olcsóbb droidokra.

    Minden nyugati országban megy a sírás a nagy cégek részéről, hogy nincsen elég munkaerő. Magyarra lefordítva ez általában annyit jelent, hogy "szarért-hugyért nem jönnek hozzánk kompetens fiatalok dolgozni".

    Ez kissé olyan, mintha ma amikor a 10E Forintba kerül egy OTP részvény a bróker sírna, hogy miért nincs 5E-ért OTP részvény, mert ő akkor szinte korlátlan mennyiségben venne. A hasonlat hülyének tűnik, de ha belegondol az ember, pontosan erről van szó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák