Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UnA

    Korrektor

    válasz Penge_4 #8 üzenetére

    "#hiányvaninformatikusból"

    Lehet, hogy ezt nem hiszed el, de attól még létezik.

  • haxiboy

    veterán

    válasz Penge_4 #8 üzenetére

    Informatikusokból elég nagy hiány van. Főleg bizonyos területeken, olyan kritikus közegben ahol minimális a hibalehetőség. Itthon még nagyobb a hiány mert azt hiszik a munkaadók hogy fillérekért meg lehet venni ezt a tudást - és általában be is próbálkoznak a különböző diákszövetkezeteken keresztül diákmunkásokat felvenni, a diák meg örül hogy nem gyárban dolgozik azon a nyáron hanem irodában.
    Az IT-sok nagy része itthon sem marad hiszen tudja hogy ugyanazért - márpedig ez aztán tényleg ugyanaz a munka - külföldön jelentősen többet keres, pláne hogy ott még nagyobb szakember hiány van.

    Teljesen mindegy hogy milyen szakirányról beszélünk, nyilván itt most nem az általános rendszergazdákra gondolok, meg XY operátorról aki ha kell a szerver teremben ráköt egy KVM switchet a szerverre, vagy berak egy lemezt, kicserél egy HDD-t amit megvillogtatok neki távolról.

    De pár jó példa Itthon/Külföldön forintban 3-4 év tapasztalattal
    DB Expert : ~1-2M / ~3-4M
    SAP DEV : ~900-1.5M / ~3M
    Dynamics NAV DEV : ~1M / ~3M
    Webservice Backend DEV : ~600-900k / ~1.5-2M

    Persze ez általában nagyon nagy cégeknél működik, a kis cégeknél a begyöpösödött, igazi régi módi főnök csak annyit lát hogy a programozó kitett egy gombot amit ha megnyom akkor megcsinálja amit kért - tök mindegy hogy 10 vagy 6000 sor kód van mögötte, az egy gomb. Egy gomb mennyibe kerül? Hát az obiban a csengő 3000 forint, ezt meg meg sem lehet fogni....

    (#13) Penge_4 : Vállalati környezetben Pistike nem fog összerakni egy 600 de legyen csak 30 gépből álló tartományt megfelelő jogosultságokkal. Igaz ez a mostani rendszergazda felsőfokú szakképzés tárgya, de nagy részük nem fog emlékezni erre.
    Jah, és Pistikéknek lehet adni kábelt krimpelni mikor még fogót sem látott az életben.

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • Silεncε

    őstag

    válasz Penge_4 #13 üzenetére

    Én is hallom mindenhonnan, hogy údejó ez a GreenFox meg satöbbi. Múltkor megnéztem egy videót, nagyon promóanyagnak hangzott, de nem az volt a célja. A delikvens a saját Spotify klónját mutogatta, természetesen webes oldal, nagyon fancy desgin, mindenhol JS-el ment minden stb... A riporter el volt ájulva, milyen jó. Namármost aki kicsit ért hozzá, tudja, hogy kb from scratch össze lehet dobni ilyet (tapasztalat, ebben a félévben ilyet csináltam beadandónak, csak JS cukormáz nélkül). Nyilván ilyen emberekre is szükség van és később ők is lehetnek jó programozók, csak a legtöbben azt hiszik, másfél millából meg 2 hónap alatt ők sztárfejlesztők lesznek havi 500+-al. Mondom ezt én, első éves egyetemista...

Új hozzászólás Aktív témák