Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pampika

    őstag

    válasz #40553216 #18 üzenetére

    Én is ezt akartam írni, hogy hol is olyan olcsó? Használtan egy 1. gen, 8 gigás is vagy 40-50k az olcsó??
    Kritikus hiba javításáért pénzt kérni?
    Ehhez arc kell...kifizetni meg fanatizmus :U

    Ez a bajom az apple-lel, hogy vakon építenek a fanatikusokra, akik bármit lenyelnek/megvesznek és lesz majd hozzá ideológia is, hogy ez igazán szükséges volt és igazán nem pénz érte, sőt még ők csókolnak kezet a lehetőségért. Ami az alma szempontjából persze nagyon jó, de más cégek viselkedését és a józan paraszti eszet bevetve, háttőő..eléggé gusztustalan

    Bár arra kíváncsi lennék, hogy ha valaki nem hajlandó fizetni és beüt a baj és összeszed vmit (a nem javított hibákból adódóan), ami hazavágja a kütyüjét, akkor
    1. szerviz után megkapja a javítást ingyen?
    2. mi lenne egy próbaper vége, ha neki menne az almának, hogy az adatainak annyi a hibás program miatt és lehet tejelni anyagi/szellemi kárért?

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #40553216 #32 üzenetére

    Ez van, amikor egy amerikai multi el van kényeztetve..gondolom ez amcsiknál fel se tűnik...

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz #40553216 #41 üzenetére

    Úgy tudom, hogy legutóbb is kellett már az ipod touch használóknak fizetni a frissítésért, így akiknek ilyen van vagy már kidühöngte magát és/vagy jb-vel frissített vagy elfogadhatónak tartja... :F

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • tdd587

    őstag

    válasz #40553216 #41 üzenetére

    Erről beszéltem. Amikor ez felmerült itt az étkezdében, akkor azonnal jött, hogy jaj mert nem érne meg neked pár ezer forintot? Ha az M$ pénzért adná az SP-ket, akkor nem venném meg pár ezresért? Dehogynem...

    Amúgy is a cég elveivel van a problémám, de ezt úgy sem érti meg a célközönség, mert nekik ez így jó és rajonganak érte. Fehér laptopos férfiak a fehér telefonjaikkal..... brrrr.

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • tdd587

    őstag

    válasz #40553216 #56 üzenetére

    Nekem nehéz megérteni, hogy felnőtt emberek miért kezdenek el rajongani egy gyártó iránt, biztos ezért nem értem ezt az apple mizériát...

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #40553216 #64 üzenetére

    "És gondolom, az M$ egészem más könyvelési gyakorlatot folytat, vagy megtalálták a kiskaput, mert ők MINDEN frissítést ingyen adnak az OS-ekhez,"

    Az MS gyakorlatilag semmit nem ad a mobil rendszereihez. Ha a gyártó ad ki frissítést, akkor ad, ha nem, akkor úgy jártál.
    Az új rendszerverziót meg maximum akkor kapod meg, ha megjelenés előtt pár héttel vetted az előző verzióval telepített készüléket. Legtöbbször még pénzért sem kaphatod meg az új változatot. Ha nem lenne az XDA-Developers akkor igencsak pöszén néznének sokan.

    Szóval eléggé durva, hogy ezen pattog sok emberke, amikor a többi gyártó még ilyen szinten sem támogatja az új rendszerre való áttérést.
    Sok Nokia tulaj kifizetné boldogan ezt a pár dollárt, ha megkapná a készülékére a Symbian újabb változatát és nem csak új készülék vásárlásával juthatna hozzá...

    "És érdekes módon, megszólaltak olyan hangok, melyek azt mondják, mégis ingyé' lesz az iPod-ra is."

    Az Apple egyáltalán nem nyilatkozott ebben a kérdésben, az meg, hogy pár blog író mit hangoztat az igencsak érdektelen.

    "eddig meg nem talált biztonsági rés javítására már miért kellene javítást kiadni?"

    Hát igen, a Mobile Internet Explorer mint olyan teljesen hibátlan alkotás. Te biztos, hogy ebben az univerzumban élsz? :D

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #40553216 #68 üzenetére

    "a MacBook-nak (és ezek szerint a hozzá kötődő frissítési gyakorlatnak) nem sok köze van az iPhone-hoz, vagy bármilyen mobileszközhöz."

    De igen, ha adott eszközt új tulajdonságokkal ruház fel, konkrétan az első generációs MacBook-ról van szó, ami gyárilag B/G-s Wifi elérést tud. Ennek a feljavítása N-es elérésre került kemény 2 dollárba.

    "nyilván nem tökéletes, és nem mondom, hogy nincs benne biztonsági rés, csakhogy ezeket még nem tárták a nyilvánosság elé, feltéve, hogy már megtalálták őket egyáltalán."

    Könyörgöm, a régi IE-t egyszerűen kidobták és újraírták, de a régi rendszer használóinak marad az a beépített böngésző, ami a gyártó szerint is elavult és ma már nehezen használható. Az, hogy egy ilyen őskövület olyan biztonságtechnikai oldalról, mint az ementáli az miért kérdés??
    Arról nem beszélve, hogy mobil rendszer esetén akár csak egyszer is adott ki valaha is javítást a MS a böngészőhöz? Csak mert nem nagyon találtam róla írást.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #40553216 #71 üzenetére

    És hogy jön ide egy asztali operációs rendszer frissítése?
    Az Apple sem kér pénzt az ilyen javításokért.

    "rájuk tán nem vonatkozik a törvény?"

    Vagy a MS nem hardvergyártó és nem ad semmilyen plusz funkciót konkrét hardvertermékhez, mert kizárólag szoftvert forgalmaz?

    Vagy esetleg máshogy számolják el a bevételüket?

    "amúgy linkeltem winmob 6.1 frissítést"

    Igen, esetleg megnézted, hogy a piacon lévő készülékek közül mennyire vonatkozik és amelyekre vonatkozik az mind szolgáltató függő, esetleg az feltűnt, hogy neked, mint magyar állampolgárnak, nem jár a frissítés?

    A Nokia frissítéseket meg nem értem minek linkelted be, olyat linkelj, ahol adott készülékre új rendszerverziót lehet telepíteni, sajna olyat nem fogsz. A gyártók nem adnak ingyen új rendszert a megvásárolt készülékedhez (kivéve az Apple az iPhone-hoz és néhány egyedi szerződésű WinMo készülékhez a MS).

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #40553216 #76 üzenetére

    "46 biztonság frissítést adhatott volna a régiekhez"

    A MS ad ki frissítést a WinMo 5.0-hoz?

    "mikor kért pénzt az M$ a frissítésekért BÁRMILYEN készüléken."

    Értsd már meg, a 3.0 NEM FRISSÍTÉS, hanem új operációs rendszer (az alverziók a frissítések, azokért egyik eszköz esetében sem kérnek pénzt).
    A MS sem adja ingyen a WinMo 6.5-öt a régi készülékekre (sőt a legtöbbhöz pénzért sem kapod meg).

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #40553216 #78 üzenetére

    Látom nem érted. Gondolom szerinted a Vista és a Windows 7 is Security Update, mert tartalmaz ilyen elemeket is.
    :D

    "Az 5 legfőbb érv a Windows Mobile 6.1 rendszerre történő frissítés vagy új intelligens telefon vásárlása mellett.."

    Apró gubanc, hogy a piacon lévő gyárilag WinMo 5.0-val szállított készülékek töredékére érhető el a 6.1, a lényeg az utolsó pár szó. Ha kell, akkor vegyél új készüléket.

    Az a baj, hogy az Apple userek nagyon el vannak kényeztetve, elvárják, hogy mindent rakjanak a seggük alá és ha ezért még pénzt is mernek kérni, akkor jön a felháborodás.

    Mint írtam, akinek nem tetszik, válasszon más platformot, ott ez nem lesz probléma, mert fel sem merül, hogy egy új rendszert egyáltalán megkapjon a régi készülék tulajdonosa. Ha használni akarod megveszed az új készülékkel.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #40553216 #80 üzenetére

    "Az meg egy egészen más dolog, hogy az 5.0-át 2010-ig teljeskörűen frissíti az M$, eztunán pedig még 5 évig biztosítja a biztonsági hibák javítását, azaz összesen 10 évig szupportálja az 5.0-t."

    Te melyik bolygón élsz?
    Az, hogy az MS mit supportál, az senkit nem érdekel, mert ha veszel egy készüléket, arra nem az MS-től kapod a support-ot, hanem a gyártótól, amelyik nagy ívben tojik a fejedre az új eszköz piacra dobása után. Hiába készít a MS bármilyen javításokat, ha nem tudod telepíteni, mert nem kapsz hivatalos frissítést a készülék gyártójától.
    Ha megnézed pl. a HTC oldalát, akkor a legtöbb régi készülék már nincs is a Support listában, amik meg igen és nem a 6.x-es rendszerrel kerültek piacra, az utolsó frissítésük közel egy éves.

    "Ezzel szemben áll az Apple gyakorlata: alig 1-1 évig adott szupportot az 1.0 és 2.0 rendszerekre, és rendszerupgrdae-nél befejezte az előző rendszerek támogatását. vagy tévedek?"

    Ha az iPod Touch-ra gondolsz, akkor nézheted így is.
    A gondolatmenet azon bukik meg, hogy a többi készülékre az új rendszerek mind ingyenesen hozzáférhetők, ellentétben a MS, vagy Symbian rendszereivel.

    "Az a baj, hogy az Apple júzerek nagyon el vannak kábítva"

    Vagy csak nem látsz túl a MS által leírt hangzatos maszlagokon, pedig csak olvasni kéne. Akár pár WinMo készülék gyártó support oldalát, aztán szépen csendben maradni, mert az Apple-n kívül nincs másik gyártó a piacon, amelyik ilyen szinten támogatná a termékeit.

    "asszem egész más 4-5 mint 1 évente platformváltás miatt új, ráadásul többnyire kurva drága készüléket venni."

    Bocsi, de 2 éve egy 2G-s iPhone a napi társam a kommunikációban és most is a legújabb rendszer van rajta.
    Megmondanád, hogy honnan tudom letölteni a 2 éves Kaiser-emhez és az 1 éves Diamond-omhoz a WinMo 6.5-ös rendszert hivatalosan, akár pénzért is? Ha nem, akkor mégis miről beszélünk? Le kéne venned a MS szemellenzőt és körülnézni, hogy miről is van szó....

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák