Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdey_a

    őstag

    válasz tthom #8655 üzenetére

    1. ingyen beadják az ajtón és elviszik a régit
    2. fotelból, interneten ez azért nem olyan megterhelő
    3. ezzel nem lehet vitatkozni, a tartósság melletti egyetlen jogos érv, kivéve ha a régi cucc nem energiazabálóbb mint az új (általában de)
    4. mindent lehet, de ára van, amit a piac nem feltétlen fizet meg (pl. akiknek a felültöltős elkezd rohadni --> lehet az rozsdamentesből is, csak ugye akkor félmillió)

    5. fordítva gondolkodtok. a mosógéptől elvárjátok, hogy 10 évig működjön (pláne garanciával) karbantartásmentesen. Már írtam, hogy a 20 milliós autót is évente szervízbe illik vinni és így se bír 100 évet. Bármelyik mosógép elmegy 10 évig. Csak közben kisebb nagyobb alkatrészeket cserélni kell. Már ha van. De ha nincs, az azért van, mert mindenki inkább újat vesz mint javíttat, így nincs valós piaci igény az alkatrészre hosszútávon. Mert anyának úgyis kell az új dizájn, meg az új funkció (amit nyilván pont kétszer fog használni).
    A Mielét is karban kell tartani. Az azért kerül többe, mert tuti hogy lesz hozzá alkatrész 10 év múlva is. Ezt ki is kell fizetni.

    Tényleg nem tudom, mi ez a kanonizált 10év, amíg mindennek "hozzányúlásmentesen" jól kellene működni... A fogyasztói társadalom nem így működik. Lehet ezen háborogni, de minek. Alakítsatok valami kommunát, aztán ha elég sokan lesztek, majd gyártanak nektek 30 évig is jó gépeket. Centis rozsdamentes lemezből, meg repülőgépcsapággyal :D

    Fenntartom: Hűtő, mosó, mosogató, mikró, tévé, vasaló, turmix, mittudoménmi 4-5 év. Utána minden nap ajándék. Így kell kalkulálni meg félretenni a rávalót.

    de elkanyarodtunk a topik témájától, offba is teszem. nekem megfelel, ha 4-5 évente kell újat vennem. akinek nem, az nem tehet mást, mint többet költ (már ha ez tényleg segít), vagy extra garit meg biztosítást köt, esetleg szervizel, és remél.

    [ Szerkesztve ]

    Vérboci

  • Pipó

    őstag

    válasz tthom #8655 üzenetére

    "Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

Új hozzászólás Aktív témák