Új hozzászólás Aktív témák

  • l700

    csendes tag

    Sziasztok!
    Mivel oly' sokan dicsértétek itt a Beko mosógépeket, szeptemberben én is egy invertermotoros Beko (WTV6633B0) mellett tettem le a voksomat. Már az első használattól szenvedett az esetek legalább felében a centrifugázással, irreálisan hosszú ideig készült fel rá és sok esetben teljesen ész nélkül (100 körüli fordulattal pörgött percekig, de ettől nem lesz másképp eloszlatva a ruha...). Miután a márkaszerviz háromszor jött ki és már minden mozdítható alkatrészt lecseréltek rajta, többek közt a motort és a vezérlőpanelt is, sikerült felterjeszteni cserére a gépet. Itt lett volna egy lehetőségem teljesen más márkára átállni, de naivan adtam még egy esélyt a Bekónak, hiszen ha ez tényleg ilyen lenne, nem dicsérné ennyi ember a fórumokon és értékelésekben, így végül egy ugyanilyen gépet vettem ismét. Ugyanezt csinálja ez is, van hogy 20-30 perceket szenved mielőtt felpörögne egy a beállítottnál alacsonyabb fordulatszámra. Töltettől gyakorlatilag független a jelenség, kis-közepes-nagy adaggal pamut-szintetikus-gyapjú-stb. programokon is előjöhet, de néha meg flottul végigmegy minden gond nélkül. Sőt érdekes, hogy sokszor amikor nem fogadom el a kb. 600-on kicentrifugázott eredményt és ráeresztek még egy küllön centrifuga programot is, akkor annak a programnak valahogy mégis sikerül 1200 körül kicentriznie... Meg az is rendszeres, hogy a köztes centrifugákat még úgy-ahogy becsülettel leküzdi, de a végcentrifugázás előtt 20-30 percet pepecsel, az idő nagy részében értelmetlenül. (Korábban egy AEG gépet használtam, azzal is előfordult, hogy nem pörgött fel elsőre, de annál látszott hogy ésszel csinálja: megpróbál felpörögni, érzi hogy kiegyensúlyozatlan, leáll, pár másodpercig tekeri egyik irányba, majd pár másodpercig vissza, ezt eljátssza néhány alkalommal, majd megpróbál ismét felpörögni, és legfeljebb 3-4 ilyen kör után ki tudott centrifugázni mindig, az időveszteség nem volt több pár percnél.)

    Beko mosógép tulajdonosok! Nálatok mi a tapasztalat a centrifugával? Mindegyik Beko gép ilyen szerencsétlenkedő? Kár érte, tök jó gép minden más szempontból, de ezzel a centrifugás bénázásával a világból kikerget, az egyórás programból simán lesz több mint 1,5 órás látszólag minden ok nélkül... Vagy én csinálok valamit rosszul? De mit?! Szervizes ember szerint túl kevés ruhával próbálkozok (pl. 5 póló), de sok ruhával is előjön a probléma, szóval én ezt nem tudom elfogadni indokként.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák