Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norb79

    őstag

    válasz Abu85 #2 üzenetére

    Köszi! Elsőre én is inkább a veszélyeit látom ennek, de majd utána olvasok jobban akkor, ha ez a jövő.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #2 üzenetére

    "Ez kiszűri azokat a programokat, amelyekkel az NV például küzd, hogy a felhasználó még a telepítés előtt kivesz dolgokat a driverből."
    +
    "Ez akkor is igaz, ha például a Windows Update időközben a háttérben megoldotta a frissítést"
    =
    Szóval már csak az maradt hátra, hogy a WU egyszer csak úgy döntsön, hogy még akár az azonos verziószámú csomagot is lecseréli nekem automatikusan (legkésőbb pl. a 1809-ről 19H1-re frissítéskor) hagyományosról DCH-ra (mint ahogy pl. lecseréli az azonos verziószámú aláíratlant is WHQL-re, ha azóta bekerült az aláírt a katalógusba), mert az "jobb", és onnantól búcsút mondhatok a minimal install-nak, el leszek árasztva a sok telemetrikus szeretetcsomaggal és számomra szükségtelen funkciót kínáló segédprogramokkal (nem is tudom mi mindennel bővült az utóbbi évben).

    Nekem az ilyesmi hadüzenetekre (a kvázi megnyerhetetlen csata kapcsán) az szokott lenni a válaszom, hogy akkor inkább azonnal fejest ugrok a kútba ( = felrakom a DCH-t már ma, ha hosszabb távon úgyis szinte elkerülhetetlen), mint hogy "rettegve" várjam, mikor súlyt le a kaszás ("legalább én mondom meg hogy és mikor halok meg, ha már halálra ítéltek" elv...), vagy hosszú távon több kellemetlenség legyen harcolni ellene, mint amit "bukok" rajta.

    Szóval, jól értem, hogy lényegében már most sarokba vagyok szorítva?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Vesa

    veterán

    válasz Abu85 #2 üzenetére

    "Ez kiszűri azokat a programokat, amelyekkel az NV például küzd, hogy a felhasználó még a telepítés előtt kivesz dolgokat a driverből."

    Ez varázslatos, mert jelenleg advanced módban a driverből természetesen nem lehet "kivenni" semmit, amit ki lehet pucolni, annak semmi köze a driverhez és nagyon is hasznos, hogy eldönthetem, akarom-e vagy sem.
    Ilyenek pl. a Geforce Experience, amit én mindig kiszedek, mert windows 10-et csinál a VGA-ból, vagyis telepítget össze-vissza ahogy jónak látja, alapból betölti magát amivel erőforrást pazarol, és jünéhány oldal szerint kémkedési célú eszközökkel is rendelkezik. Ki lehet még szedni a 3D vision drivereket, amire szintén semmi szükség ha valakinek nincs ilyen eszköze. És sajnos mér most is csak autoruns-al tudom kipucolni a telemetria logoló kémkedő baromságukat, amit a megkérdezésem és beleegyezésem nélkül telepít és futtat a háttérben (természetesen a gép indításától folyamatosan betöltve magát).
    Ha az új driver rendszer célja az, hogy még ezeket se tudjuk kiirtani, akkor azt hiszem, világos, milyen célt is szolgál ez valójában...

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Abu85 #41 üzenetére

    Ugyanmár, fele ennyi driver verzió nem volt annak idején, amikor még nemhogy telemetria adatokat nem gyűjtöttek, de internet is alig létezett. Egyre rosszabbak a driverek, most kellett visszatennem egy régebbit mert érezhető lassulást okozott az újabb verzió.

    Egyebekben, ha már adatgyűjtés: ezt jobb helyeken úgy oldják meg, hogy kapcsolhatóvá teszik! És majd a user eldönti, hogy akar-e adatokat küldeni a rendszeréről vagy sem. Miért tud így működni egy csomó cég (pl. Mozilla is), és miért kényszerít rá az NV, az MS és mások? Nincs ez így rendben...

    A tudomány a valóság költészete!

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Abu85 #41 üzenetére

    Az is megoldás lenne ha az Nvidia nem tömné tele minden szarral a drivert, és akkor nem lenne minek hibáznia, nem is kéne mit javítani. :) Legalábbis a felesleges dolgok közül.

Új hozzászólás Aktív témák