Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Játékos #69 üzenetére

    Eccerű, öcsémbátyám. Gumigyári melós vagyok.

    Adott a vulkanizálók társadalma, akik cirka 70-80 ezer forintokat visznek haza havonta. Mindezt három műszakban, és 6+2 beosztással. 6 nap meló, 2 nap pihenő. Éljen szép új rendszerünk, még a nemzeti ünnepek se szentek, de még a halottak napja sem. Mi több, még a karácsony is fogyasztja a szabinkat. Szép, ugye?
    Nos, nekem kisebb csoda folytán sikerült kiverekednem magam ebből a kategóriából. Köszörűs lettem, mivel van esztergályos szakmám, így 100 körül van a netto bérem. Sok? A többiekhez képest igen. A megélhetéshez képest smafu. Feleségem rokkant nyugdíjas, nincs 50 rugó a havi pénze. Anyám nyugdíja sem éri el a havi 50-et, tehát támogatni muszáj, mert megfagyna télen, hiszen nincs pénze tüzelőre.
    Értsd úgy, hogy vegetálunk. Húzom az igát, ápolgatom feleségem, támogatom az anyám.
    Szinte egyetlen örömöm az, hogy írhatok, és olvashatom a reakciókat. Még így is képes vagyok vigyorogni.
    Elpusztíthatatlan optimizmusom van. Ha mégis beszürkül a látásom, látás módom, akkor nem tudom mi lesz.
    Jelenleg nagy buzgalommal nyomatom írásaim blogomba, és figyelem a reakciókat.

    Talán sikerült fel nem tett kérdéseidre is válaszolnom.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák