Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz emvy #45 üzenetére

    "Azert ez mas iparagakban is teljesen altalanos, a VW-nel nem kezd el a nemet mernok akkutechnologiat vagy elektromotort fejleszteni nullarol, hanem leveszi a Bosch/etc. cuccokat a polcrol."

    Értem mit szeretnél mondani, de az a nagy különbség, hogy ott egy kész fizikai terméket használ fel a saját kész termékéhez és ettől még ha meghibásodik, akkor nem a bosch lesz a felelős, hanem a VW.

    "Manapsag egyre inkabb az a (szerintem indokolt) szokas, hogy ami fajdalmas, azt csinaljuk sokszor, hatha kevesbe lesz fajdalmas. Tehat ne negyedevente legyen release, hanem naponta tobbszor, etc. Ez nem azt jelenti, hogy nincs teszt, csak azt, hogy a hangsuly az automata teszteken van, es nem a manualis teszteken."

    Igen, erre céloztam mint marketing bullshit, legalábbis ezzel próbálják eladni a dolgot a felhasználó felé. De közben tudjuk mind a ketten, hogy baromira nem ez van mögötte, hanem egyszerű üzleti számítás, így olcsóbb és gyorsabb is a fejlesztés. Nem azért van, hogy a "felhasználónak ne legyen fájdalmas" (érdekli is a managereket a felhasználó lelkivilága :D), hanem mert kiszámolták és jobban kiadta a matek. Nem ez a szégyen, hanem amikor megpróbálják úgy beállítani mintha ez csak érted történne. :)

    Két nagyon közeli barátom is pont ebben az iparban van, egyikük az Epamnál végez ilyen scriptelt, automatizált tesztelést, másikuk az Oracle-nél architect, gyakran beszélgetünk ilyen témáról, ők maguk is pont ugyanígy látják belülről ezt a kérdést. Ha a saját szememnek nem is hinnék, akkor is adok a szavukra, de valójában magam is ezt látom a szakmában.

    "Ez csak piac -- nem a felelossegert vagy az elethosszig tarto tanulasert fizetik a fejlesztoket, hanem azert, mert uzletileg megeri fizetni oket, es nincsenek elegen."

    Ez tiszta sor, mindenképp üzleti alapon dől el ki mennyit keres. Arra próbáltam inkább célozni, hogy sokszor azt látom, hogy a fejlesztők túlértékelik magukat, a saját tudásukat, jelentőségüket, ha úgy tetszik pestiesen szólva "nagy az arcuk". Anélkül, hogy megkérdőjelezném a tudásukat, szerettem volna jelezni, hogy rajtuk kívül számtalan egyéb szakma van, amihez ugyanekkora - ha nem nagyobb - felkészültség és folyamatosa tanulás szükségeltetik, vagyis egy programozó semmivel sem "különlegesebb" mint más. Ez is csak egy szakma. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák