Keresés

Aktív témák

  • nemszabad

    tag

    válasz RubbishBin #2 üzenetére

    Remek hír!
    Ha már edzés: nem írod ugyan, milyen jellegű, de ha body jellegű súlyzós, esetleg erőemelés, próbáld ki a HST rendszert. Folyamatosan fenntartja az érdeklődést, folyamatosan változik, végig a meghatározott célok lebegnek a szemed előtt - legalábbis én így voltam. Így a klasszikus osztott helyett ez érdekes, izgalmas, nem fog unalomba fulladni, ami esetedben most nagyon fontos!
    Sok sikert a továbbiakhoz!

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz RubbishBin #2 üzenetére

    :R

    @nemszabad is jól mondja!

    @kenwood : Na 4 évtized alatt én is annyira jöttem rá, hogy érdemesebb békén hagyni mindenki, és elérni, hogy engem is békén hagyjanak :D

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • mephi666

    nagyúr

    válasz RubbishBin #26 üzenetére

    ez ilyen: volt 2003-2004 közt egy tucat rövidebb-hosszabb kapcsolatom az 1 hetestől a 3-4 hónaposig és találkoztam ilyen "nagyon szerelmes vagyok (amíg nem jön jobb parti)" nőkkel is :D ...bosszantott, de gyorsan túl tudtam lépni rajtuk, már fel sem tudnám sorolni a neveiket sem... "aki ennyire tart, nehogy már amiatt kínlódjak: b*sszunk be azért rendesen és lépjünk tovább" ...kb ez volt a felfogásom... ja és ami fontos: merni kell belevágni a következőbe, úgy hogy lezártad magadban a korábbit és minden bizalmat megadsz az újnak :K a bizalom nálam kezdésnél ugyanúgy járt mindenkinek, de elég volt egyszer elszúrni, onnantól annyi

    #27: ez is vicces... valakinek a szociális megvonás a probléma, én viszont simán elvoltam... nekem a vissza-szocializálódás a nehéz... fizikailag rosszul érzem magam tömegben, vagy ha várakozni kell valahol :) a 2 hét karantén is nekem kb nyaralás volt... szigorítások alatt pedig szépen el tudtam tervezni minden városi utat, bevásárlást, orvost... boltban nem töltöttem felesleges időt, orvoshoz időpontra kellett menni, kisebb csoportosulások voltak mindenhol :K

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • steveke77

    csendes tag

    válasz RubbishBin #4 üzenetére

    Az antidepresszáns, SSRI, mind altering, mood altering gyógyszercsoportot kerüld el, akármi is lesz. A depresszió természetes jelenség, kémiai úton nem megoldható, mintha pokrócot dobnának tábortűzre, előbb utóbb átégeti.
    Az élet egy megtapasztalás, időnként kellemetlen. Hagyd jönni ami jön és menni ami megy. Mint amikor valami patakba nyúl és körbefolyja a kezét a víz, anélkül hogy megpróbálna egy marék vizet visszatartani. Sok szerencsét.

  • Fiery

    veterán

    válasz RubbishBin #34 üzenetére

    Oké, de inkább azt forgasd meg magadban kicsit, hogy miért nem fogtál gyanút. Valami miatt nagyon imponált az, hogy egy nő Téged akar becserkészni. Simán a sarokba dobtad a kezedben lévő vörös zászlókat, ahelyett, hogy odafigyelve, a megfelelő pontokon felemeled őket, egymás után. Ez is fura, az is gyanús, emez is bizarr. Stb. stb.

  • Chaser

    titán

    válasz RubbishBin #34 üzenetére

    mert a lányok is ugyanazt akarják mint mi, csak megpróbálják az egészet nagyon jól álcázni..
    de ha te azt megtudnád hogy miket terveznek, soha többet nem mondanád magad perverznek, perverznek..

    akb- monokinis lányok

    csak úgy eszembe jutott, a leányzó szépen döntött helyetted, te meg hagytad magad ( : - kettőn áll az a bizonyos vásár ugye -
    de! lehet teljesen komolyan gondolta, hosszabb távon is
    ugyanakkor más valamiről tudni mint átélni azt
    valószínűleg utólag szembesült vele mit vállalt és túl soknak érezte - én is voltam hasonló helyzetben, tudtam az x dologról, de akkor még nem éltem át gyakorlatban mit jelent majd -

    ha rám hallgatsz nem gyógyszerezel
    kis sör - b6 vitamin -
    ilyesmi zenék
    komoly fizikai meló és küzdősport - nem viccből mondtam -
    életemben egyszer kellett nyugtatót szednem - 3 évig kellett volna, 3-4 hónap után eldobtam persze a qrvanyjába'..doki nénivel elején közöltem max addig szedem, nem is ellenkezett, pontosan tudja ha valakiben ott az akarat az mire képes...és ha valakiben nincs ott az is mire képes -
    ezektől az állami hülyeségektől meg nagy csodát ne várj
    először én is odamentem, megállapította a néni hogy depresziós vagyok - nyilván b+, ha ellopnák 3m+ ft-odat te is az lennél ( : pláne ha majdnem minden pénzed és még vállalkozó is leszel ezek mellett -
    szóval sör - módjával - , sok banán - de ne együtt, ha habosat foschol az nem fog kihozni a depresszióból ( : -

    szerk:
    akb-től még a normáis vagyok című nótát is ajánlom ( :
    szinte minden emberi hülyeségre van egy jó nótájuk
    az egyetlen banda akinél nem zavar hogy kissé vulgárisak és néha közönségesek...sőt, kifejezetten jól áll nekik - illetve állt, már nem tolják a szekeret
    "Hagyjál már a gyógyszerekkel elfáradtam mára
    Engedjetek aludni a pihe puha ágyba
    De miért gondolod, hogy te vagy itt a doktor
    Szado-mazo öltözékben kezedben az ostor
    Az a baj, hogy te is olyan hülye vagy mint én
    Csak ott ülsz az asztal másik végén"
    ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • bkercso

    nagyúr

    válasz RubbishBin #39 üzenetére

    "Egészséges párkapcsolata csak két egészséges embernek lehet." (Nem tuom, ki mondta, de hangzatos.)

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • Trewerr

    csendes tag

    válasz RubbishBin #39 üzenetére

    @celeron - Feldmár András figyelmeztetett a hamis metaforák veszélyességére is. Ez az oroszlános sztori is az, hiszen 3 év eltelt (a legutóbbi kapcsolata óta eltelt gyászidőszak után), és jó munkája volt, tehát nem üldözték oroszlánok, meg egér sem rágcsálta a kötelet. Tulajdonképpen választhatott az eperből meg a szamócából, de fölbukkant egy ananász is, ami kockázatosabb, de élménytelibb, hiszen itthon ritkább... (Ez is egy metafora, nem biztos, hogy jobb; a megszokott gyümölcsök a jó munka, meg az itthoni rendezett körülmények. Az egzotikus gyümölcs pedig a váratlan fejlemény, és végül ez utóbbit választotta RubbishBin, hiszen számára ez volt az a választás, amelyhez szerintem a szíve vezette.)

    A talán jobb, ideillőbb jelenségtani leírás inkább Popper Péteré, ugyanis szerinte csomószor előfordul, hogy az emberek nem egymásba szerelmesek, hanem saját vágyfantáziájukba, amelyet aztán rávetítenek a másikra; és később meg jön csodálkozás, hogy nem felelnek meg egymás elvárásának... Pl. a leányzó "doktort" keresett a "bajára" (ami nem egy baj, hanem egy ember által kitalált címke a sok közül!), de kiderült rólad, hogy "aspergeres mellékhatásait majd jól tudja kezelni melletted"...

    Visszatérve Feldmárhoz, ő nem szereti, és azóta már én sem, hogy egy embert címkéznek. Ki címkézte a lányt aspergeresnek, és a lány miért fogadta el?! Ugyanis én is ki tudok találni címkéket, és ha elolvasom a DSM-5-öt, a "nemzetközi betegséghatározót", bármelyik emberre tudok én magam is címkét ragasztani. És ha az a szerencsétlen el is fogadja az én címkémet, már hatalmat is gyakorlok felette... Mondjuk én nem vagyok veszélyes, hanem a pszichiáter (hatalmas, hódolatos tisztelet a kivételnek), azaz "szakember", akinek papírja van arról, hogy megfelelően tud emberekre címkéket aggatni.

    Az "aspergerrel" akkor címkéznek egyébként valakit a Wiki szerint, ha az az illető nehezen akarja/tudja érzelmeit kifejezni, szokásokat alakít ki, amikhez nagyon ragaszkodik, rázza a kezeit stb.

    Azzal kezded írásod, hogy az az "elméd elleni harcról fog szólni". Jézusom, belegondoltál, amit írsz? Ez is valójában egy metafora! Kicsoda az elméd, és ki harcol ellene? Ketten vagytok a valóságban?! Szerintem és Feldmár szerint sem (biztos).

    Amit megtanultam, hogy vannak csak-megélendő-megélhető, valamint megoldható-megoldandó jelenségek, dolgok az életben. Az írásod is rávilágított (legalábbis szerintem), ezt írod, hogy "szeretett apám halálát erősen és férfiasan feldolgoztam", de a szakítást nem bírod feldolgozni.
    Egyébként nem lényeges a társadalom hozzáállása ilyen ügyekben, le kell sz@@rni, de a haláleset elfogadása érthetőbb, hiszen - ezt többek közt a buddhizmus is így tartja, meg csomó filmben elhangzik - egyszer mindenki meghal. Ha menni kell, hát menni kell.
    Egy szakítás rosszabb, hiszen egy kapcsolatban a "paradicsommal is" kapcsolatot építesz ki (tehát nagyjából egy olyan dologgal, ami több, mint kettőtök lenne külön-külön), és ezen kapcsolathoz biza a másik sem árt, ha ott van.
    Ha az kilép a kapcsolatból, az olyan, mintha ki- vagy letaszítottak volna mondjuk a Taigetoszról! Ezt meg kell gyászolni! Ezen megpróbálhatsz túllépni, de ennek csak akaratoskodás a vége (az érzelmeidet akarod AKARATTAL befolyásolni, ami LEHETETLEN!), majd ennek az akaratoskodásnak a továbbfejlődése a szorongás, ami tulajdonképpen (Ranschburg Jenő szerint) egyfajta önmagunk ellen folytatott agresszió

    Most egyelőre ennyike lenne, olyan szakemberben (inkább pszichológusban, mint pszichiáterben) bízz, aki nem akar téged egyből valamilyen címkerendszerbe belegyarmatosítani, hanem meg akarja tudni, hogyan bánjon veled jól. Ezt remélhetőleg a szíved érezni fogja (ekkor talán szeretve érzed magad a pszichológus társaságában), és meg tudod majd hallgatni, amikor jelzi.

    [ Szerkesztve ]

  • Trewerr

    csendes tag

    válasz RubbishBin #46 üzenetére

    "Elég sérült a lány" - ezt miből gondolod? Testileg megsérült, folyt a vére? (Egy "lélek" esetében a "sérülés" inkább arra értendő, ha megszégyenülés történik... Valaki megszégyenítette?)
    MILYEN jelenség-körnek a címkéje az, hogy "sérült"? Egyáltalán miért címkézed (te is)?
    "Egy biztos: nagyon szépen bántam vele" - én azért őt is meghallgatnám, de lehet, hogy így volt, csak ez inkább egy feltételezés és nem megtapasztalás (legalábbis nem hiszem, hogy a te megtapasztalásod...). Bocs ezutóbbiért, csak a sztoriban nem ismerem a lány verzióját, mert ő lehet, hogy máshogy mesélné, mert más volt az ő megtapasztalása, ami nem jutott el hozzád, mert mondjuk gonoszkodott veled, és inkább "visszatartotta magát" attól, hogy elmondja a megtapasztalását. Vagy nem hallgattad meg. Nem tudom. Mégegyszer bocsi, csak jönnek a spekulációk orrba-szájba...

    "Sok piros zászló volt, de megoldani akartam őket sarkonfordulás helyett." - Ez a gond. A többségüket ugyanis elfogadni, szeretni lehet, hiszen ezek többsége megélendő jelenség. Ha valakit szeretsz, elfogadod, amilyen. Közhely, meg nyálas, szentimentális duma, de az én élményeim alapján igaznak érzem... Megpróbálhatsz egyébként megélendő jelenségeket (a "sok piros zászló"-t tehát inkább ebbe a "kategóriába" sorolnám) megoldani (hiszen csak megoldandó-megoldható jelenségeket lehet-kell megoldani), de - hogy Torrentétől idézzek pongyolán - többnyire megb@@szódsz...

    [ Szerkesztve ]

  • szebe

    őstag

    válasz RubbishBin #34 üzenetére

    a tervezett decemberi hazaköltözése helyett én költözzek ki azonnal.

    Na itt álljunk meg egy szóra. Ez az elejétől tudott, és ismert volt?
    Ha akkora lett volna valójában a szerelem, akkor azt a pár hónapot kibírjátok. Tudom, a távkapcsolat szívás, de teljesen más a helyzet, amikor látod a fényt az alagút végén.

    "ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz RubbishBin #62 üzenetére

    Szerintem legbelül érzed Te is, hogy ez nem volt oké.

    Ne keresd az okokat, nem kell hibást sem keresni, ez nem működött.

    Ha nem most bukik ki, akkor később. Nehéz lesz elengedni, de el kell.

    [ Szerkesztve ]

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz RubbishBin #169 üzenetére

    Ne!

    Ezzel magadat marcangolod.

    Engedd el a fenébe.

    Én ezzel küzdöttem sokat, gyenge vagy, és se neki se másnak nem fog ez kelleni.

    Fel kell állni, nekikezdeni valaminek, én pl. most sportolni kezdtem, jó érzés , érzi az ember hogy el.

    Neked is ezt javaslom, meet otthon a négy fal között nem lesz megoldás. Lementél a gödör aljára, innen csak felfelé van utt

    [ Szerkesztve ]

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • BiP

    nagyúr

    válasz RubbishBin #169 üzenetére

    "Sajnos megírtam neki megint, hogy hiányzik"
    Na ez az a rész, amire ő már nem kíváncsi. Itt a bizonyíték, látod, egyből el is tűnt. Használd ki a lehetőséget.

    [ Szerkesztve ]

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz RubbishBin #172 üzenetére

    Olvasgatni sem jó. Megoldást/magyarázatot keresel, nem fognak olyat adni, ami neked kielégítő lenne. :(

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • nevemfel

    senior tag

    válasz RubbishBin #172 üzenetére

    Ne marcangold magad amiatt, hogy marcangolod magad miatta. Van, akinek meg kell járnia a pokol bugyrait ahhoz, hogy aztán megtalálja a kijáratot. Csak ne csinálj semmi visszafordíthatatlan hülyeséget.

    A nárcisztikus témához: Manapság könnyen aggatnak ilyen jelzőket mindenféle pszichológiai problémával küzdőre. Lehet, hogy az, de a nárcisztikusságnak is vannak fokozatai, és egyébként a depressziós, magába forduló, magával foglalkozó is könnyen megkaphatja ezt a jelzőt. Hiszen magával foglalkozik, a külvilág meg nem érdekli.

    Azt javaslom, hogy ne őt elemezd, hanem magaddal foglalkozz. Időnként nehéz, de tényleg próbálj meg más dolgokra koncentrálni. Feltételezem, nem az az egyetlen életcélod, hogy megtaláld a tökéletes nőt. Ha így van, ideje leporolni a többi terveidet, és eltűnődni rajta, mit tudsz tenni annak érdekében, hogy megvalósuljanak.

    Forget your troubles, c'mon get happy

  • Chaser

    titán

    válasz RubbishBin #172 üzenetére

    :C
    én is kívánnék valamit, egyen* már tököd oszt' küldd el a csába'
    ( :
    tiltani? nem, közölni vele hogy szevaszpápá, nem akarok veled többet beszélni, nem mint az oviban hogy tiltogatunk

    szerk:
    * legyen..bár lehet megette, és azért tolod csájé' üzemmódban ;]

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • athomi

    veterán

    válasz RubbishBin #169 üzenetére

    "De, sokat kommunikáltunk mert mindenképp szeretett volna velem jóban maradni"
    Az téged már ne érdekeljen, a te érdeked a továbblépés, abban pedig ő hátráltat.

    "Szóval kommunikáltunk pár hétig"
    Így ne csodálkozz, hogy totál össze vagy omolva.

    Te nem kifelé mászol a gödör aljából, hanem fetrengesz benne, a csaj meg miután beledobott, hetek óta csak tapos. Ereszd el, ne kommunikálj vele, ne nézegesd a profilját, így kezdődik a gyógyulás. És szép lassan kijössz a gödörből...

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz RubbishBin #172 üzenetére

    Én úgy vélem, hogy a lezáráshoz muszáj megszakítani a kommunikációt. Azt pedig ne nagyon hidd, hogy az érdeklődések (jól vagy-e, stb.) rólad, neked szól. Nem. Az kizárólag saját magának szól, magát akarja megnyugtatni/felmenteni/esetleges lelkiismeretfurdalásától megszabadulni. (Szigorúan szvsz, nem vagyok megmondóember, sem okos – a fentieket a saját korábbi tapasztalataimból szűrtem le csupán.)

    Később, ha már sikerült lezárni a dolgot, akkor talán(!) lehet valamiféle laza baráti kapcsolatban maradni (ha a személy érdemes rá), de amíg nincs 100%-ig lezárva a dolog, addig ennek semmi értelme, mert újra bekerülnél a mostani helyzetbe.

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • totron

    addikt

    válasz RubbishBin #172 üzenetére

    Azért ezek a laikus távdiagnosztizálások, szigorúan skatulyákban mérve - érted, triplán egzaktesélyes - nem az igaziak. Szerintem közelében sincs a nárcizmusnak, az sokkal komplexebb és durvább, meg más irány, sajnos ismerem közelről is. Nagyon nem szeretem az ilyen ütős-hamis bélyegeket, puffogtatva bele az online térbe kibicként, felelősség nélkül. S most had állok be az okossághintők sorába (ismét): azt tudnod kell, hogy kevés nő/lány szerelmes és soha ne ess abba a hibába, hogy ugyanazokat a környezeti változókat, indítóokokat látod beléjük, amik benned is üzemelnek, nagy hiba lenne. Valahol találkozik a 2 világ, a 2 faj, de más a bolygó, ahonnan jöttünk, más minden, még ha egyezőnek is akarjuk látni. Vastag könyveket írtak már erről, megkímélem a világot egy újabb bestsellertől. Arról nem is beszélve, hogy nem is biztos, hogy érdemel ez több szót.

    (#217) Balu972, az emberek többsége vígan elvan a sztereotip medrekben, legyen az sajátnak hitt gondolat vagy szó. Azt hazudják maguknak és kifele, egymásnak is - ami szintén egy közhely, sírok - hogy a gondolkodást segíti a skatulyázás-tipizálás. Nem, annak hiányát segíti.. pont. Ez is egy rendszer szintű játék, én hiába irtózom, ha amúgy vadászni kell a többiben ugyanazt a képletet. Na ide nem kell diverzitás, megfelelő a folyamatos gondolkodás, közhelyek nélkül.

    Nem vettem Coelhósan. A vasas résszel nem értek egyet etikailag, de valamilyen szinten tényleg belekényszerülsz, hiszen tömegek játéka, ez igaz. Vérmérséklet szerint van, akinek már az elején megfelelne egy anya szoknyaszéle-féle verzió, stabilitás legyen, biztonság, jókaja, jószex, jó intellektus, aztán kalap, meg is vagyunk egy életre. A természet kieszközli a tapasztalást, szelektálódást - sok?/bizonyos? esetekben kontraszelekciót, ez is egy külön, érdekes téma - keserves utakon persze. Ki kell kristályosítani azt az önismeretet, célokat és az ezeken keresztüli egymás felé való fordulást, találkozást. Mely találkozást szintén az élet írja nagy részben, de mi is, tehát megint csak egy elegyhez jutottunk el.

    No meg a kapcsolatfüggőség egy betegség, egy ártány, kórkép, azt kell orvosolni, nem a következményeit. A macskás vonzás-taszítás dinamikát ügyesen meglovagolni/kijátszani - folyamatosan! - elég fárasztó, ettől függetlenül ez is a gonosz realitás szerves része, igen.

    A steril magamtól való függés idővel merő fantáziátlanságba, apátiába csap át, bár lehet, hogy csak az én belső diverzitásom nem elég pulzáló. Azt gondolom, hogy külső ingerre mindig szükség van. Jobban tudod mit ebédelj aznap és nem baj az, ha kellemes gellert kap a gondolatköröd, egy egész napod, az életed akár, értelemszerűen az is külső ingerből fakadó lesz, ha a továbbgondolást te is végzed, mindig egy elegy lesz, nincs laborkörülmény, teljes elszeparálhatósága akár magadnak, akár a bejövőknek. Ez az eleve való kiszolgáltság, az ingerek (gonosz formátuma a reklámok, ami állítom, hogy a legnagyobb tragédiánk) nem tűnik fel a mindennapokban, mert egy masszaként folyamatosan jelen van, ha akarjuk, ha nem.

    Nem vagyok rajongótípus és én meg nem akarom Feldmárosra venni, de ő írta egyszer, hogy ha öngyilkos akarsz, lenni akkor vonulj el egy teljesen ingermentes szobába, ne vígy magaddal se újságot, se semmit, csak egy kést. Külső ellenpontok nélkül megszűnnek a dinamizmusok és nem fogsz magad ellen fordulni. Ez az állítás. Ebben én nem lennék olyan biztos, de van benne valami azért: sokszor kifele élünk, a többségnek fogalma sincs ki is önmaga valójában, retteg is befele nézni, e rettegésbe és befele kémlelés elkerülésébe igen-igen nagy energiát is fordít, szépen. Ami szerintem elég szánalmas, de ez az egyik halhatatlan egyik népsport. A ló túloldalára sem érdemes átesni ez ügyben sem, ennyi csak a gondolatom. Mert szép az, ha van saját cél és az önismeret is sok tévúttól, hibaismétléstől kímél meg, de végül mindig kibukik, hogy az ember, mint egyén egymagában semmi.

    A remény félelmet hoz, függést és szenvedést.
    Ne játsszuk akkor a játékot, azt mondod? Gorillás-bonobós kísérletek visszatérő eleme, hogy mindig akadnak hímek, amik teljesen kivonják magukat a társadalomból. Ez rendszerint csak hímekre igaz, nőstényekre nem. Ezen is el lehet lamentálni, elég beszédesnek érzem, mint kimenet, következmény rámutat a módszertanokra, szerepekre, pozíciókra, szépen visszafejthetők. Emberben is van, aki huszonévesen megélt csalódása nyomán kiköltözött tanyára, de nem olyanba ám, ami faluszéli és vezetéken jön a gáz, nem, csak az elszeparáltság volt a mátkája aztán. S mi történt? Elhussant 40 év, eltelt egy élet. El tud ugyanis, el tud telni. Veszélyes ez is. Mikor önvédelemből kivonjuk magunkat, ha nem is olyan végletesen, mint a példában. Sok minden elmehet mellettünk, s mindezt önként tettük magunkkal... Az indítóok utólag nem számít, menet közben is észnél kell lenni, időnként felülvizsgálni a közegünket. Ez lenne a másik gondolkodnivaló, amit ajánlok mindenki figyelmébe.

    A boldogság abban lesz, amiben növekszel, vannak pozitív terveid, össze tudod kapcsolni magad a következő lépéssel, mert Tőled függ.
    Mátrixnyomtatóval kinyomtatva, falra kifüggesztve, bekeretezve. A mátrixnyomtató hangja felvéve, a felvétel rendszeresen újrahallgatva.

  • PuMbA

    titán

    válasz RubbishBin #254 üzenetére

    Kitartást :)

    " Persze egész nap ő jár a fejemben, bármivel is foglalatoskodok. Sokszor keresett és írt"

    Sajnos ez a baj. Tiltsd le email-ről is, tilos a kontakt. Ez tudom, hogy iszonyat nehéz, de abba gondolj bele, hogy minél tovább húzod, neked annál rosszabb lesz és összességében többet fogsz szenvedni. Miért írom mindezt? Én is járok pszichológushoz, igaz nem ennyire mély problémával, de hasonlóval. A legnagyobb megkönnyebbülést ez adja. Semmi más. Én se mertem.

    [ Szerkesztve ]

  • #90088192

    törölt tag

    válasz RubbishBin #254 üzenetére

    Kicsit furcsán fog hangzani amit írok, de nekem még sejtésem is van miért van ez.
    A gyomor ideg és az alvás megvonás, tulajdonképpen jó jel.
    Nekem a sírás akkor jön, ha a jövőre gondolok, specifikusan a negatív kimenetelű dolgokra.
    Persze ez a múltban gyökerező probléma, a mi lett volna, ha....
    Próbáld meg körbejárni a problémát, új le figyeld magad, és figyelj random embereket. Próbáld meg kitalálni mi járhat a fejükben.
    Ha tudsz másokkal azonosulni, akkor magaddal is tudsz.
    Ha tényleg fülig szerelmes vagy, engedd szabadon az érzést, mindegy mit hoz ki belőled. Ne félj, semmi rosz nem fog történni, csak jó dolgok, élvezd a boldogságot, mert az érzést a tudat generálja, nem maga a szerelem tárgya. Saját tapasztalatom. Életem legboldogabb 3 éve volt, úgy hogy nem voltam közelben a kiváltó hölgynek. :R

  • bkercso

    nagyúr

    válasz RubbishBin #257 üzenetére

    Kevered a szerelmet a birtoklási vággyal, nem lehet?

    A segítség kérdését kívül pedig (konstruktív javaslat!): te is kellesz ahhoz, hogy ne őrülj meg. Ne hagyd elhatalmasodni, ami az elmédben folyik! Az élet nem az!

    Jobbulást és gyógyulást kívánok!

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • Eastman

    őstag

    válasz RubbishBin #254 üzenetére

    Írtam hosszan praktikákat, de újraindult a böngésző és törlődött az egész. :(((

    ...ami most azt üzeni, hogy tényleg szakember irányába fordulj! Úgy érzem, hogy nem szabad most semmilyen „konyhai bölcselettel” megbillenteni Téged, bármekkora is legyen a jó szándék.

    Tarts ki, ezekben a percekben is biztosan sokan gondolnak Rád!

    Lehet, hogy olyan ismerőseidnek is az eszébe jutsz napközben, akikről nem is gondolod azt, hogy fontos vagy nekik.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Chaser

    titán

    válasz RubbishBin #257 üzenetére

    és aztán jöttél te?
    tehát megszakadt az előző is másodjára is
    nem értem az embereket mért akarnak magukkal szándékosan kib@szni :N
    nézd a tényeket:
    több mrd nő él a világon...lesz még akibe beleesel és kölcsönös lesz ( :
    az aktuális exednek is megvolt a maga szerepe az életedben - talán hogy végre összekapd magad és megtanulj továbblépni -
    banán-banán-banán, tolj be napi 1kg-t és fussunk ennek újra neki 3 hét múlva - rosszabb egészen biztosan nem lesz -
    kivételesen egyetértek pumba mesterrel, no kontakt - nem hiszem hogy a pichológusod' mást fog majd mondani -
    neked ez a nő egy drog, kb elvonái tüneteid vannak
    de gyanítom nem maga a nő ami hiányzik, hanem maga a kapcsolat valakivel - és ráfejelt hogy hirtelen kihajított -
    de passz, én nem vagyok pichológus'
    hasonló helyzetben viszont voltam - nem kidobtak, olyan sosevót' kb, vagy én b@sztam el nagyon valamit és el sem kezdődött emiatt a mese -
    magad alatt vagy, természetes, el fog múlni
    HA akarod el fog múlni...és ehhez nem árt ha megszabadulsz attól ami lehúz, ennek a nőnek a gondolatától is
    beszéld ki magadból itt, pichológusnál, kocsmában, ahol akarod, de felejtesd el utána egy életre

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Eastman

    őstag

    válasz RubbishBin #263 üzenetére

    Csak eddig ő volt az első, akinek minden tulajdonsága olyan volt, mint amit mindig is elképzeltem.

    Mármint, hogy ledarált? :U

    Bocs nekem is volt egy ilyen nőm. Még a lábujjain a körmök is úgy álltak, mint az álmaimban. A haja, a szeme, a hangja, a keblei, a feneke, a fogai, a bőre, a mindene, a hobbija, a kedvenc filmjei(nk), minden. Ledarált. :D Mondjuk ő piált masszívan, úgyhogy szenvedtem, aztán meg jobban lettem.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • bkercso

    nagyúr

    válasz RubbishBin #263 üzenetére

    Én tulajdonképpen nem azt szeretném hogy visszafogadjon, hanem azt szeretném ha vissza akarna fogadni. Magától, mert neki jó.
    Az kell, ami nincs. :( Merthogy nem akar. A kettő egyébként szerintem kb. ugyan az, így kis önbecsapás szagot értzek.

    minden tulajdonsága olyan volt, mint amit mindig is elképzeltem. Leszámítva a kitartását...
    Olvass utána a nárcizmusnak, két okból: egyrészt nagyon sokakat érint, másrészt rájuk jellemző a manipulációnak az a formája (is), amikor párkapcsolatban előszor love bombing, aztán devaluation! Annyira hozni szokták a tankönyvi formulát, hogy az félelmetes!
    Szerintem vizsgáld meg, erről van-e szó! (YT-on DoctorRamani csatornáját tudom ajánlani.)

    Ha igen, akkor a mostani kapcsolattartás is manipulatív: arra van szüksége, hogy szenvedni lásson, mert akkor legalább nem csak ő él meg poklot az önundora miatt...
    Én spec. nem jöttem rá ezekre magamtól, pedig több nárcisztikussal is volt hosszabb távon kapcsolaton (nem párkapcsolat). Jól leplezik.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • Eastman

    őstag

    válasz RubbishBin #266 üzenetére

    Akkor vagy neki is szakember segítségét kellene kérnie, vagy ha menteni szeretnéd a kapcsolatot, akkor együtt kellene párterápiára mennetek.

    De mi és ki garantálhatja azt, hogy nem teszi meg veled újra?

    Én drukkolok, de tényleg morva sok nő van. Ez a nárcizmus cimke meg olyan dolog, hogy nem nehéz kimondani, de nagyon nehéz levakarni. Mindenki szereti magát empatának érezni. Anno hosszan írtam már arról, hogy szerintem ez nem konyhai diagnózis szintű dolog.
    Vékony jégnek, veszélyes vizeknek gondolom az öndiagnózist. Tényleg, személyesen mondja ki egy szakember...

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Chaser

    titán

    válasz RubbishBin #263 üzenetére

    hidd el hogy más is lépett már sz@rba ( :
    és más is megtalálta azt akit most benne látsz
    és más is opott' be vele utána ;]
    és mindig jön folytatás majd, persze mással

    amúgy feltenném a helyedben a kérdést eddig mért keresett vajon szakítás után?
    és feltenném azt a kérdést is, most mirt tiltott miután "megmondtad a magadét"
    egyik válasz sem fog tetszeni ha nem akarsz magadnak hazudni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • PuMbA

    titán

    válasz RubbishBin #271 üzenetére

    "Néha már nem hiszek a saját válaszaimban, akkora a köd és a káosz a fejemben."

    A ködöt és a káoszt a döntés és cselekvés szünteti meg. Mivel nem vagyunk jövőbe látók, ezért meg kell hoznod egy döntést, különben a döntés eltolásával csak a problémát tologatod és neked tovább lesz rossz, amit ugye mostanában is átélsz. Ha a döntésben nem vagy teljesen biztos, az normális, viszont ha nagyon erős benned, hogy ne döntsd vagy még próbálkozz helyrehozni, mert mi lesz HA!.... akkor valószínűleg megint a valóság nem elfogadása dolgozik.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz RubbishBin #271 üzenetére

    nos, nem kíméllek
    kívülállóként a sztori és elmondottak alapján én erre gondolok:
    tarotta veled a kapcsolatot mert egyrészt ő dobott, másrészt tetszett neki hogy továbbra is "azt csinál veled amit akar"
    ha úgy tetszik alárendeltje voltál
    miután te "jól odamondtál" neki, ezzel az alárendeltségi jogviszonyodat erősen megkérdőjelezted a szemében, ami nyilván nem tetszett neki
    és már nem tudja úgy húzogatni azt a bizonyos mézesmadzagot
    egy mondata nagyon megragadt, akármilyen óraállás van kívánj valamit ( : -, nem, véletlen sem arra gondolt hogy azt kívánod újra együtt legyetek ;] -
    szóval kiverted a biztit, már nem a jól bejáratott "pincsi kutyuskája" vagy akivel szakítás után csak úgy játszadozhat
    és ha szerencséd van nem skorpió a lelkem, mert az igazi játék akkor csak ezután fog kezdődni
    teljesen mellékes van-e bármilyen "rendellenes" lelki oka ennek vagy csak szimplán ilyen, azt a bugyit felejtsd el ami rajta van, jobban jársz

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • bkercso

    nagyúr

    válasz RubbishBin #271 üzenetére

    Addig is, míg megkezdődik a munka a szakemberrel vagy még amellett is, szerintem hagyd "elpárologni" ezt a dolgot a fejedből és érzelmeidből, mert ez már nem a feldolgozás szakasz szerintem. Körbe-körbe forogsz, nem jutsz újra.
    Vagy, ha igen, akkor ismerd fel, amikor már nem és onnantól ne foglalkozz már ezzel a dologgal. Ha nem táplálod gondolatban, az érzelmeid is lecsengenek pár hónapos csúszásszal.

    Egy jó érzelmi integritáshoz pedig kell a helyes étkezés és alvás. Este tedd le a dolgot; megvár reggelig! És egyél sok feldolgozatlan kaját: gyümölcs, zöldség, magvak, méz stb.! Az össz kaja kb. fele legyen feldolgozatlan, próbáld ki!

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • Fred23

    nagyúr

    válasz RubbishBin #284 üzenetére

    Akkor miért hagyod, hogy kínozzon, miért nem zárod le a kapcsolatot? :F

    A topik közepe kimaradt, de ha még mindig itt vagy, lehet, tényleg pszichomókusra lenne szükséged, mert egyedül kevés vagy a problémához.

    Ha az embert kidobják, szerintem ne próbálkozzon visszamászni, de még azzal se, hogy megtartsa azt a kapcsolatot bármilyen formában. Engem összesen 3x dobtak, és le tudtam zárni mindegyiket akkor is, ha fájt. Egyik nőci megpróbált visszamászni, le is fekhettem volna vele megint, eljátszhattuk volna akár, hogy lehet ezt még folytatni, de erre én NEM voltam vevő. Ha vége van, vége van, tovább kell lépni.

    Talán azoknak egyszerűbb, akiknek az identitása tartalmaz sok hagyományosan férfiasnak tekintett elemet. Töketlenekkel lehet csak hosszabban játszadozni.

  • Chaser

    titán

    válasz RubbishBin #305 üzenetére

    ez így van, kb mindenki volt már mélyponton legalább egyszer
    aki ezt a szemére veti ki is állította a bizonyítványát
    én ma toltam helyetted is banánt, biztos ami biztos :P

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • PuMbA

    titán

    válasz RubbishBin #307 üzenetére

    Na látod, haladás :) Így tovább! Az írásra várás majd egyre halványulni fog.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz RubbishBin #307 üzenetére

    helyes ( :
    hogyne segítene a b6
    anno a doki néninek mondtam 1-2 heinekent azért bevágnék a nyugtató mellett, szigorúan a b6 miatt ((( : le is okézta a két diplomájával
    mennyiség viszont legyen belőle, ahogy banánból is
    egy az édes-kevés még akkor is ha teljesen rendben az idegrendszer - de az mellett nagyon sok mindent rendbetesz/megelőz, pl gyomorfekély -
    én kb napi 0,7-1kg-t tolok úgy hogy mondhatni nagyjából azért rendben van az életem
    és tényleg rengeteget segít, elképzelni nem tudtam volna ha más mondja, szóval megértem hogy te sem tudod elképzelni
    majd írunk mi, ne aggódj ( : ;]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • bkercso

    nagyúr

    válasz RubbishBin #305 üzenetére

    A mentális nehézség semmivel nem nagyobb szégyen, mint egy fogfájás. Aki szerint igen
    Így van, csak mégis negatív megítélés alá esik sajna itt a balkánon. Pl. a munka világában, üzleti kapcsolatokban stb.

    B6-ból én megadózis toltam 3 hétig (napi adag kb. 1000x-ese, kapni ilyen kapszulát): 2 hét alatt elmúlt a depresszióm.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • Chaser

    titán

    válasz RubbishBin #310 üzenetére

    hajrá!
    monnyad' meg neki annyi b6-ot és banánt tolsz hogy keményen készüljön fel ha le akar dönteni a lábadról ( :

    Graphics
    sztem te forszíroztad hogy én mért nem akarok
    amellett hogy én elfogadtam egyből, hogy te akarsz ( : - a vélasztól függetlenül -
    egy szimpla kérdés volt, objektíven nézve a minket körülvevő világot mi a kifogásod arra hogy te gyereket akarsz ide?
    veheted semmisnek a kérdést :P

    BiP
    kb egy éve tolom ilyen adagban, az a bizonyos végtermék nemhogy rosszabb mint előtte volt, hanem sokkal jobb
    töredékét töltöm azon a bizonyos helyen mint előtte :)
    egyébként különböző jótékony hatása van a teljesen érett banánnak és a kevésbé érettnek
    én ezeket váltogatom - félig kényszerből is, mikor mit kapok alapon -
    talán az egyik legkiválóbb természetes probiotikum is a banán
    nyilván testtömeg függő a mennyiség, egy gyereknek nem is kell 1kg - én 187/100 körül vagyok, sok mindent elbír a gyomrom ( : -
    van hogy 1-2 napot kihagyok éppen, de tényleg nagyon jó, úgy kisimítja az idegrendszert mintha a halott ekg-ja lenne
    egyébként ez nekem reggeli, ebéd, mikor mi, de általában reggeli
    ami nagyon feltűnt, hajlamos vagyok migrénre, de mióta nagyban nyomom a banánt klasszisokkal kevesebbszer fájdul meg a fejem, nagyon-nagyon ritkán kell gyógyszert bevennem

    bkercso
    tisztában vannak ezzel az illetékesek is, de a gdpr felülír mindent
    jelenlegi társadalmunk és az egész rendszer a legvékonyabb üvegpohárnál is törékenyebb
    b6-ból meg ha nagy a baj tolni kell keményen, jah
    én anno valami ampullás cuccot ittam - meg üvegeset, azt heinekennek hívják ( : -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Goose-T

    veterán

    válasz RubbishBin #307 üzenetére

    Jut eszembe, nekem is volt egy ilyen szakasz az életemben, nagyjából 17 éve kezdődött. Volt egy csaj, összejöttünk, aztán dobott. Igen nehezen viseltem, önpusztító életmódba kezdtem, volt hogy egy lépcsőről szedtek össze haverok hajnalban. A csúcspont majdnem egy évvel később jött, akkor részegen autóval beleborultam egy árokba, szerencsére semmi komoly nem történt. Utána elkezdett halványulni a dolog, és normalizálódtam. Elkezdtem járni salsázni, lehet az is segített. :D A lényeg az, hogy simán tartott egy évig, szóval készülj fel. Ja, és szakíts meg minden kapcsolatot a csajjal.

    Szerk.: nekem is megvolt az agy-spirál, folyamatosan forgatókönyveket gyártottam magamban, hogy mi történhetne, ha újra találkoznánk, mivel tudnám visszaszerezni. Nem volt kellemes.

    [ Szerkesztve ]

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • PuMbA

    titán

    válasz RubbishBin #350 üzenetére

    Te nem vagy hülye. Azt se tudja mit akar, szóval szerintem még mindig egy irányzott viszlátot kell nyomni neki és minden kapcsolatot megszakítani :) Egy rendes kapcsolat nem óvodás szint, hogy neked kelljen találgatni, hogy a másik fél mit akar fél oldalas regényekből. 15 sor... Ez nálam piros zászló.

    [ Szerkesztve ]

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz RubbishBin #350 üzenetére

    Hagyd a picsába!

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • nevemfel

    senior tag

    válasz RubbishBin #350 üzenetére

    ...jó lenne ha itt lennél...
    ...Fontos hogy el tudj engedni de ha háború nélkül tudnánk lenni és gonoszkodas nélkül az jó lenne....

    A helyzet változatlan. Szárazbarátnak, lelki szemetesnek, vagy ha úgy tetszik, lelki tamponnak jó vagy.

    [ Szerkesztve ]

    Forget your troubles, c'mon get happy

  • bkercso

    nagyúr

    válasz RubbishBin #350 üzenetére

    Manipuláció, játszma. Ha hülye a csaj, akkor nem tud róla maga se, de attól még mi más lenne? Sokan ösztönösen manipulálnak másokat, ez nekik a természetes módja a kötődésnek.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • BiP

    nagyúr

    válasz RubbishBin #350 üzenetére

    Házhoz mész a pofonért. Megint.
    Őszinte voltál vele, hogy szarul esett, ahogy viselkedett veled, erre lebaszott, és ha jó kisfiú leszel, akkor kedvesen tudjátok lezárni. Hát elmegy a p!c$@b@, már bocs.

    Játszik veled, dróton rángat, hogy úgy viselkedj, ahogy ő szeretné.

    Nem vagyok híve, de azt mondom, ghostingolj. A saját érdekedben.

    Nem tudom, nézitek-e, de a Tanár c.sorozat (S04E03) mostani epizódjában a függőségről volt szó, és ott is azt mondták, hogy csak akkor működhet, ha el tudod engedni a másikat. Kell a sokkhatás az eredményhez, mert mindaddig, amíg a részese vagy, asszisztáltok egymásnak (Te neki a játékához, ő neked a ragaszkodáshoz), addig nem lesz eredmény.

    [ Szerkesztve ]

  • athomi

    veterán

    válasz RubbishBin #350 üzenetére

    Már rég kiestél nála, mint férfi. Innentől mi értelme részedről? Sokan mondtuk, hogy rég el kéne eleresztened, mégis erőlteted vele a kommunikációt.

    [ Szerkesztve ]

  • WhrlpoolMind

    kezdő

    válasz RubbishBin #267 üzenetére

    Dr. Ramani Durvasula mellett a következőket is ajánlanám:

    Dr. Máté Gábor sokat foglalkozott azzal, hogy miért kerül az ember ilyen gödörbe, mint Te (vagy amilyenben éppen én is voltam). Ő a traumák oldaláról közelíti meg.

    Pál Feri szintén, ő a gyerekkorban kialakult viselkedési sémák oldalát vizsgálja és taglalja.

    Bihari Viktóriának a Facebookon vannak videói, jó átfedéssel Ramanival és Pál Ferivel, határozottan magyar valóság színezettel.

    Nekem és feleségének nagyon sokat segítettek.

    Daniel WhirlpoolMind

  • Eastman

    őstag

    válasz RubbishBin #418 üzenetére

    Türelmet, kitartást, jobbulást!

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz RubbishBin #418 üzenetére

    Nem is nagyon értem, ha ő a borderline, miért neked kellene öngyilkos hajlamodnak lenni?

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Aktív témák