Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz tlac #44 üzenetére

    ha azt nézed, hogy az infrastruktúra ki van építve, az isp-k mindent blokkolnak, amit előírnak nekik, a döntési folyamat kész és működik, akkor igen, használják.
    ha azt nézed, hogy ebben a pillanatban még nem túl sok oldalt blokkolnak, akkor még nem véres a helyzet, de ez nem jelent semmit, mert egy pillanat alatt be lehet izzítani a készenlétben álló rendszert.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz tlac #51 üzenetére

    "szóval nem vagyok benne biztos, hogy egy pillanat alatt be lehetne izzítani": technológiailag nincs mit izzítani rajta, egy működő rendszerről van szó.
    beizzítás alatt azt értettem, hogy mikor mennek el annyira a döntéshozóknál, hogy a kezük ügyébe rakott piros gombot elkezdjék nyomogatni. ha átszakad az a morális gát, hogy politikai célra ilyet nem illik használni, akkor elkezdhetik beleszórni a linkeket, és a rendszer le fogja tiltani.

    amiről én tudok, az online fogadási portálok tiltása. erre elvileg az az indok, hogy a szerencsejáték nálunk állami monopólium a törvény szerint és csak az végezhet ilyet, akinek van rá koncessziója. ez egy határeset szerintem, mert itt nem arról kell vitázni, hogy jogszerű-e a tiltás, hanem arról, hogy a monopóliumot kijelentő törvény jó-e, és a tiltás csak egy eszköz a végrehajtására.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák