Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e-newsee

    addikt

    válasz kenwood #10 üzenetére

    És így lehetne világméretű gazdasági összeomlást csinálni úgy kb 14 perc alatt.
    Levágni egy szolgáltatót a netről, ha nem tilt ki azonnal egy usert? Aztán a vétlen userek utána mit csinálnak? Akik között van rengeteg cég, akik termelik a gazdaságnak a hasznot. Ez azért nem olyan egyszerű. A te példádnál maradva ez olyan lenne, mintha, miután betörték éjjel az összes lámpát a kocsidon, de te annak ellenére elindulsz vele, akkor nem engdnék forgalomba az összes autót a megyében. Beleértve a futárokat, buszokat, postást, taxit, halottaskocsit, mentőt, kamoint, stb-t. Ez nem így működik. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz kenwood #12 üzenetére

    Tudok szöveget értelmezni, de nem fogalmaztál világosan. :) Ha így írod le, ahogy a válaszodban, akkor egyértelmű, mire gondoltál.
    Ettől függetlenül szerintem kivitelezhetetlen lenne. Ha csak abba belegondolsz, hogy maga az internet fizikai kiépítése is milyen lassan halad még nálunk fejlettebb régiókban is, illetve néhány helyen még itt Mo-on is fejlett városokban, mint Budapest, Győr, Pécs, vagy bármelyik várost említhetném, ahol egy kicsit is kertvárosias részben van kb egy sufniszolgáltató, aki ad neked nagy duzzogva 40-50Mbitet 5000 Ft-ért, addig az extra biztonsági dolgokról beszélni felesleges. Nem beszélve arról, hogy mekkora a hajlandóság bármilyen legális dologra, ami az internettel kapcsolatos (filmek, játékok, szoftverek, zene, könyvek, stb), pláne ezen feketézések felderítésére hatósági szinten, akkor belátható, hogy a teljes szabályozás sem kivitelezhető. Addig nem, amíg kb nyíltan működhet bármilyen torrent oldal arra hivatkozva, hogy ők csak platformot biztosítanak, a tartalom a felhasználó felelőssége, illetve néhány mondvacsinált feketelistát beraknak a szabályzatba, hogy minek a megosztását tiltják. Eleve itt kellene elkezdeni.
    De tegyük fel, hogy nekiállnak a módszerednek. Az itt nálunk Mo-on úgy működne kb., hogy a biztonsági berendezések, szoftverek, szolgáltatások árával jól megszervezett pályázatok keretében úgy húznák le a felhasználót, mint a fene. Közben meg az aktuális kormányzat szépen betekintést kapna a felhasználók teljes internetforgalmába. Mindezt úgy eladva, hogy ez valójában neked jó.
    Még egyszer megjegyzem, SZERINTEM. De lehet, hogy pesszimista vagyok. :)

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • Silεncε

    őstag

    válasz kenwood #10 üzenetére

    Több sebből is vérzik ez az elképzelés. Mit csinálsz a titkosított adatforgalommal? Hogy nézed meg? Mivel elemzed az adatokat? Ki fogja tiltani a szolgáltatókat ha nem teljesítik a felhasználótiltást és hogyan?

    Ezek helyett inkább arra kéne ráfeküdni, hogy a neten logó eszközök normálisan frissítve legyenek. Lóg a neten több százmillió Androidos eszköz, ami az életben nem kap frissítést a gyártótól, miután elhagyta a szalagot, mert inkább fossák ki az újabb modelleket, minthogy a regebbihez supportot adnának. És akkor itt a divatos smart forradalom, több milliárd eszköz szabadul rá a netre, amik soha a büdös életben nem fognak patcheket kapni, tökéletes célpontok lesznek a botnetek építéséhez

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz kenwood #10 üzenetére

    Szerintem az internet a mai formájában már menthetetlen.

    Én inkább egy whitenet-ben látnám a lehetőséget, a mostani félszabályzott, szürke internetet használva egy plussz rétegbe kapcsolódnának be a felhasználók, ahol nincs cookie, nincs reklám, nincs tracking, nincs villódzó grafika, cserébe van tömény információcsere, intelligens fórumok, vitaterek, normális termékleírások, korrekt boltok, stb stb. még sorolhatnám.

    A mai szürke interneten maradna a mostani szenny, poresz, stb, a darknet maradna az, ami most is (amúgy fogalmam sincs, miért dark valami, ha totálfatális szabadságot engedélyez a rajta lévőknek, bár az tény, hogy kicsit MadMax feeling kezd lenni a neten) ..

    Szóval egy OpenVPN account mindenkinek egy személyi igazolványhoz vagy bankszámlához kötött hitelesítést követően, felcsattanni X nevű hipertiszta VPN szolgáltató által adott netre, akinek nem mellesleg full transzparens és opensource, valamennyire deanonimizáló algoritmusa van minden egyes hozzá behívó kapcsolatra, agyon van szűrve, akár egy tök új protokoll is jöhetne, nem tudom.

    Csak kőkemény ellenőrzés mellett valósulhatna meg, de én támogatnék nagyon egy ilyet. Ellenőrzésen nem a személyekről adatgyűjtésre és harmadik félnek eladására gondolok, természetesen, hanem szabályok felállítására és - főleg technológiailag, de jogilag is - betartatására.

    Volt régen a BBS. Micsoda klassz éra volt, istenem. Vagy mikor kölyökként bementem faterhoz a cégbe, ahol 100 fő csücsült egy (!) ISDN vonalon és egy kőkorszaki, csak formázásból és két-három kisebb képből álló HTML levánszorgott Netscape alatt, na az volt még a másik, a tiszta internet, a legelején ... Infótömeg mindenhol, a Yahoo is úgy-ahogy találgatott, ha kerestünk, imádtam. Volt IRC, volt ICQ és direkt fájlküldések a havernak, ma meg .... ???

    Aztán kurvult az egész. DE NAGYON. :( :(((

    Kell "valami más". Amivel senki nem tud visszaélni. Akármilyen technológia is legyen. (Azért egy internetre ültetett, meglévő kütyükkel kompatibilitás nem ártana amúgy, de szigorú határ a kettő között).

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz kenwood #10 üzenetére

    engem mindig meglep, hogy ennyire tájékozatlan emberek neteznek és fórumokban hozzászólnak, ráadásul időnként szakmai témákban.

    hint: amiről írtál, hogy szerinted hogy kellene, az legalább 20 éve így működik itthon.

    következmény: egy hete habverés folyik ebben a topicban, nem komoly beszélgetés.

    természetesen nem volt emiatt világméretű gazdasági összeomlás, nem kellett törvénytelenül forgalmat elemezni, stb. semmi olyan marhaságot se kellett csinálni, mint amit itt összehordtatok.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák