Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • edward2

    addikt

    válasz 8th #98 üzenetére

    Jó hülye példát hoztál fel, de rendben van.

    Akik halálos betegek azok miért is ölnék meg magukat korábban? Megpróbálják az utolsó óráikat hasznosan kitölteni.

    Milyen esélyt adjon magának? Te tisztában vagy azzal ha el akarnak rakni akkor azt meg fogják tenni? Tudod milyen hatalommal nézett szembe mint kispista? 35(!) év? Felfogtad te ezt? (tudod mennyit kapott a norvég mészáros? Anders Breivik?) Végülis halálra ítélték. Itt nem arról van szó szerintem, hogy ő hátradőlt és azt mondta ne büntessék meg, de 35 év ráadásul olyan anyagért amit maga a JSTOR is közzé tett később?

    De tanulmányozd a történetét R. Budd Dwyernek. Nem véletlenül írtam ide, mint hasonló esetet.

  • keopsz

    HÁZIGAZDA

    válasz 8th #108 üzenetére

    nosigen, vmi "hasonló" "példát" hoztam volna én is.. egyébként ebben a vonatkozásban teljesen tisztán hajlok rá, h az abortuszt az eutanáziával szembe téve arra jussak, pont azért nem támogatom eleve az elsőt, amiért a másodikat meg igen, mert közös vonásuk, h maguktól egyértelmű véget érnek, azok az önműködő folyamatok, amelyek kapcsán ezek az aktusok szóba kerülnek, csak míg az egyikből nem sokkal később mindenképp egy ember lesz, a másikból ugyanilyen módon, csak egy rakás szenvedés árán egy halott, és ha az emberséget teszem felülre, akkor a) nem, e) meg igen.

    [ Szerkesztve ]

    cantante di sampietrini

  • edward2

    addikt

    válasz 8th #108 üzenetére

    Igen csak a te ismerettségi körödben történik ilyen... attól mert én nem élből a személyes tapasztalatommal állok elő nem jelenti, hogy nem történt ilyen.

    A két dolog összehasonlíthatatlan ennek ellenére 35 év börtönt józanul nem hiszem hogy kevésbé embert próbáló mint betegen meghalni.

    Amúgy csak arra a kérdésemre válaszolj: szerinted miben kellett volna reménykednie? Lehet itt szakértesz, de hasonló helyzetben lehet te se tennél máshogy.

    Amúgy ha már ennyire filozofálunk. Amikor beteg vagy és meg fogsz halni biztosan akkor az egész családod melletted lesz. Ha börtönbe kerülsz főleg 35 évre elfordul tőled mindenki. Kitaszított leszel. Nem a beteg ágyadnál fognak érted sírni. És hogy mi a különbség halál és halál közt. Ha 62 évesen szabadulsz elvesztetted az egész életed börtönben töltve. Ugyanúgy halott vagy csak még várnod is kell rá.

  • emvy

    nagyúr

    válasz 8th #133 üzenetére

    A depresszio egy betegseg. Szoval a gyavasagrol/batorsagrol szolo szep hosszu iromanyod mehet is a kukaba.

    while (!sleep) sheep++;

  • dabadab

    titán

    válasz 8th #133 üzenetére

    "Egyszerűen nem tudom elképzelni azt az élethelyzetet, hogy önszántamból eldobjam az életem."

    Mert nem vagy depresszios. Hajlamosak vagyunk elfeledkezni arrol, hogy azok a mindenfele lottyok, amik aramlanak a testunkben meg plane az agyunkban, nagyon durva drogok, ha felborul az egyensulyuk (foleg, ha durvan), annak nagyon cifra eredmenye tud am lenni. Ha lattal mar beekizett tizenevest, akkor kb. el tudod kepzelni, ugyanis nala osszesen annyi tortenik, hogy a szervezete a szokasosnal tobb dopamin meg szerotonint bocsajt ki, aztan ez boven eleg ahhoz, hogy a legsotetebb maffiozot is felebaratjakent olelje a keblere, ami egyebkent valoszinuleg eszebe se jutna - na, a depresszio kb. ennek a negativja.

    "Feltételezem a várható következményekkel is tisztában volt."

    Valoszinuleg nem, ugyanis erosen ugy nez ki, hogy az ugyben eljaro ugyesz a politikai palyafutasanak elokeszitesehez keresett egy remek kis ugyet es pont ez talalta meg.

    DRM is theft

  • keopsz

    HÁZIGAZDA

    válasz 8th #133 üzenetére

    ..sztem ne ítélkezzünk, nem tudjuk, milyen volt aaron swartznak lenni, milyen félelmei voltak, mi nyomasztotta és miért. az is lehet, h konkrétan semmi köze a lebegtetett büntetésnek ahhoz, ami történt, elég magányos figurának tűnik, két kislánya pl. még véletlenül sem volt, mint a barátodnak, pedig abból sokat lehet meríteni.. linkeltem korábban egy másik blogbejegyzését, láccólag elég közelről volt érintve, én ismertem hasonló, nagyon tehetséges embert, aki józanul élni akart, aztán mégis túllépett egy határon. nem gyáva volt, csak gyenge/beteg.

    [ Szerkesztve ]

    cantante di sampietrini

  • emvy

    nagyúr

    válasz 8th #137 üzenetére

    Attol, hogy valakid erintett, meg lathatolag nem vagy tisztaban vele.

    Dabadab: ami meg kulonosen erdekes, az az, amikor valakinek pl. pajzsmirigy-tulmukodese van, porog, dumal, nem bir magaval evekig -- amig eszre nem veszik. A doki beallitja a hormonszintjet, es utana (foleg kozben) egy negyed sebesseggel uzemelo emberre valik, total mas szemelyisegnek tunik. Pedig ez kontrollalt beavatkozas, es vegulis csak egy hormon.

    while (!sleep) sheep++;

  • Gergő_

    őstag

    válasz 8th #137 üzenetére

    Nézd, az látszik hogy nem tudsz sokat erről a betegségről.
    A 26 éves Aaron, talán két éve maga alatt volt, amióta lebukott, nem tudjuk hogy otthon milyen a hierarchija náluk, vagy ha vallásos akkor a közösségben, ez milyen változást vitt végbe, de az a csodálatos karrier amit gyerekkora óta felépített beszennyeződött a nem jogerős ítélet által, innen már nem volt feljebb, csakis lejebb. Lehet hogy így gondolkodott...

    @dabadab

    Értem amit írsz de nem teljesen értek egyet.

    Az hogy az adóból finanszírozva lett a kutatás, akármi, szerintem nem zárja ki a szabadalmi jogot a terjesztésre. A mégegyszer elég relatív. Meg ez az egész, hogy kérjenek bármit a publikálásért vagy sem.

    Ha az összeesküvés vonalat erőltetjük. :) Volt félnivalója egyeseknek, ha ez a srác képes volt 4,5 millió dokumentumot kiszellőztetni, jó utódja lett volna a szerencsétlen, meghurcolt Manningnek akit kémnek állítanak be. Ő is ugyanúgy az igazság szolgálatába állt... :D
    Namost Manning egy mártír akiért sír a világ. Mégegyre nem volt szükség(ez a srác sokmindenre volt képes), és ki tudja... ezt talán Aaron is belátta.

  • edward2

    addikt

    válasz 8th #133 üzenetére

    Légyszíves járj már utána R. Budd Dwyernek. Arról beszélek neked, hogy egyes bírósági perek esetén látod, hogy nincs esélyed, mert mondjuk a vádnak olyan támogatottsága van.

    Két olyan dolgot hasonlítasz össze ami köszönő viszonyban sincs egymással. Pl ha az ismerősöd gyorshajtásért 35 év börtönre akarnák ítélni úgy hogy a vád mögött közel a magyar kormány erősségű támogatás áll lehet ő is öngyilkos lenne aznap, mert képtelen lenne elviselni az igazságtalanságot.

    Az a baj, hogy az egész kommented sületlenségeket állít vele kapcsolatban. Warezolás. Olvasgass már kicsit az ügyben ott kezdődik, hogy még hacker kódot se használt. Az összes dokumentumot amit megszerzett jogosan töltötte le a gépére. A rendszerben nem volt se captcha se semmilyen spam szűrés ő meg írt egy 3 soros scriptet hogy mindent töltsön le. Nevetséges vagy.

    Attól, hogy nem tudod elképzelni még ott van. Olvasgass a depresszió/ reménytelenség témájában. Teljesen normális emberek követnek el öngyilkosságot lehetetlen élethelyzetbe kerülve. Pont ezért, mert normálisak és számukra egyszerűen sokkal lesúlytóbb a kialakult helyzet amivel még soha életükben nem találkoztak. Beszűkül a tudatuk és képtelenek kiutat találni. Leggyakoribb példája anyagi nehézség és az még kb. sehol sincs egy 35 éves börtön büntetéshez.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz 8th #210 üzenetére

    A tény az, hogy a JSTOR azért kért pénzt, amelyért már egyszer fizettek.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák