Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Én nem látom azt, hogy az EU rövid időn belül fel tudja venni a versenyt az élvonali bérgyártó cégekkel, akármennyi pénz is legyen mögötte. Meg lehet nézni, ott az Intel, nem ma kezdték a mikrochip gyártást, pénz is van bőven, mégis nagy fejtörést okoz nekik, hogy 14 nm alá vigyék a gyártást.

    De egy másik példa a Samsung, a koreaiak sem kismiskák, ha félvezetőgyártásról van szó, mégis először olyan hírek keringtek, hogy a Samsung 8 nm-es nodján nem olyan jó a kihozatal, mint a TSMC-jén.

    Szóval ez elég behozhatatlan hátrány véleményem szerint, hacsak nem 300 nm-en akarnak gyártani(ez nyilván túlzás, de értitek a lényeget).

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz UnA #7 üzenetére

    Nyilván ne értsetek félre, én is örülök neki, csak szerintem eszméletlen pénzt kell beleinvesztálni ebbe és még úgy is kérdőjeles, hogy nálunk mi fog kisülni belőle, tehát szkeptikus vagyok.Amerikának is évtizedes tapasztalata van már ezzel, mert bár nem közvetlen ott helyben gyártják, de ott terveznek sok chipet, így a felsőoktatás meg minden ami kell hozzá, be van rendezkedve arra, hogy kiszolgálja az ipart.

    Egy olyan helyen, ahol nincs hagyománya a félvezetőgyártásnak és így a kellő tapasztalat sincs meg hozzá illetve a felsőoktatás sincs felkészülve erre, szerintem egy kisebb bravúr kéne hozzá, hogy belátható időn belül ledolgozzuk ezt a hátrányt.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Új hozzászólás Aktív témák