Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyberius

    aktív tag

    válasz orbano #24 üzenetére

    Azt, hogy mi az államigazgatás hozzáállása. Ha pl. én betelefonálok a rendőrségre, hogy láttam egy kamiont erőszakosan előzgetni, ez és ez a rendszáma, tudod mit mondanának a rendőrségen (miután 5-10 perc várakozás után kapcsolnak végre, és elmondhatod, mi a helyzet)? körberöhögnének. És ha egycsapásra jó ír polgárok lennénk, és mindannyian, akik tapasztaljuk ezt a magatartást, betelefonálnánk, akkor sem változna a helyzet. Példádnál maradva, nálunk nincs "dangerous driver" cím. Közl. szabs. elj. van, és még az is csak extrém esetben járhat azzal, hogy emberünk elveszíti az állását. És még ott is lusták a rendőrök dolgozni, ahol van bizonyíték, lásd még a villamossínekre parkoló Passatos esetét, akit simán elmeszelhettek volna közérdekű üzem működésének megzavarása miatt, ehelyett közúti közlekedés gondatlan veszélyeztetése miatt indítottak eljárást, ami max 30000 Ft büntetési tétellel járhat.

    És ne az embereket hibáztasd, amiért apatikusak, mert erre kondicionálnak minket. A telefonos várakoztatással, a "körberöhögéssel" - na jó, effektíve nem fogják kiröhögni a betelefonálót, de hányszor hallottam róla, hogy gyakorlatilag a rendőr megpróbálta lebeszélni az állampolgárt a feljelentésről, mondván, h úgyse lesz meg az elkövető) pl. De ott van még a tévériportert üldöző *CENZÚRÁZVA*bűnözők esete is, amikor a riporter ellen indítottak eljárást, amiért vezetés közben segélykérő hívást merészelt intézni a rendőrségre. Bizony, a törvénytisztelő polgár Magyarországon egy telefonhívás miatt is bajba kerülhet.

    Úgyhogy mielőtt kollektíve letolsz mindenkit a jogállam és a civil kurázsi hiánya miatt, gondolkozz el azon, hogy miért is romlott idáig az emberek hozzáállása.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák