Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skecher

    tag

    válasz BoBo_natale #65 üzenetére

    svájcban detto...annyi hogy csak kártyával lehet ott fizetni...

    amugymeg természetes hogy megosztja a népet a dolog, mint ahogy itt a fórumon is..szvsz akár hasznos is lehet, ha nyilvántartásra használják, ami (nem feltétlenül) jár együtt a pedagógusok hanyagságának emelkedésével. az tuti, hogy alaposan körül kell járni a témát és szigorú szabályozást adni neki, mielőtt bevezetnek egy ilyen rendszert.. :)

  • Skecher

    tag

    válasz sbazsi #68 üzenetére

    Azért ne beszéljünk el egymás mellett én ezt nem mondtam, hogy jó lenne....lehet, hogy nem eléggé fejtettem ki, egy olyan alternatívát tudnék elképzelni, aminek a technikai része sem túl bonyolult: ott van e a gyerek vagy sem...nem hinném, hogy a cikkben leírt eszköz pontos helymeghatározásra is képes (ellenben, ha igen, sorry), szóval a gyerkőcöt így is meg kéne keresni... :DDD félre ne érts nem pártolom én sem azt, hogy legyünk állandó megfigyelés alatt stb., sőőt... ;] csak arra próbáltam célozni, hogy akár egy hasznos dolgot is ki lehetne hozni belőle...

    Itt is az oviban akarják kezdeni, aztán mire eszmélsz, már mindenhol hordja. hát nemtudom, szerintem ettől még igen messze vagyunk, főleg ha globális szintről beszélünk, a fél világ (köztük én is) fellázadna ha egy ilyen rendszert pölö kötelezővé akarnának tenni...felesleges is szerintem ilyen találgatásokba bocsátkozni, a szegényebb országokban ez szinte megoldhatatlan lenne...felesleges sztem ilyen összeesküvés elméleteket gyártani...ezt a pénzt, amit erre a projectre fordítanak nyugodtan 1:1-ben át lehetne utalni az éhezőknek...szép,szép, még akár(!!) hasznos is lehet, de jelen pillanatban nem erre van szüksége a világnak, eddig is felnőttünk nélküle...

    mondj egy olyan megfigyelőrendszert, amit csak arra használnak, amire kitalálták. igazad van, de az ember találékony...

    de ez csak az én véleményem! peace

    [ Szerkesztve ]

  • Skecher

    tag

    válasz sbazsi #71 üzenetére

    az egész hozzászólásomat tekintve nem a lényeget vetted ki a dologból... :( az eddigi tapasztalatok alapján akkor ne is internetezzünk, azt is a hadseregnek fejlesztették ki először... :U
    röviden itt arról van szó, hogy Te élből elítéled ezt a technológiát én pedig nem (először megvárnám mit hoznak ki belőle)...ennyi...amint láthatod hoztam mellette és ellene is érveket... :U
    mindegy, azt hiszem abban egyet érthetünk, hogy jelen pillanatban nem erre van szükség... :)

  • Skecher

    tag

    válasz sbazsi #74 üzenetére

    Vazzeg, Neked mániád kiforgatni másnak a szavát? egy szóval nem mondtam hogy nem értesz valamit a hozzászólásomból, egyszerűen csak annyit, hogy nem azt a részt ragadtad ki amit szerintem ki kellett volna... :U
    az óvodás korosztályba tartozó gyerekeket egy olyan trikóval látják el, melybe egy RFID-chipet varrnak bele, hogy mindig tudják, merre kóborolnak a nebulók az épületben, illetve a wifivel kapcsolatot tartó kis eszközök jelezzék, ha a gyerkőc elhagyja az intézmény területét. igen, sorry, egy cikket csak egyszer olvasok el, nincs nagyon időm ismételgetni, ezek szerint még feledékeny is vagyok... de ez egy kicsit paradox nekem, minek pontos helymeghatározás egy óvodában?? :F mint mondtam, azt egy teljesen életképes alternativának tartom hogy jelezze az eszköz, hogy a gyerkőc az óvodán belül van e vagy sem illetve nyilvántartási/adminisztratív szerepet töltsön be...de azt, hogy melyik teremben, vagy épp a wc-n ül-e...nemtudom ezt a készítők mennyire gondolták komolyan...
    igen, most még a ruhába tervezik, aztán majd valaki ki találja, hogy a bőr alá kell, mert azt nem tudja levenni... ez meg egy újabb vízió...nyilván, bizonyos oldalról nézve az lenne a legcélszerűbb ha tényleg bőr alá kerülne...DE! ettől még igen messze vagyunk, attól meg végképp, hogy egy ilyen rendszert kötelezővé tegyenek! Az említett óvodában valószínűleg bevezetésre kerül, ha Neked nem tetszik nem oda járatod a gyereked és ennyi...
    én pedig nem vennék ilyet, mert nem is kapható, az óvoda adja a kölköknek... :U

  • Skecher

    tag

    válasz sbazsi #78 üzenetére

    Megtörtént. Kérlek kiemelnéd a cikk azon részét, mely alátámasztja annak az ellenkezőjét, mely szerint a bőr alá tervezett chip nem csak egy vízió? És most kérlek ne azzal gyere, hogy mélyen tisztelt :DDD Arnold úr megvétózta az erről szóló szavazás azon részét, mely szerint a nem bőralapúakat ne tiltsák be...valóban nem egy vízió, hiszen volt erről egy szavazás, de még a felsőbb vezetés is halottnak ítélte meg a dolgot, vagyis?...tehát akkor mire alapozod, azt hogy hamarosan ebből lesz valami? köszönöm.
    az pedig, hogy ilyen kötekedő megjegyzésekkel indítod illetve zárod a mondanivalód, hát nem is tudom...főleg azt alapul véve, hogy a szavak kiforgatását nem a hozzáértésedre írtam, ha figyelmesen elolvasod a hozzászólásokat...a fórum pedig azért van, hogy véleményt cseréljünk (nem pedig a sajátunkat fogadtassuk el másokkal), tehát ha nem tetszik, így jártál. ha neked nem tetszik, hogy én élből nem ítélem ezt el (kérlek olvasd el figyelmesen eddig hozzászólásaimat, a nem ítélem el, nem egyenlő azzal, hogy tapsolva támogatom az ötletet, sokkal fontosabb dolgok vannak ennél a sz**nál, amiről most vitáznuk) azzal ha a fejed tetejére se állsz se tudsz mit csinálni, én így gondolom Te máshogy, kész, pont. mindenesetre hű vagy az aláírásodhoz...Fárasztó...

  • Skecher

    tag

    válasz tobal #82 üzenetére

    Valóban nem követem, jól látod és a cikkből sem derült ki! Mindenesetre köszi az infot! :) Egyébként tényleg meghökkentő a visszaélésekre való gondolatod! :Y Ezek szerint jártas vagy a témában, egy kérdésem lenne: maga a technológia (a bőr alá ültetésre gondolok) mennyire nőtte ki magát? illetve a személyiségi jogokkal ez hogy jön össze? :F sorry, de valahogy nekem most még nem jön össze a kettő, hogy ekkora biztonsági kockázat mellett egy ilyet tömegesen bevezetnének...bár a bűnözökön szívesen látnám :DDD

    sbazsi: ebben osztom az álláspontodat, nem látnám szívesen, bár szerencsére nem olyan területen dolgozom, ahol lenne értelme ilyet bevezetni. nagyobb munkahelyeken ez csak a rabszolgahajcsároknak kedvezne... :( ellenben ha csupán biztonsági szerepet töltene be, lurkók, bűnözők stb. nem lenne ellene kifogásom. ezért írtam, hogy megvárom mit hoznak ki belőle...ha kötelezővé tennék, még jobban tiltakoznék ellene mint most Te. :D :)

  • Skecher

    tag

    válasz ddekany #95 üzenetére

    :DD hát ezen behaltam.

    kösz mindenkinek a választ így már úgyahogy világos a technológia ezen része.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák