Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz razorka777 #61 üzenetére

    „A film és zene az a kikapcsolódás egy formája, nem létszükséglet, ha megtehetem megveszem/megnézem, ha nem akkor nem.”

    Hallottad már azt, hogy az ingerszegény környezet és a depresszió között szoros összefüggés van? Ha elvonulsz egy tanyára, élettárs és szórakozás nélkül, tengeted az életed a négy fal között, akkor kvázi vegetálsz, és egy idő múlva nemhogy beszélni és írni felejtesz el, szellemileg is leépülsz, a továbbiakban a társadalom hasznára nem válsz. A kikapcsolódás élettani szempontból legalább annyira fontos, mint a táplálék, a hajlék, vagy a munka. A mozgás, a sport is. Egyiket sem lehet tartósan megvonni, abból jó nem származik.

    A szórakozást, kikapcsolódást is nyugodtan számod rezsinek a fűtés, ruházkodás és kaja mellé. Az nem emberi élet egyelőre, csak állati szintű vegetálás. Az állat is eszik, elhúzódik a vackára, hogy tudjon pihenni. Ennyi a kaja és lakás. Nagyon messze van még az emberi élettől.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Hadeska22 #76 üzenetére

    „Aki Photoshoppal (CS6) szeretne foglalkozni.. az mit csináljon ? (…) Gondolom zsebből kicsengeti azt a 300-350kt...”

    Na, most ez pont egy rossz példa volt, mert amióta létezik Creative Cloud, azóta havi 5 dodóért lehet Photoshopod! Az havonta egy szombati sörözés ára, nem mellesleg egy apróbb munkával vissza is kerested. Nem kell a háromszázezret kipengetni, nem kell upgrade-re sem költeni százezret, mert ha kijön az újabb verzió, akkor azt használhatod a CC előfizu keretein belül.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Stauffenberg #150 üzenetére

    „Ez így van, de remélem nem azt a következtetést akarod levonni ebből, hogy amire szükséged van azt nyugodtan lophatod. :)

    Nem, ezt a következtetést te vontad le, nekem eszem ágában sem volt ilyet írni, nem is írtam, és nem is fogok. Ne állíts hamis dilemma elé; ne tégy úgy, mintha csak ez a két véglet létezne, és egyik álláspont védésével automatikusan tagadjuk a másikat! Én arra reagáltam, aki elbagatellizálja a kikapcsolódás létjogosultságát az emberi életben.

    Azt pedig, ne haragudj, de nem tőled kérdezem meg, hogy szerinted mi volna számomra a kikapcsolódás legcélszerűbb formája! Van akinek a futballozás, van akinek a festegetés, van akinek az autó bütykölés a szórakozás netovábbja. Ne te szabj fontossági sorrendet, hogy melyik a jobb, hasznosabb! Kinek mi. Ha valaki a fejére húzza a tévét, és attól boldog, abba senkinek semmi beleszólása nincs.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz priti #174 üzenetére

    Hm. Akit annyira érdekel a Photoshop, hogy birtokolni szeretné, vagy kizárólagosan vele dolgozni, az jó eséllyel figyeli az ezzel kapcsolatos híradásokat, esetleg fel van iratkozva a Szoftver.hu hírleveleire, amelyekből informálódhat az aktuális akciókról, trendekről. Elég sokat cikkeztek az elmúlt években arról, hogy a jövőben az Adobe kizárólagosan előfizetéses formában kínálja értékesítésre a szoftvereit. Ha pedig nem azt vered a Google-ba, hogy „Adobe CC torrent”, hanem azt, hogy „Adobe CC előfizetés”, akkor – láss csodát! – ezeregy tájékoztató weboldalt találsz az árakról és az előfizetés módjáról (amely nem kizárólagosan PayPalhoz kötött), méghozzá magyar nyelven.

    Én is értesülök róla, hogy mik az aktuális trendek a játékpiacon, pedig elhiheted, egyikkel sem játszom, egy pillanatra sem érzem szükségét, hogy azzal töltsem az időm. Mégis tudok róluk.

    De ezt az egészet OFFba teszem, mert szoftverről egyébként sem szól a vita.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz priti #177 üzenetére

    Kifogás. Kifogás. Kifogás. Nem akarom itt tovább gördíteni az off témát, de valamit még mindenképp hozzá kell tennem.

    Magyarországon van Adobe márkaképviselet. Konkrétan a Trans-Europe Kft. által üzemeltetett Szoftver.hu weboldalon minden ezzel kapcsolatos segédletet megtalálsz, amennyiben Adobe szoftvert kívánsz venni vagy újabban bérelni. A világ piacvezető szoftvereinek jó eséllyel van disztribútora Magyarországon, azért nem Afrikában vagyunk a szavannán. Elegendő olvasni meg írni tudni, írsz nekik egy mailt, hogy segítsenek, mert nem boldogulsz, és csak ukrán ékírással tudod magad megértetni, segíteni fognak. Mindenben.

    És ezt nem evidenciaként kell tudni, csak keresni. A Google meg fogja neked találni a jó megoldást. Nekem nincs gépjárművem, nem is vezetek, mindazonáltal elég hamar ki tudnám deríteni, hogy hol és mennyiért kapok szélvédőt vagy komplett elektronikát tetszőlegesen kiválasztott autóhoz. Ne mondd már, hogy ez ilyen nehéz!

    A lényeg: kapni lehet. Kifizetni pedig bármilyen banknál vezetett folyószámláról lehet. Akár csoportos beszedési megbízással is, mint a villanyt meg a gázt meg a többit. Nem kell hozzá PayPal, sem American Express, sem dombornyomorított kártya, sem semmi fölösleges faxni. Kifizeted forintban, a bank kis hasznot leemelve átkonvertálja dollárba vagy euróba, ahogy jobban tetszik.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák