Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kokobe

    senior tag

    válasz zimi1991 #18 üzenetére

    Miért épp a samsung sajnos pont nàluk nincs semmi ìgéretes egy pana cz950-es màr annàl inkàbb de olyan picsa dràga hogy inkàbb hasznàltan egy 65vt60 csak sajna arra sincs keret ! :D

    <---AMD___ATi--->

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz zimi1991 #18 üzenetére

    "Végülis igazad lehet viszont az lg oledje nem igazán tetszik, meg maga az lg sem..."

    Mi nem tetszik benne? Nehogy azt mond nekem, hogy 4K-n kilátod a fehér pixelt is... Ha meg csak a cég nem tetszik, az nagy szűklátókörűségre vall. Nem a céget kell megítélni érzelemből, hanem a terméket amit kihoz. Ha ez egy működő OLED panel, amiben úgy tűnik kiküszöbölték az égető problémákat, akkor az LG az egyetlen út. Amíg nem tolnak bele kékké konvertáló kvantum dotot, addig a kevert fehér lesz az egyetlen út.

    Mozgásmegjelenítés témakörben pedig megvilágosodtam a múltkori 4K-s "házitesztnél"... Ennek a technológiának soha nem lesz olyan mozgásfelbontása, mint a plazmának, mert az impulzusos megjelenítő. Más egyszerűen. Ha kitalálnak rá valami csalást, akkor oké, de most nem ezen fog múlni... Az is kérdés, hogy mit értünk mozgásfelbontás alatt? Csak egy illúzió, egy 24p-s filmnek csak a plazma vibrálása miatt volt olyan a mozgásfelbontása. Ez nem tartalmi felbontás, mert nincs plusz képi információ. Rá lehet fogni, hogy vizuális persze...

    A mai nagyrészt LCD-n élő generációnak nincs is igénye nagyon erre a vibrálásra (még ha nem is lehet észrevenni). Szerintem aki LCD-ről vált OLED-re soha nem fogja észrevenni a statikus képek váltásából eredő (plazmához képest gyengébb ) mozgásfelbontást. Szóval pech, BFI-t elvileg nem raknak bele, más javító eljárást nem tudok elképzelni, mert nem impulzusos megjelenítő. Panasonic lehet kitalál majd erre is valami varázslatot az LG panelein, jónagy plusz felárért....

    De az is lehet soha nem lesz többé plazma mozgásfelbontás. Pont.

    Simán lehet, hogy 15-20 év múlva is a plazmák mozgásfelbontásáról fogtok nosztalgiázni az OLED cikkek alatt, mikor már rég kimúlt az utolsó plazmoszaurusz is :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák