Új hozzászólás Aktív témák

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz axioma #158 üzenetére

    Te írtad ezt: Nem tudod ezekbol a sorokbol kihozni a csalast (mind1, hoghy ado, vagy most mar ktgvetesinek hivjak), mert az elhallgatas akkor van, ha _kerdeznek_, es te valótlanul valaszolod azt, hogy nem tortent valami.

    Erre írtam, hogy ez nem elhallgatás hanem valótlan nyilatkozat.

    Sajnos sokan nincsenek tisztában a folyamatokkal, kötelezettségekkel, 10 évig voltam finánc (igaz külkerben, de magánforgalom is volt nálunk) anno mikor még nem NAV-nak hívták.MInden áru ami bejön vámáru mindaddig míg nem vámkezelik és a felmerült közterheket ki nem fizetik rá. A vámkezelés napjától számított 5 évig a be nem szedett közterheket utólag is lehet érvényesíteni illetve az esetleges túlfizetést (direkt így írom mert az érhetőbb) vissza lehet igényelni.

    A szállítmányozó nyilvántartásában szerepel minden általa szállított áru és azok számla szerinti értéke is. A tv szerint a meghatározott értékhatár alatti áruk vámmentesek és ezeket nem kell vám elé állítani. De a vámhivatal az ilyen árukat nyilvántartja és kockázat elemzés alapján választja ki a csomagokat áruvizsgálatra.

    (1) A vámellenőrzés végrehajtása érdekében a 7. §-ban említett küldeményekről az egyetemes postai szolgáltató a küldemény megérkezését követően haladéktalanul köteles adatot szolgáltatni a behozatali vámhivatal által meghatározott adattartalommal.
    (2) Az adatszolgáltatás alapján a vámhivatal kockázatelemzést végez, és kijelöli a vámellenőrzés céljából fizikailag bemutatandó küldeményeket.

    Ha megkapod cumódat fizetési kötelezettség nélkül az nem azt jelenti, hogy nem volt vámkezelve, de volt mert vámmentesen megkaptad és abban az esetben ha egy utólagos vizsgálat során ( ami nem feltétlen jelenti a személyes megjelenést, elég ha a postai adatbázist újra ellenőrzik) kibukik, hogy jött egy teló giftként, 5 évig bármikor kérhetik a pl. számlát vagy levelezést és ha te nem küldöd be és utólag a bankodnál ezt leellenőrzik akkor már valótlan nyilatkozatot tettél.Tudom ez ilyen kis értékű dolgoknál életszerútlen, de elméletileg nincs akadálya ennek.

    Becsületes cégek ilyenkor úgy csinálják ( találkoztam nagyon sokkal és legfőképpen a sokat szidott multik voltak), hogy módosítási kérelmet nyújtanak be és becsatolják a rendes számlát és kifizetik a többlet terheket. De ez érvényes akkor is ha valamilyen oknál fogva a későbbiekben a feladó jóváírt valamit. Akkor visszaigénylik a többletet. A magánszemélyeknek is meg van ugyanez a joga.

    Romanes eunt domus

Új hozzászólás Aktív témák