Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Kampó #8 üzenetére

    Persze, legyenek olcsó egerek is, de Avago 5050-es szenzorral szerelt kacatokat azért már mégse kéne tesztelni szerintem; valahol meg kéne húzni a határt, most mintha nem lenne egyáltalán. Egeres topikban tudnak ajánlani 8-10k-ért is egész jót. A tesztelt rágcsálók viszont sz@rok. Hülye voltam, hogy az 5050-es szenzor után még folytattam az olvasást.

  • SylverR

    senior tag

    válasz Kampó #8 üzenetére

    Igen, mechanikusnak kell lennie a billentyűzetnek. Kipróbáltam egyet, és tényleg jó. Van is olyan ami csak 10en pár ezer, ha nem ragaszkodik az ember a Cherryhez. Már pedig nem kell ragaszkodni. Hogy hány évet bír az más kérdés. De nem vagyok egy gépírónő, szóval talán sokat.
    Viszont aláírom, hogy 30-at 40-et billentyűzetre, egérre kiadni hülyeség.
    A teszt olvasásánál forgattam a szemem a 0.7 m/s sebességen. Nem tudom én milyen tempóval rángatom az AmmoX-em, de nem hiszem, hogy túl haladná a 0.3-at. Persze mindenki úgy játszik, és olyan perifériával ahogy és amivel akar. De ez már röhej, hogy emiatt "nem való játékra". Lehet én is kritizálnám a tesztben szereplő egeret, de én tökéletesen megvagyok elégedve az AmmoX-szel, amit tudom, hogy sokan gagyinak tartanak. Pedig jóaz.

    Nem!

  • freeknight

    őstag

    válasz Kampó #8 üzenetére

    Nem tudom, te hogy vagy vele, de én sokkal többet használom az egeremet, mint a vga-mat.
    Ettől függetlenül nem kell 50k-s egeret venni, mikor már 10k-ért is lehet nagyon jót venni. Csak meg kell válogatni, nem mindegy melyiket választod. Az egér topikban is nemrég volt egy kolléga, aki sorra linkelte be a 7-10k-s, nagyobbnál-nagyobb hulladékokat, mikor ennyi pénzből már bőven lehetne venni normális egeret is.

    Nekem pl nincsen mechanikus billem, mert (h)idegrázást kapok a hangjától (pláne, hogy napi 8-10 órában azt kelljen hallgatni folyamatosan), még sem érzem magam ettől "csicskának", jó nekem egy szinte hangtalan ollós is.

  • RyanGiggs

    őstag

    válasz Kampó #13 üzenetére

    Nem kell ahhoz 3kilót keresni, hogy 10 évente kiadjak pl egy egérre 17k-t.
    Ezt használom mindennap amikor gép előtt ülök!
    Pont amit fogok azon spóroljak?! Ez butaság.
    Hol lesz meg az a 8GB-os ram-od, amikor én még mindig ezt az egeret fogom fogdosni? Mióta ezt vettem, már 3x cseréltem ramot a gépbe. Először volt 2x2GB, aztán 2X4GB, és most 1 éve már 2x8GB-om van. De gyanítom, hogy ez az egerem lesz akkor is, amikor majd DDR5-re váltok. Szerintem pont az egérnek kell lennie a legkényelmesebb pontnak! Bill.-be pl soha nem vennék mechanikus lósz@rt, nekem itt ne kattingasson, hülyét kapnék tőle. Egy sima mezei Gigabyte 3k-s bill.-em van! Tökéletes.

    Szerk.:
    Még a hideg is kiráz tőle!
    Mi a f*szom ez, írógép!? :W

    [ Szerkesztve ]

  • RyanGiggs

    őstag

    válasz Kampó #24 üzenetére

    Persze mert "gagyit" vettél.
    Viszont ha belegondolsz az sem éri meg, tiszta matematika.
    Ha 2-3 évente lecseréled az 5-6 rugós egeredet, akkor a 3. egerednél tartasz 15-18k-nál és évben ott vagy hogy 9-10 évig használtad őket összesen! Én ugyanezt csinálom/tervezem "egy" egérrel, ami k*rva kényelmes, pontos, nem akad a zsinorja minden biszbaszba...
    Persze mindez csak feltételezés, mivel még "csak" 5 éves, még ennyit ki kéne bírnia pl a görgőjének is, stb.. Jelenleg az új mikrokapcsolókkal olyan, mintha új lenne. Szóval nincs kizárva, hogy kibír még 5 évet.

    (#25) citkar: Azon, hogy nem tudod kicserélni, nem akadály! Pl. az egyik ismerősömnek is tönkrement amikor külföldön voltam, és kérdezte tőlem most mihez kezdjen. Neten rendeltünk hozzá kapcsolókat, és elvitte egy autóriasztó berendezéssel foglalkozó céghez, ahol nyilván van ügyes kezű forrasztó emberük, aki kicserélte neki 10 perc alatt, 2 rugóért. Így összesen a felújítása 2500Ft-ba került. Neki megérte mert valami Razer egere volt, ami nem olcsó. Azóta is tökéletesen működik. (Ja és persze nem muszáj autóriasztó berendezéssel foglalkozó üzletbe vinni, bármelyik hasonló ilyen forrasztással foglalkozó céghez be lehet vinni, ahol csinálnak egyéb forrasztásokat.)

    [ Szerkesztve ]

  • Sethdobaloah

    senior tag

    válasz Kampó #13 üzenetére

    hidd el nem azon múlik :) nekem egy kukázott lenovo egerem van... Mondjuk nem is játszom kompetitív multiplayert.

    ...csak én vagyok helikopter?

  • pengwin

    addikt

    válasz Kampó #13 üzenetére

    Objektíven kijelenthető, hogy manapság a perifériák minősége van a legnagyobb kihatással a számítógépes felhasználói élményre (a háttértár sebessége mellett).

    Nem mindegy, hogy egy kis kényelmetlen szar egeret fogdosol és egy megkeményedett 10 éves gumidómos billentyűzeten pötyögsz miközben egy 19"-es PWM-es TFT monitor előtt ülsz, vagy egy kényelmes, pontos, ergonomikus formájú (ne adj Isten vertikális vagy hanyatt) rágcsálód van, egy éveken át azonos nyomáspontú mechanikus klaviatúra mellett, egy PWM mentes IPS/VA monitor előtt. Ezek sokkal jobban meg fogják határozni az átlagos felhasználói élményt, mint az, hogy Pentium G4560, vagy i5-7600 van-e a gépedben.
    Persze, van olyan helyzet, ahol ki fog tűnni az erősebb hardver előnye: de ez csak a gép előtt töltött idő töredékét teszi ki a legtöbb embernél... ellenben a perifériáid minősége és a háttértár sebessége mindig érződni fog amikor a gép előtt ülsz.

    Nem kell 50 ezres billentyűzet meg 30 ezres egér a jó felhasználói élményhez, de kategorikusan kijelenteni, hogy "perifériát 10 ezer felett sose vennék" bizony nagyon komoly öntökönlövés.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • jaffa 2843

    Ármester

    válasz Kampó #86 üzenetére

    Ahogy szar szerszámmal sem akar senki dolgozni napi 8 órán keresztül, úgy ramaty egérrel sem célszerű szórakozni. Tökmindegy milyen használati tárgyról van szó, a szar az szar.
    Ugyanolyan munkaeszköz, mint másnak egy kalapács, amiből a rosszat úgy hajítja el a munkás, mint Pars Krisztián.
    De ugyanazzal a jó egérrel ki is tudsz kapcsolódni, míg hazaérve nem biztos, hogy kalapálni van kedve a kétkezi melósnak.

    Butaságokat ne hordjunk össze, vagy legalább előtte tegyünk úgy, mintha gondolkoznánk.

    [ Szerkesztve ]

    #### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

  • pengwin

    addikt

    válasz Kampó #86 üzenetére

    Szar ember vagy és tróger munkás... de csak azért, hogy ne kelljen sokáig várnod! ;) ;]

    Komolyra fordítva a szót: igenis számít, hogy minőségi munkaeszközeid legyenek, irodában is.
    Egy rossz egér, irodaszék, billentyűzet vagy monitor ugyanúgy haza fogja vágni egy irodai dolgozó egészségét, mint egy melósét a rossz körülmények között végzett fizikai munka.
    Lumbágó, ínhüvely gyulladás, nyáktömlő elzáródás, romló látás, szar izületek... mind a rossz irodai felszerelés következménye.
    Pl. munkahelyemen is el voltak ájulva a kollégák az új hanyattegeremtől, mert ilyet még csak egy ember látott az irodából, pedig mindenki szerint nagyon kényelmes és pontos... csak hát a szar egereik miatt maximumra tolt szoftveres érzékenység és gyorsítás mellett egy apró ujjmozdulat a lépernyő másik sarkába repítette a kurzorukat. :D

    Egyébként a kétkezi melósok is szeretik a minőségi szerszámokat!
    Tapasztalataim szerint aki fusizik vagy magánvállalkozó az általában elég kényes szokott lenni a saját szerszámaira.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz Kampó #94 üzenetére

    Figy, én annyit tudok mondani, hogy nekem cseszte már el a kezem egér.... 1 hónap kínlódás volt és 5 másik egeret próbáltam ki mire rájöttem melyik ami nem bánt (és nem a legdrágábbak voltak, mert melóba egy deluxe vertical mouse, itthonra egy logi prodigy). Nem mind1 az sem hogy irodázol, mert hogy az asztalnál ülsz az egy dolog, ha papírozgatás van, akkor az aktiv egerezés/gépezés akár fele is lehet annak amit gondolnál. Ahol digitálisan van minden ott meg jóval több lesz az aktiv egerészés/gépezés.

    [ Szerkesztve ]

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • pengwin

    addikt

    válasz Kampó #94 üzenetére

    Ki beszélt itt 100Hz-es 4K OLED kijelzőkről? :F

    Nagyon el vagy tájolva az irodai felszereléseket tekintve... persze, közhivatalokban úgy működik a dolog, ahogy te is leírod. De abban is biztos lehetsz, hogy ott azért leszámlázzák majd 20 ezer forintra azt a kétpálcás egeret és billentyűzetet, meg a 20 ezres TFT darabja is 60 ezerbe fog kerülni, mire vége lesz a közbeszerzésnek...

    Privátszférában hál' Istennek azért kicsit más a helyzet... ott többnyire azért odafigyelnek, hogy a munkaeszközök megbízhatóak legyenek és megüssenek bizonyos minőséget: ez többnyire Dell, Fujitsu, Lenovo vagy Logitech billentyűzeteket és egereket, és Samsung, LG, Dell, HP, vagy Lenovo monitorokat jelent.
    Például nálunk a cégnél Logitech vezeték nélküli egereket adtak a notebookok mellé, az irodában a munkaállomásainknál pedig 22"-es, 1080p-s, PWM mentes LG IPS kijelzők vannak.

    Nyilván a privát szektorban is akadnak a fillért szekszualizáló cégek, de szerintem közel sem ez a jellemző. Ahol az IT nem csak viszi a pénzt, hanem termeli is, ott kicsit máshogy tekintenek az ilyen jellegű beruházásokra. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák