Új hozzászólás Aktív témák

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Oposzumtoszó #284 üzenetére

    Tudod, hogy milyen úgy felnőni, hogy "nem vagy normális"? Hogy úgy érzed 12-13 évesen hogy értéktelen vagy? Hogy más, hogy különc, hogy rossz? Én tudom, hogy milyen volt. Ez az érzés volt ott velem akkor, amikor teljesen elfojtottam az érzéseim, akkor amikor az öngyilkosságon agyaltam, és akkor is, amikor az érzéseim elfojtását már nem bírva a délutánjaim nagy részét párnák között alvással töltöttem. Vagy sírtam.. Vagy csak rossz volt a kedvem, esetleg állati nagy hangulatingadozásokkal küszködtem.

    Itt vagyok! Itt vagyok, mint - szerintem - egy hasznos tagja a társadalomnak. Akinek álmai voltak, vannak és lesznek. Aki IT versenyek hadára jár, mert már most építi a karrierjét. Akit megbecsülnek az iskolájában, tisztelnek az osztálytársai és tanárai. És aki nem gondolja, hogy egy tulajdonsága miatt ő nem lenne "normális". Vagy hogy deviáns és "beteg" lenne.

    Igen, a homoszexualitás előnytelen tulajdonság. Úgy, ahogy előnytelen tulajdonság lehet a vékony szálú haj, vagy a leégésre hajlamos bőr. Vagy esetleg az irigység, a kapzsiság.

    De van értelme a gyereknek azt mondani, hogy "nem normális ez a dolog"? Miért? Kinek jó ez? Attól nem lesz meleg, hogy tudja, ez egy természetes, de előnytelen dolog. Nekem is azt mondták, hogy "nem normális".

    Én rendbe tudtam magamban tenni a dolgokat, és teljes életet tudok ennek megfelelően. Évek munkája alatt sikerült elfogadnom magam és teljesnek illetve egészségesnek (!!!) érzeni magam. Hiányzik ez a fiadnak? Hiányzik ez a lányodnak? Hiányzik ez bárkinek a fiának vagy lányának? Szerintem nem, nem hiányzik!

    Írom ezt egyébként rajtad kívül másnak is, hozzátéve, hogy tudom, a véleményed nem rosszindulatú,
    nem akar senkit sem sérteni vagy bántani. Csak be akartam mutatni a másik oldalt is...

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Új hozzászólás Aktív témák