Új hozzászólás Aktív témák

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz Anonymus23 #166 üzenetére

    "A homoszexualitás az miért "normális"?"
    A fórumtársak pár hozzászólással elkezdték fejtegetni az evolúciós hátterét, én már nem tenném meg. Röviden: a homoszexualitás "normális" mert előfordul, illetve sok tudós jutott arra az álláspontra, hogy a homoszexualitásnak evolúciós szempontból jelentősége volt.

    "Ha evolúció szintjén nézem, akkor az azonos neműek egymáshoz való vonzódása ellentétes a fajfenntartás alaptételével, és ha "így fejlődtünk ki" akkor minden olyan egyed ami nem a "fő célt szolgálja" az valamilyen eltérést jelent."
    Nem ilyen egyszerű az evolúció, lsd. előző hozzászólások.

    "legalizáljuk magát a jelenséget semmilyen világrendbe nem illeszthető be súrlódás és ellenkezés nélkül."
    Már legalizálva van. :) Ha az elfogadtatására gondolsz; nos, olyan hogy mindenki elfogadjon minket sohasem lesz.

    "Neked mi a véleményed a pride-ról, és különösen ahogy végbemegy egy ilyen felvonulás?"
    A Pride az LMBT-emberek teljes elutasítására történő válaszlépés. Sajnos valóban tartalmaz provokatív (pl. vallásgyalázó) elemeket, de ezeket figyelmen kívül hagyva a vonulók többsége nem célzott provokatív céllal megy ki, hanem egyszerűen csak ünnepelni és jól érzeni magát.

    "Szerinted ez a módszer és a megvalósítás rendben van így?"
    Ha arra gondolsz, hogy segít-e a melegek elfogadásán a Pride, akkor a válaszom az, hogy rövidtávon nem, hosszútávon meg nem tudom. A Pride-dal kapcsolatosan inkább az a kérdés: van-e egy demokratikusan működő és nyitott társadalomban helye egy ilyen felvonulásnak? Szerintem van!

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Új hozzászólás Aktív témák