Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Egon #140 üzenetére

    "A lényeg szerintem az, hogy a társadalmi elfogadottság vélhetőleg egy felülről, a vezetőktől eredő kényszer nyomán alakulhatott ki, ugyanis kötve hiszem, hogy a köznép a saját eszéből eljut odáig, hogy túlnépesedés van, erre megoldás kell, és az a megoldás, hogy párválasztás esetén - egy bizonyos szintig - részesítsük előnyben a saját nemünket."
    Felülről nyilván lehet erőltetni az elfogadottságot, de attól nem lesz több meleg ember. Mert felteszem nem azt akarod ezzel mondani, hogy ha holnaptól az óriásplakátokon az jelenne meg politikai hirdetésként, hogy milyen jó melegnek lenni, akkor hirtelen mindenki elkezdene a saját neméhez vonzódni :)

    "Van aki 50 éven át masszív dohányos volt, mégsem lett tüdőrákos, akkor ezek szerint semmi sem bizonyítja a dohányzás ilyen irányú negatív hatását?"
    Ugye az arányok a lényeg mind a két esetben. Dohányzásnál tudjuk, hogy az 50 év dohányzás jó eséllyel párban jár a tüdőrákkal, mert erre elég sok kutatás van. Tudtommal viszont melegeknél nincs túl sok kutatás arról, hogy a gyerekkori traumák mennyire állnak összefüggésben a szexualitással. Nem mondom, hogy biztos nincs összefüggés (bár szerintem nincs, legjobb esetben is azt tudom elképzelni, hogy biszexuális egyénből homoszexuális lesz trauma hatására, vagy heteróból biszexuális, de hogy heteróból homo, azt nagyon nehezen tudom elképzelni. Ami persze nem zárja ki hogy tévedek), de tudtommal bizonyíték sincs rá. Onnantól meg az egy-két kiragadott példa (mindkét oldalról!) pont annyira egy-két kiragadott példa lesz, mint a dohányosoknál. De figyelembe véve, hogy a családon belüli erőszak mennyire elterjed (és főleg régen mennyire elterjedt volt pl. a gyerekverés), nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy ez önmagában homoszexualitást váltana ki, mert akkor a populáció jóval nagyobb része lenne homoszexuális.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák