Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    Okos irodaház alatt azt kell érteni, hogyan tervezzünk a szükségesnél 20%-kal kisebb székházat, aztán évekkel később a költözés tervezésénél jön a pofáraesés, hogy hopp, kimaradt 1000 ember?

    Aztán jönnek az ötleteléssel, hogy mindenki random napon tolja a home officet, meg shared desk, aztán amikor még így sincs elég hely, akkor a maradékot kirakjuk egy isten háta mögötti irodaházba?

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz TomMusic #18 üzenetére

    Amúgy én olyat mondjuk el tudnék képzelni, hogy egy terem pl. kapcsolja le a pilácsot ha nincs bent senki, ajtók zárása/nyitása

    Ebben mi a kihívás?

    Fogsz egy HomePodot, rákötsz pár Xiaomi cuccot, webkamerát, aztán lehet vele csajozni, ahogy a karórádnak eldalolod, hogy hey siri, turn on the lights?
    Majd a kiszemelt csaj orra elé dugod a szifont, amin látszik a nappalid élő kameraképén, ahogy kiviliágosodik?

    (Konkrétan megtörtént eset, negyvenes kolléga követte el karácsonyi bulin.)

    Vagy 8-10 éve dolgoztam egy épületautomatizálásos startuppal egy helyen, ott is bohóckodtak mindenféle akkori kütyüvel (akkor még nem voltak rogyásig rakva a webshopok okos cuccokkal, mint most), aztán a mi irodánk volt a referenciájuk, úgyhogy minden este 9-kor automatikus villanyleó megvolt.
    Akkor is, amikor még dolgozni próbáltam, de legalább olyankor sem kellett felállnom a székből, hanem a termünk weblapján megnyomtam a villanykapcsolót, aztán megint lett fény.

    Persze az az egész cucc csak addig működött, amíg volt villany: ha az irodaházban áramszünet volt, akkor a beléptetőrendszerre kötött ajtón se lehetett bejutni, max akkor, ha valaki belülről kinyitotta. :DDD
    (Akkori főnököm még hülyébb volt, kacsalábon forgó palotáját is az épületautomatizáló brigádjára bízta (az lett a 2.0 verzió), csak éppen télen megdöglött a vezérlőközpont agya, aztán egy hétig nem tudta manuálisan bekapcsolni a kazánt, amíg meg nem jött az új mikrokontroller...)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz t72killer #19 üzenetére

    Naív vagy. Kib.szni 40%-ot, a fennmaradó 20%-nyi helyre meg mehet a menedzsmentnek kávémítinghelység, nyóckátévéselőadásbámulóaula, titkárnőmasszírozószoba.

    Ja, székház tervezésénél még azzal számoltak, hogy mire elkészül, addigra le tudnak építeni párszáz szakértőt, akik a kivezetendő legacy rendszereikkel foglalkoznak, de ez a terv nem jött be. (nem volt elég hatékony a lepkeháló. Idén már légycsapó beszerzésén ötletelnek.)
    Na meg az átszervezés átszervezésének az átszervezése sem segített a folyamaton, hiszen először azokat sikerült lapátra tenni, akiknek a többit kellett volna elküldeniük.

    nyóckátévéselőadásbámulóaula

    Eredetileg ilyesmire is ki akartam térni a rantben, de végül kivágtam azt a három bekezdést a mostani rózsaszínűre pingált falakkal felújított régi/új helyünkről, meg az isten háta mögötti irodaházzal kapcsolatos panaszainkra lakossági fórumot tartó TSM alvezérről, aki azon értetlenkedett, hogy miért pampogunk a januári hidegben 27 fokosra felfűtött irodáról, amikor ők a HQn 18 fokban majdnem megfagynak, meg már 2 napja nem tudta használni a csilivili irodáját, mert csak onnan tudnak kimászni az ipari alpinisták, hogy megszereljék az aula központi TV falát, ami éppen bedöglött. :DDD

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz TomMusic #21 üzenetére

    a startup szó nekem olyan divatmajmos

    Akkori (mai foglalmaim szerint nagyon hipszter) főnököm a hobbiprojektjeire alapított cégeire mindig ezt a kifejezést használta.

    Végülis, felvett 2-3 egyetemistát, adott nekik kellően nagy pénzbeli keretet, meg néhány elborulnak tűnő ötletet, aztán lehetett játszani, hátha kisül belőle valami.
    Mondjuk az EEG szenzoros gondolatolvasó interfészből nem lett semmi, túl macerás volt vele lámpát kapcsolgatni..

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák