Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz dabadab #23 üzenetére

    Javult, de csak azért, mert nem akar Kína egy újabb Tienanmen teret. Ezért leosztottak a nagy GDP-növekedésből (amiből előtte sok éven át csak az oligarchák profitáltak) egy kis jutalomfalatot a "középosztálynak" is.
    És csak a nagy népsűrűségű (így nemzetbiztonságilag meglehetősen veszélyes) csendes-óceán-parti nagyvárosokban javult a jólét, a kontinentális területeken továbbra is egy tál rizsért robotolnak a kínai parasztok. Az átlagember kategória pedig egyre inkább megszűnőfélben van Kínában, (Indiában sose létezett). Lehet, hogy az átlagember életszínvonala sokat javult, de lassan nincs kit oda soroljunk... Túl nagy a szórás, és egyre nagyobb. Dél-amerikai társadalmakra jellemző homokóra alakzatot vett fel a kínai társadalom is, és egyre szűkül a homokóra nyílása, egyre kisebb az átjárási lehetőség. És itt is kialakulófélben van az Indiára jellemző kasztrendszer, csak annak van esélye minőségi életre, aki megfelelő családból származik, és megfelelő anyagi háttérrel rendelkezik a továbbtanuláshoz, hogy aztán egy nagyvállalatnál elhelyezkedhessen white collar dolgozóként, annyi pénzért, amennyit az USA-ban vagy az EU-ban a sz*rpucoló közmunkások keresnek. A szűk, de méreténél fogva egyre jelentősebb felső tízezer (ez Kínai méretekben felső egymilliót jelent) persze minden erőfeszítés nélkül megörökli a feudális, család adta előnyöket. A leszakadt 80-90% mély szegénységben élő vidéki többség pedig rohadjon meg ott, ahol van... Csak ne legyenek sokan egy helyen, és lehetőleg legyenek elzárva minden információtól, akkor nem zavarnak sok vizet.

    [ Szerkesztve ]

  • azopi74

    addikt

    válasz alkatraz3000 #24 üzenetére

    Túlságosan nem akarok mélyen belemenni ebbe a témába, mivel munkakörömből adódóan kicsit kockázatos lenne a részletekről fellibbenteni a fátylat, de annyit megjegyzek: ezekkel a különféle (amúgy teljesen legális - legalábbis az amerikai adótörvénybe nem ütköző) tranzakciókkal el lehet érni, hogy a jövedelem egy bizonyos része után gyakorlatilag egyáltalán sehol ne adózzon az adott vállalat. Sem az USA-ban, sem máshol :) És azzal, hogy ez a kiskapu (inkább nevezném oltári nagykapunak) ott van az amerikai adórendszerben, rákényszerítenek minden szereplőt, hogy éljenek is vele, ha nem akarnak versenyhátrányba kerülni. Elsősorban azok a cégek tudnak ezekkel a machinációkkal a legkényelmesebben és legkevésbé kockázatosan élni, akiknek jelentős értékű, a jövedelemtermelő képességet könnyen alátámasztható szellemi termékeik vannak, hiszen esetükben nagyon könnyen - minimális jogi és tanácsadói költséggel - ki lehet helyezni az adott eszközöket (IP-ket) egy adóparadicsomba, hogy ott termelje a "jövedelmet" az ott érvényes adókulcsokkal :) Vagyis elsősorban az online, cloud szolgáltatásokat nyújtó cégek és hagyományos szoftvercégek tartoznak ide. De mások is - akár egy élelmiszer ipari cég is - profitálhatnak ebből a nagykapuból, csak megfelelően kell lepapírozni a dolgokat, :)

Új hozzászólás Aktív témák