Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz Dare2Live #50 üzenetére

    Teljesen igazad van az income tax-szal kapcsolatban, én tudtam rosszul, és előbb járt a billentyűzetem, mintsem utánanéztem volna! Elnézésed kérem, a személyeskedő megjegyzések miatt is!

    Tényleg utána kellett volna néznem, mert a magyar módiból indultam ki. Ott nekem csak osztalék- és árfolyamnyereség bevétel van, nulla munkajövedelem. Viszont a magyar modell szerint csak SZJA-ra jár visszatérítés, ezért hiába adózok minden évben, nem is keveset, pl. a még meglévő EP számlámra nem tudom lekérni a 30%-os jóváírást.

    Úgy néz ki az amcsi modell erősen más, és ott kb. mindennel minden szembeállítható és leírható.

    Viszont továbbolvastam az eredeti cikket. Valójában a kipécézett milliárdosok fizetnek income taxet, nem is keveset. A szerző gondolkodásmódja viszont tényleg a legsötétebb kommunista ideológiákat idézi: teljesen összemossa a bevételt a vagyon gyarapodásával, és az fáj neki, hogy a vagyon növekedése utána nem adóztak. Ami ugye fából vaskarika, mert a befektetések értéke folyamatosan változik, nem hiába lett kitalálva, hogy az eladáskor elért hozamot adóztatják.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák