Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz MZsoltee #27 üzenetére

    Lesz nagyobb teljesítmény, amit majd a játékgyártók "felhasználnak"

    Vagy nem. Eleve ott a probléma, hogy nagyon ritka az a játék, amely akár a te 2500K-dat is 100%-osan le tudná terhelni. Egy több, mint 6 éves processzor, ami a megjelenése pillanatában se volt a legerősebb (lévén ott voltak a i7-es procik).

    Félreértés ne essék, én is örülök annak, hogy az i5-3570K-m ilyen jól tartja magát, de ahogy kinéz, gyakorlatilag még évekig elég lehet, hiszen továbbra is csak néhány AAA játéknál fordulhat elő, hogy 4 fizikai mag 4+ Ghz-en futtatva kevés lenne. Márpedig azok jó része (legalábbis engem) nem érdekel.

    Szóval nem értem a problémádat.

    Az, hogy jönnek erősebb procik? De hát eddig is voltak erősebb procik (az X-es végű Intelek Core procik ugye), mégse szálltak el a játékok igényei CPU terén.

    Érdekes módon úgy tűnik, hogy ma azon a szinten vagyunk, hogy egy Sandy/Ivy Bridge proci akár 6-8 évig is kihúzhatja erőlködés nélkül. Gyakorlatilag hasonlóan "tartós" procik a játékra használt PC-k történetében alig-alig akadnak, talán a 386DX-et lehetne felhozni példának.

    Szóval nem értem a problémádat... Ma, amikor már egy játékkonzol sem húzza ki 10 évig, mégis mit vársz...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz MZsoltee #35 üzenetére

    Most hogy van erősebb, felhasználják ezt "fejlesztésre", ami nem valódi fejlesztés, hanem erőforrás pazarlás, optimalizálásra fordított munka megspórolása.

    Még 1x: eddig is volt erősebb processzor. Pont az volt a probléma, hogy nem volt érdemes 4 magnál többel bíró procit vásárolni, mert legalábbis játék fronton nagyítóval kellett keresni, ami kihasználta volna. Sőt, nem is olyan rég már az is meglepő volt, ha egy játék egyáltalán képes volt 4 darab magot kihasználni.

    Tehát fizetsz a semmiért, fejlesztesz a semmiért (nagyobb profit a proci gyártónak és a szoftvergyártónak).

    Mióta vagy a PC fronton? :D
    Ez megy már vagy 30 éve. :)
    Vettél egy Adlib hangkártyát, majd cserélhetted le SoundBlaster 16-ra, mert sokkal több minden támogatta. Vettél GUS PnP-t, mert sokkal jobban szólt, de két év után megdöglött a gyártó és a kártya támogatása a béka feneke alá zuhant, tehát válthattál vagy SB AWE32-re, vagy Aureal Vortex 2-re. Az utóbbi jobb hangminőséget és térbeli hangzást biztosított, de a Creative felvásárolta a gyártót, a kártya onnantól gyakorlatilag dettó elveszett, mert a Creative ügyködésének hála normális térhangzás csak EAX alatt volt.

    Lehet sorolni a példákat, MMX, 3Dfx/Glide, S3 Savage 2000 esete a HW T&L-el, a PS2.0 támogatás kanosszajárása, DX9/DX10, DX11, huhúúúú... Még felsorolni sem tudom a példákat.

    Szóval az, hogy amiatt siránkozol, hogy egy több, mint 6 éves, és amúgy még ma is igen jól teljesítő proci feltehetően 1-2 év múlva már nem lesz a toppon, legalábbis nem a legjobb AAA címek alatt, számomra legalábbis furcsa...

    Ez alapján azt prognosztizálom, hogy jövőre a 4 mag 8 szál alap lesz.

    Ez kb. olyan rémhírkeltés, mint anno az eset valamelyik AC (talán az Unity?) esetében, ahol az Ubisoft 6GB RAM-ot írt elő és i5-2500K. Mindenki kongatta a harangot, hogy na, innentől kezdve minden játék 6GB ramot fog kérni, és 4 magos procit. Holott kb. 2 évre rá kezdtek el valóban általánosak lenni az ilyen elvárások.

    Szóval én meg úgy vélem, hogy mivel a jövőre érkező i3 procik lesznek 4 szálasok, talán jövőre jutunk el oda, hogy 4 szál általános elvárás lehet.

    akkor felhasználói élményben nem köszön majd vissza a különbség.

    Mit tekintesz felhasználói élménynek? Elég a fent említett AC Unity-re gondolni. Nyújtott annyival többet, mint az AC első része?

    Na ugye...

    Ha valaki a legújabb játékokkal a legnagyobb felbontás és a legjobb képminőség mellett a legmagasabb FPS szám mellett akar játszani, az majd megveszi ezeket a csúcs procikat. Nem biztos, hogy a játékok ki fogják használni őket, de ezek a procik akkor sem a hétköznapi játékosoknak fognak szólni...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz MZsoltee #44 üzenetére

    Én rendelkeztem egy középkategóriás géppel, de most költhetek pénz, hogy megmaradjak a középkategóriában.

    Akkor még egyszer: hol volt kevés eddig a 2500K?
    Én továbbra is állítom, hogy esélyesen még 1-2 évig, ha nem is mindent csúcsra húzva, de bőven ellehet lenni azzal a procival.

    Ennek nem örülök, nem szeretek pénzt költeni. Főleg ha nem kapok érte semmit, vagy nem sokat.

    Kijelentő mód. Miért a kijelentő mód?

    Miért kellene pénzt költened?

    Ha cserélned kell, mert állításod szerint kevés lesz a 2500K, akkor az azt jelenti, hogy többet kapsz, hiszen az adott játék futni fog, úgy, ahogy szeretnéd. Tehát kaptál valamit.

    Szóval én továbbra sem értem a sirámodat.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz MZsoltee #49 üzenetére

    Ha nem jöttek volna ezek a procik és az átlag gépében 4mag 4szál lenne, akkor a 2018-as gémek is elfutnának kitűnően 4 mag 4 szálon.

    "Ha nem jöttek volna"?!? Ember, a hírben említett procik a HEDT piacra jönnek, ez nem az átlag user gépe, eddig sem volt az! Az átlag embernek pentiumja vagy i3-ja volt eddig is, te vagy én a mi "K" végű i5-ösünkkel már az átlag felett álltunk! Pláne akkor, amikor megvettük ezeket a procikat!

    Nézz rá egy Steam Survey-re. 2017 májusában ~45%-a a felhasználóknak 2 magos procival bír. ~49%-a négymagossal.

    Ha igaz lenne, amit itt előadsz, akkor már most is 4 magos procija lenne az "átlagnak" (vagyis az elsöprő többségnek), holott a Steam felhasználók alig felének van ilyen procija.

    Amit állítasz itt, akkor valósulna meg, ha mindenki elkezdene rohanni a boltba, hogy legalább Ryzen 5-öt vagy Core i5-öt vásároljon. De miért is tenné ezt? Folyamatosan teszem fel a kérdést, hogy hol láttál olyat, hogy az i5-2500K kevés lenne. Miután zéró reakció volt erre, gondolom sehol sem találkoztál ezzel. Akinek 4 magos procija van, hol találkozik azzal, hogy kevés lenne játékhoz? Jelenleg sehol, és eddig nem voltak arra utaló jelek, hogy na, innentől kezdve majd lerohannak minket a 6-8-10-12-16 szálat megkövetelő játékok.

    Van egy réteg, aki persze, hogy váltani fog, mert nem érdekli, csak az, hogy legújabb, legerősebb, legjobb legyen. Ennek a rétegnek egy szerény részét alkotják azok, akik valóban ki is használják a hardware-t, de ők is inkább felhasználói programokban és nem játékokban!

    Szóval majd ha tényleg azt fogjuk látni, hogy az átlag kismiska is 4 mag / 8 szálas géppel fog World of Tankozni (ami egyébként mindössze egy éve jutott el oda, hogy egyáltalán kihasználjon 2 magnál többet!), és akinek csak 4 magos procija van, az valóban hátrányba kerül, akkor majd lehet vakarni a fejet, és nyafogni, hogy jajj, a 2011 januárjában kijött procim már kevés...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz W.Wilson #51 üzenetére

    Én itt érvelek és tépem a szám (meg a billentyűzetem), te meg két mondatban jobban megfogalmaztad az egész érvelésének legfőbb hibáját. :C :C :C

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz CsigaGyilkos #67 üzenetére

    Már megbocsáss, de ott volt egy "majdnem" abban a bizonyos mondatomban.

    Aki Battlefield 1 multi alatt konstans 144FPS-t szeretne a GTX 1080-as videokártyája mellett, annak nyilván kevés lesz a 2500K. De lássuk be, ez ismét nem az átlag elvárások esete.

    Nálam a 3570K és az R9 290 csaknem minden ultrán, FHD felbontás mellett ment csaknem konstans 60FPS-en, ennél többnek nem is látnám értelmét, lévén ugye ennyi tud a kijelzőm és engem zavar a screen-tearing, tehát V-Sync-el játszom.

    Aki BF multiban 120 vagy a fölött FPS-t szeretne, annak tényleg kevés ma már a 2500K. De az ilyenek miatt tettem abba a bizonyos mondatba a "majdnem" szót...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz bunfi #70 üzenetére

    Hidd el, sok mindent kipróbáltam már. Úgy látom, hogy a FreeSync / G-Sync jelent majd megváltást nekem (amik persze alsó határon 30Hz/FPS-t tudnak), de nem fogok rohanni, hogy emiatt lecseréljem a 39"-os LCD TV-met (amit monitornak használok). Vannak olyan FreeSync-es monitorok, amikre lecserélném, de annyit nem áll szándékomban költeni rá. :)

    Én hobbi játékos vagyok, kikapcsolódásból, szórakozásból játszom, ha hajdanában-danában 120-180-as pinggel tudtam élvezetesen játszani még a betárcsázós nettel, akkor el lehet képzelni, mi a véleményem a "120 FPS és 1ms válaszidő alatt nincs élet" mentalitásról. Aki professzionális játékos, és ez az élete-halála, csinálja. Ha egy játékban meg ilyenek miatt leszek ingyenfrag, akkor egyszerűen nem játszom vele (nem véletlenül nem játszom multit a Battlefield-sorozat újabb részeivel).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Silverchain #73 üzenetére

    Bocsi, de már megint csak kötekedést és kötekedést látok, zéró relevanciával, háttérben elnyomott "ha-ha, ezt cáfold meg" nyammogással.

    Eddig is voltak mindig olyan programok, amikkel akár a legerősebb procikat is meg lehetett fektetni megfelelő beállítások mellett. Szóval most az, hogy XY játékban, Ultra felbontás és látótávolság mellet, félmillió objekt és 128 vs. 128 játékos multiplayernél szaggat, az visszafogottan releváns.

    Eddig is voltak ilyesmire példák, a TW: W esetében is a fórumok tele vannak olyanokkal, akik i7-es procik mellett is panaszkodnak arra, hogy nagy csatáknál beesik az asztal alá az FPS. Sőt, a DSOGaming tesztjéből röviden: "All in all, Total War: WARHAMMER suffers from major CPU optimization issues." Szükséges lefordítani?

    Szóval akkor mit is igazolsz valójában?

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz trufa12 #82 üzenetére

    Bökj ide.

    A "fapad" i9-es az i9-7900X lesz, 10 magot és 20 szálat kapsz 999 amerikai zöldhasúért, ami feltehetően bő háromszázezer jó magyar forint feletti nyitóárat sejtet.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák