Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz MZsoltee #27 üzenetére

    Lesz nagyobb teljesítmény, amit majd a játékgyártók "felhasználnak"

    Vagy nem. Eleve ott a probléma, hogy nagyon ritka az a játék, amely akár a te 2500K-dat is 100%-osan le tudná terhelni. Egy több, mint 6 éves processzor, ami a megjelenése pillanatában se volt a legerősebb (lévén ott voltak a i7-es procik).

    Félreértés ne essék, én is örülök annak, hogy az i5-3570K-m ilyen jól tartja magát, de ahogy kinéz, gyakorlatilag még évekig elég lehet, hiszen továbbra is csak néhány AAA játéknál fordulhat elő, hogy 4 fizikai mag 4+ Ghz-en futtatva kevés lenne. Márpedig azok jó része (legalábbis engem) nem érdekel.

    Szóval nem értem a problémádat.

    Az, hogy jönnek erősebb procik? De hát eddig is voltak erősebb procik (az X-es végű Intelek Core procik ugye), mégse szálltak el a játékok igényei CPU terén.

    Érdekes módon úgy tűnik, hogy ma azon a szinten vagyunk, hogy egy Sandy/Ivy Bridge proci akár 6-8 évig is kihúzhatja erőlködés nélkül. Gyakorlatilag hasonlóan "tartós" procik a játékra használt PC-k történetében alig-alig akadnak, talán a 386DX-et lehetne felhozni példának.

    Szóval nem értem a problémádat... Ma, amikor már egy játékkonzol sem húzza ki 10 évig, mégis mit vársz...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák