Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevve

    nagyúr

    válasz Samus #51 üzenetére

    Épp a napokban voltam egy konferencián, ahol igen keményen bírálták a hazai képzéseket, hogy általános tudás helyett (persze nem minden területről van szó) sok esetben egy-egy szoftverre vagy gyártói termékcsaládra van tantárgy és tananyag és sokkal versenyképesebb lehetne az a tudás, ami több területet érint. ezzel csak pár gond van. Például az SAP nem fog olyanokat alkalmazni, akik nagyon jók általános tudásban, de mindenhez csak kicsit értenek - vagyis vannak területek, ahol a specializálódás érthető igény.

    Az irodai cuccok és az internetezés már más tészta, ott támogatni kellene, hogy több vonalat megismerjenek a gyerekek, hallgatók, csak itt sokszor a tanárok tudása is szűk keresztmetszet és a már-már beépült nagyvállalati támogatók sem erőltetik nyilván (MS). Pedig lehetne ezen változtatni a szabályozás oldaláról, csak nincs akarat.

    És végül azt is el kell ismerni, hogy jelenleg egy komplett iskolai infra menedzselésére könnyebb MS szakembert találni.

    (#53) attila9988:
    És végül egy Nokiás dobozban érkezik a hallgatási pénzed. :)

    [ Szerkesztve ]

  • attila9988

    őstag

    válasz Samus #51 üzenetére

    Szóval én sem értem. Taníthatnák párhuzamosan a két szoftvert.

    Vagy taníthatnának általános jelleggel, és nevelhetnének önállóságra ami minden helyzetben segít. Valakinek ez megy alapból is, valakinek meg nem... ezutóbbi embereket meg sem próbálják megtanítani erre.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák