Új hozzászólás Aktív témák

  • Samus

    addikt

    Egy újabb lépésként ősztől ingyen igényelhetnek nyílt forráskódú termékeket az iskolák – tette hozzá.

    He? Amikor ubuntut rendeltem (ingyenes szállítással jött, egyenesen Angliából...), mikor a tokot kinyitottam, az volt rajta, hogy telepítsem fel, használjam, ha pedig tetszik, adjam tovább barátaimnak.

    Az iskolák régóta használhatnák, mivel ez lenne a lényege, hogy minél több emberhez eljusson. De sajnos jelenleg szövegszerkesztés, táblázatkezelés és egyéb ilyen nevekkel fémjelzett tantárgyak az MS Office adott termékeinek használatát, illetve használatának elsajátítását tanítják. Mi például csak technikum első évében használtunk Linux alapú disztrókat (a kényszer, mert aztán a 6 szerverből 2 Novell nyomtatószerver volt, a kettő karakteres Debian proxy), a fájlszerver és a központi védelem Win Server 2003 R2-n ment, két külön gépen, ), holott elvileg "univerzális" rendszergazdák volnánk (illetve egy jóval hosszabb nevű szakmát tanultunk...), emellett minden vizsga MS termékekkel zajlott, meg persze a méregdrága és bonyolult Cisco termékeivel (aminek használatát szintén méregdrága tanfolyamokon tanítják, megértem, miért).

    Szóval én sem értem. Taníthatnák párhuzamosan a két szoftvert. Arról nem is beszélek, hogy mikor az Office 2003 után átálltunk a 2007re, azt sem tudtuk, merre keressük a szükséges funkciókat...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Új hozzászólás Aktív témák